Apie saulę ir organizmo valymą - iš sveikuolių ir medikų lūpų

Šiltėjant orams daugelis susigundo apsilankyti soliariume ir nekantrauja greičiau atsigulti ant minkšto paplūdimio smėliuko. Tačiau medikai įspėja: kruopščiai apžiūrėkite savo kūną ir jei pastebėjote iš po žiemos atsiradusių daugiau tamsių dėmelių, turėtumėte susirūpinti.

Kad ankstyva ryški pavasario saulė taptų džiaugsmu, o ne priešu, kviečiame apsilankyti kovo 17–19 d. bendrovės „Expo vakarai“ rengiamoje tradicinės ir netradicinės medicinos bei sveikos gyvensenos parodoje „Sveikata 2017“ Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Parodos dalyviai, patyrę ir visuomenei žinomi medikai ir sveikuoliai, primins bei papasakos, kokie pavojai gresia ypač šviesios ir strazdanotos odos žmonėms. Išgirsta informacija privers susimąstyti, - ar tikrai verta degintis soliariume, ir ar tikrai kremas nuo saulės yra gyvybiškai svarbus.

Išsamų renginių grafiką, visas naujienas apie parodą „Sveikata 2017“ rasite „Facebook“ puslapyje „Parodos Klaipėdoje“ bei internetinėje svetainėje.

Kodėl reikia sunerimti?

Po žiemos būtina apsižiūrėti visas kūno vietas, nes atsiradusios tamsios dėmės ar pakitę apgamai gali signalizuoti apie odos vėžį.

Odos melanoma yra agresyviausias odos vėžio tipas. Ši liga yra labai pavojinga, nuo šio odos naviko miršta daugiausiai žmonių.

Būtina įsidėmėti, kad odos melanoma gali išaugti tiek ant lygios baltos odos, tiek ant pakitusio apgamo. Pakitusį apgamą galima atpažinti iš to, kad jo forma yra asimetriška, apgamo kraštai skirtingos formos. Jeigu melanoma vystosi pačiame apgame, šis pradeda keisti spalvą, tampa nelygus, šiurkštus, gali kraujuoti ar šlapiuoti. Dažniausiai naviko skersmuo būna 6 milimetrai arba dar daugiau.

Melanomą išduoda ir spalva - ant rudos spalvos apgamų gali pradėti matytis baltos, pilkos, mėlynos ar raudonos spalvos ruoželių. Tačiau būtina nepamiršti, kad dažniausiai melanoma skausmo nesukelia ir žmogus gali nieko nejausti. Todėl patartina vyrams ypač gerai apžiūrėti nugarą, o moterims - kojas, kur melanoma nustatoma dažniausiai. Reikia nepamiršti ir tokių kūno vietų, kaip tarpupirščiai, pažastys, delnai, padai.

Reguliariai kūną apžiūrėti turi įvairaus amžiaus tiek vyrai, tiek moterys. Įsidėmėtina, kad melanoma yra paveldima. Todėl pastebėjus įtartinus apgamus ar pigmentines dėmes reikia, kuo skubiau kreiptis į gydytoją dermatologą, kol melanoma nespėjo išplisti po kitus organus ir ją galima išgydyti.

Parodoje „Sveikata 2017“ galėsite ne tik plačiau sužinoti apie neskausmingai lazeriu šalinamus apgamus, bet ir kaip dera saugoti savo organizmą ir odą, tinkamai ją prižiūrėti ir rūpintis, kad ji kuo ilgiau išliktų skaisti ir elastinga.

Organizmo valymas - geriausia prevencija

Pigmentinių dėmių yra įvairių rūšių: melasma (chloazma), strazdanų dėmės, saulės šlakai, senatviniai šlakai, strazdanos. Šlakų atsiranda tada, kai mūsų organizmas yra užteršas toksinais. Sunkiai virškinamas maistas sukelia pilvo pūtimą, rūgimo procesus. Paprasčiau tariant, ką valgome, tą ant savęs ir matome.

Jeigu pastebite tokius požymius, kaip svorio didėjimas, vangumas ir raumenų skausmas, energijos trūkumas, miego sutrikimai, liežuvio apnašos tuomet laikas valyti organizmą.

Kaip tai padaryti? Atsakymus padės rasti sveikos gyvensenos specialistai parodoje „Sveikata 2017“, kuri ne tik pakvies keisti mąstymą, bet ir parodys, kaip tai padaryti ir puikiais rezultatais džiaugtis jau šią vasarą.

Visavertė nauda

Tris dienas (kovo 17-19 d.) klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę sužinoti, kaip gyventi sveikiau ir kaip elgtis, kad mažiau skaudėtų nugarą, pėdas, sąnarius ar liautųsi kamavusi prasta nuotaika, kaip išvengti apsigimimų ir savo organizmo ląsteles aprūpinti tikrai vertingomis maisto medžiagomis.

Kovo 17 dieną „Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu“ pakvies jau 19-oji mokslinė-praktinė konferencija. Parodoje bus skaitomi pranešimai apie netradicinę mediciną: Sahadža jogą - vienintelę moksliškai įrodytą saugią sveikatai genus transformuojančią meditaciją; žmogaus biolauko diagnostiką ir korekciją. Bus dalijamasi SU DŽOK praktika, kalbama apie tikrai veiksmingą ir gydančią kosmetiką. Apie tikrąją sveikatos esmę ir jos paieškas kalbės lektorius Robertas Karvauskas.

Ne mažiau dėmesio bus skiriama vaikų mitybai ir sportiniam aktyvumui. Paaiškės, kokia yra judriausia Klaipėdos miesto įmonė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis