Kodėl apelsinas geriau nei vitamino C piliulė

Kol nesibaigė apelsinų sezonas, pasinaudokime jų gydomosiomis galiomis.

Vitaminas C yra vienas iš 4 svarbiausių antioksidantų. Be to, gana nebrangiai kainuoja, tad atėjus gripo sezonui baltos rūgštokos piliulės papildo beveik kiekvieno žmogaus asmeninę vaistinėlę. O gal vis dėlto paieškokime natūralesnės alternatyvos papildams? Juolab, kad žiema yra ir citrusinių vaisių sezonas. Apelsinai, citrinos, greipfrutai šiuo metų laiku yra patys šviežiausi ir natūraliausi. Negana to, pasirodo, kad jie sveikatai kur kas naudingesni nei piliulės.


2007 metais Italijoje buvo atliktas tyrimas, siekiant palyginti, kas geriau apsaugo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos – koncentruotos vitamino C piliulės ar apelsinų sultys. Buvo atrinktos 7 moterys , kurios kiekvieną rytą tuščiu skrandžiu gėrė apelsinų sultis, vitaminą C ir tiesiog saldintą vandenį. Po pietų atlikus kraujo tyrimą akivaizdžiai pastebėta, kad nuo oksidacinės žalos geriau saugo apelsinų sultys nei vitamino C papildai. Ir beje, užtenka suvalgyti vos vieną didelį apelsiną, kad gautumėte visos dienos vitamino C normą. Sunku patikėti, bet citrinose jo yra netgi mažiau nei apelsinuose...


Kad vitaminas C padeda įveikti peršalimo simptomus, įrodyta jau seniai, bet apelsinų galios tuo neapsiriboja. Australijoje atliktos apžvalgos duomenimis, visos apelsinų rūšys gali perpus sumažinti burnos, stemplės ir skrandžio vėžio riziką. In vitro tyrimai rodo, kad šių vaisių sultys stabdo piktybinių ląstelių augimą.


Geltonieji apelsinai taip pat turi nemažai provitamino A (karoteno), o šis sąveikaudamas su vitaminu C atgaivina kolageną – taigi pratęsia mūsų odos jaunystę, suteikia žvilgesio plaukams ir nagams, lankstumo sąnariams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis