Intymioji zona: apie ką moterys gėdijasi atvirauti net plastikos chirurgui?

Tyrimai rodo, jog beveik kas antra moteris kompleksuoja šviesoje nusirengti prieš savo antrąją pusę. Celiulitas, papildomi kilogramai ar nauji spuogeliai vienas niekis palyginti su kur kas intymesnėmis problemomis – per didelėmis ar asimetriškomis lytinėmis lūpomis.

Estetinės chirurgijos centro“ plastikos chirurgas Domantas Stundys atvirauja, jog ne itin sudėtinga operacija ir trumpas pooperacinis gijimas, padeda išbraukti daugybę kompleksų iš įprastų gyvenimo veiklų ir poros santykių.

Nedidelėje ir jaukioje „Estetinės chirurgijos centro“ klinikoje gali dingti bet kokia baimė – čia atmosfera nė iš tolo neprimena ginekologo kabineto, nei pernelyg erdvių ir sterilių medicinos įstaigų palatų. Pagalvoju, būtent tai, ko ir reikia, kalbant apie kiekvienai moteriai intymius dalykus - privatumo ir konfidencialumo. Mane pasitinka plastikos chirurgas Domantas Stundys, sutikdamas atvirai papasakoti, kas aktualiausia su šia problema susiduriančioms moterimis.

Asmeninio albumo nuotr.

Paprasčiau atsikratyti komplekso, nei su juo susigyventi

Į klausimą, kodėl moterys ryžtasi tokiai operacijai, chirurgas atvirauja, jog pirmajai konsultacijai ne vienai moteriai reikia sukaupti drąsą, juk net su savo ginekologu aptarinėti savo lytinių organų išvaizdą nėra malonu. Ryžtis tokiam žingsniui dailiosios lyties atstoves priverčia fizinis diskomfortas arba kompleksai, ypač vasaros sezonu, kai atsiranda daugybė veiklų, maudynės, aptempti drabužiai.

Sarkastiškai komentuojantiems „yra čia dėl ko kompleksuoti, juk niekas nemato“, šią problemą turinčios moterys paprieštarautų: jautiesi nesmagiai dėvėdama maudymosi kostiumėlius, leginsus, jogos kelnes, nemalonu persirenginėti sporto klubų dušo kabinose ir netgi prieš vyrą. Neretai lytinių lūpų deformacija sukelia ir fizinių problemų – pavyzdžiui, važiuojant dviračiu jaučiamas stiprus diskomfortas. „Kartais sutrinka hipertrofavusių lytinių lūpų gleivinės funkcija, dėl išsausėjimo atsiranda įplyšimų, prasideda uždegimas – visa tai gali būti skausmingų lytinių santykių priežastimi“, – pačias intymiausias problemas pasakoja chirurgas D. Stundys.

Lytinių lūpų asimetrija ar išvešėjimas nėra šio amžiaus rykštė. Tik anksčiau apie tai niekas garsiai nekalbėjo, o operacijas atlikdavo ginekologai, pašalindami mažąsias lytines lūpas. Šiandien plastikos chirurgai operacijas atlieka kur kas delikačiau – jas sumažina, palikdami pigmentaciją, jautrumą, paslėpdami bet kokius pooperacinius randelius.

„Jei tai darosi kančia, atrodo, kad visi tai ir temato, sunku atsipalaiduoti prieš antrąją pusę, geriau atsikratyti šio komplekso. Ryžtis ar ne tokiai operacijai turi būti pačios moters sprendimas“, – sako D. Stundys.

Žino, ko nori

Gundantys permatomi apatiniai, maudymosi kostiumėliai, braziliška depiliacija, erotiniai filmai bei žurnalai. Būtų melas, jei teigtume, kad šie dalykai neskatina moterų lyginti save su kitomis ir ryžtis plastinei operacijai. Gydytojas D. Stundys pastebi, jog moterys kreipiasi į plastikos chirurgą jau apsiskaičiusios, netgi žinodamos operacijos metodus: „Dažniausiai nebūna klausimo: reikia ar nereikia? Dalykiškai aptariame operacijos eigą, pooperacinį sveikimą ir režimą. Kitaip nei valdiškose įstaigose, klinikoje pacientės išvengia patiriamo diskomforto, nes viskas yra konfidencialu ir lieka tik gydytojo kabinete.“

„O sulaukiate tokių klausimų kaip „Ar mano intymi zona nenormali?“, - klausiu gydytojo ir man atverčia keletą delikačių „Estetinės chirurgijos centro“ klinikos nuotraukų: „Kiekvienos moters intymi zona skiriasi – nėra nei vienos vienodos, nėra jokių pavyzdžių, kokia yra „normali“ ar „tobula“ lytinių organų išvaizda, tačiau šios nuotraukos geriausiai atspindi, kokio rezultato galima tikėtis“.

Pacientės namo vyksta tą pačią dieną

Lytinių lūpų operacijos nėra labai sudėtingos, o gijimas paprastai užtrunka 2-3 savaites. Operacijos gali būti dviejų tipų – mažųjų arba didžiųjų lytinių lūpų koregavimas. Pastaroji procedūra šiek tiek sudėtingesnė: trunka vieną – pusantros valandos ir paprastai atliekama taikant bendrąją nejautrą.

Mažųjų lytinių lūpų plastika atliekama esant per didelėms, asimetriškoms ar po gimdymo traumos blogai sugijusioms lytinėms lūpoms. Per operaciją pašalinamas lytinės lūpos perteklius, operacija trunka apie 40 minučių. „Klinikoje ši operacija atliekama šalinant trikampių, pleištų formos perteklinius minkštuosius audinius, praktiškai niekada nedarome visų mažųjų lytinių lūpų amputacijos. Po operacijos jautrumas gali būti sumažėjęs pooperacinio rando vietoje. Tai trumpalaikė būklė“, – paprastais žodžiais paaiškina gydytojas. – „Dažniausiai pacientės namo išleidžiamos tą pačią dieną“.

„Normalu, jog pagrindinė baimė yra skausmas. Patikiname, kad operacijos metu moterys nieko nejaučia, nes operaciją atliekame intraveninėje nejautroje, o pjūvių vietose papildomai atliekame vietinę nejautrą. Po operacijos skiriami preparatai nuo skausmo“, – pasakoja plastikos chirurgas.

Anot gydytojo, nepaisant ne itin malonaus gijimo laikotarpio, pacientės po operacijos į kabinetą žengia atsikračiusios varginusių kompleksų, kur kas labiau pasitikėdamos savimi ir besidžiaugdamos pagerėjusia gyvenimo kokybe.

Užsakymo nr.: PT_71465508

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis