Odos problemomis skundžiasi beveik pusė šalies gyventojų

Beveik pusė (45 proc.) šalies gyventojų turi odos problemų arba su jomis yra susidūrę anksčiau. 19 proc. gyventojų odai būdingos alerginės reakcijos. Trečdalis lietuvių odos priežiūros priemones renkasi nežinodami, koks yra jų odos tipas.

Tokius duomenis atskleidė BENU vaistinių tinklo užsakymu tyrimų bendrovės „Norstat LT“ atliktas tyrimas.

Tyrimo duomenimis, odos būklė dažniau kelia problemų moterims (57 proc.). Tiesa, jų žinios apie odos priežiūrą – geresnės. Kosmetiką pagal savo veido odos tipą, kuris yra pirminis kriterijus renkantis odos priežiūros priemones, naudoja 73 proc. moterų. Tačiau savo veido odos tipo apskritai nežino daugiau nei pusė, 55 proc., šalies vyrų.

Siekiant atkreipti dėmesį į teisingus odos priežiūros įpročius ir paskatinti lietuvius daugiau dėmesio skirti odos sveikatai, startuoja iniciatyva „Sveikos odos institutas“, prie kurio prisijungė būrys šalies specialistų: gydytoja dermatovenerologė, onkodermatologė Nadežda Jarušina, dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė, medicinos mokslų daktarė, gydytoja alergologė, klinikinė imunologė Laura Malinauskienė, vaistininkė farmacininkė Milda Darulienė bei modelis, tinklaraštininkė Simona Burbaitė.

L. Malinauskienė, A. Dumbliauskienė, M. Darulienė, S. Burbaitė, R. Marcinkevičienė
Organizatorių nuotr.

Instituto ambasadorių komanda dalinsis žiniomis apie odos sveikatą, patarimais, kaip teisingai prižiūrėti tiek turinčius normalią, tiek ligų kamuojamą odą.

Su odos problemomis susiduria dažnas lietuvis. Medikai pastebėjo, kad gyventojai dažnai nežino, kaip teisingai pasirinkti kosmetiką, o daugeliu atveju ir neturi galimybių šiuo klausimu gauti patikimos informacijos. Nuo šiandien 150 instituto ekspertų visoje Lietuvoje „BENU vaistinėse“ teiks nemokamas odos priežiūros konsultacijas“.

Vaistinėse dirbantys Sveikos odos instituto eksperto ženklelius segintys vaistininkai išklausė specialų mokymų kursą ir yra pasiruošę suteikti profesionalias odos priežiūros konsultacijas ne tik turintiems normalią odą, bet ir sergantiems tokiomis odos ligomis kaip aknė, rožinė ar atopinis dermatitas.

14 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų nurodė sergantys viena iš šių ligų.

Pasak dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės, odos susirgimų mūsų šalyje daugėja, tačiau dažnai odos sveikata vis dar klaidingai priskiriama išoriniam grožiui.

Asta Dumbliauskienė
Organizatorių nuotr.

„Pastebiu, kad lietuvių žinios apie odos priežiūrą gerėja, tačiau teisingų odos priežiūros įpročių vis dar stokojame. Dažnam lietuviui odos priežiūra asocijuojasi su paviršutinišku, išoriniu grožiu, o ne kūno sveikata. Tačiau sveika oda visų pirma yra bendros organizmo sveikatos požymis, todėl odos sveikata privalu rūpintis tiek moterims, tiek vyrams, o teisingus odos priežiūros įpročius formuoti nuo mažens“, – pabrėžia specialistė.

„Dirbdama modeliu labai greitai turėjau suprasti, kad natūralaus grožio puoselėjimas prasideda nuo sveikatos, todėl savo kailiu įsitikinau, kad sveika gyvensena, tinkama mityba ir teisingi odos priežiūros įpročiai lemia teigiamus išvaizdos pokyčius. Todėl prisijungdama prie Instituto ambasadorių komandos ir dalindamasis savo patirtimi tikiuosi paskatinti visuomenę rūpintis savimi visų pirma ne grožio, bet sveikatos ir geros savijautos tikslais“, – teigė S. Burbaitė.

Simona Burbaitė
Organizatorių nuotr.

Sveikos odos instituto ekspertai lankytojams profesionalias odos priežiūros konsultacijas teiks dvidešimtyje tinklo vaistinių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Biržuose, Druskininkuose ir Šilutėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis