Pagrindiniai glitimo netoleravimo požymiai

Laikas išsklaidyti mitus dėl pagrindinio XXI a. alergeno. Neretai tenka išgirsti itin populiarų verdiktą – glitimo netoleravimas, tačiau kažin ar visi suvokia, ką tai iš tikrųjų reiškia.

Situaciją dar labiau komplikuoja tai, kad toli gražu ne visais atvejais pavyksta tinkamai diagnozuoti šią organizmo ypatybę savarankiškai. Šį nesusipratimą išspręsti padės pagrindiniai glitimo netoleravimo simptomai.


Stiprūs skrandžio skausmai


Problemos dėl glitimo netoleravimo glaudžiai susijusios su virškinimo problemomis. Taigi pirmiausia rekomenduojama atkreipti dėmesį į dažnai pasireiškiančius, tačiau greitai išnykstančius skrandžio skausmus. Kai vargina glitimo netoleravimas, skrandis reaguoja spazmais kiekvieną kartą, kai ten patenka daug glitimo turintis maistas.


Neaiškios kilmės galvos svaigimas


Dažnai varginantis galvos svaigimas ir pykinimas be aiškios priežasties taip pat gali reikšti, kad jūsų organizmas netoleruoja glitimo. Su šia problema susidūrę žmonės dažnai skundžiasi, kad jaučiasi praradę pusiausvyrą, dezorientuoti, jiems pasireiškia sąmonės aptemimo efektas ir kiti ne ką mažesnį nerimą keliantys kognityvinio sutrikimo požymiai.


Nuotaikų kaita


Nuotaikų kaita, kurią sukelia bendras organizmo patiriamas fizinis stresas ir virškinimo sutrikimai, - itin dažnas glitimo netoleravimo požymis. Tai yra savotiška organizmo apsauginė reakcija, kai tenka išeikvoti 10 kartų daugiau energijos glitimui suvirškinti. Deja, nepaisant išeikvotos energijos dažnai šios pastangos vis tik būna bevaisės. Padidėjęs dirglumas ir bendras liūdesys – ganėtinai dažni šios būklės simptomai.


Lėtinė migrena


Alergiją glitimui turintieji dažniau susiduria su sisteminiais galvos skausmais. Jie gali trukti labai ilgai, ypač po glitimo daug turinčių produktų vartojimo.


Niežulys


Egzemos priepuoliai ir odos niežulys – gana dažnai pasireiškiantis glitimo netoleravimo simptomas. Imuninė sistema išskiria padidintą kovai su glitimu skirtų antikūnų kiekį, kurie savo ruožtu sukelia psoriazę ar egzemą.


Lėtinis nuovargis


Jei nuolat jaučiatės pavargę, neturintys jėgų, vertėtų atkreipti dėmesį į mitybą ir atlikti glitimo netoleravimo tyrimus. Tokia organizmo reakcija ganėtinai nesudėtingai paaiškinama: organizmas nuolat išskiria atsaką kenksmingam elementui suduodančių medžiagų, išeikvodamas šiam beprasmiškam procesui visą savo energiją. Tokiais atvejais net ir 8 valandų trukmės miegas nepadeda įveikti nuovargį, kuris tampa lėtiniu.


Jei pastebėjote bent du jus nuolat varginančius simptomus iš šio sąrašo, vertėtų susimąstyti apie savo mitybos racioną ir atlikti eksperimentą laikinai atsisakant glitimo turinčių produktų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis