Epidemijoms NE: šis grūdinimosi būdas žiemą prieinamas kiekvienam

Kol Lietuvoje siaučia virusai, mokyklose skelbiami karantinai, Lietuvos sveikuolių sąjunga skatina grūdintis. Organizacija jau prieš daugelį metų vasarį paskelbė sveikatingumo mėnesiu. Mat būtent dabar lauke – visos sąlygos grūdintis. Štai, pavyzdžiui, sniegas ir ledinės eketės daro stebuklus.

Sveikuolių sąjungos viceprezidentė, visą gyvenimą aktyviai sportuojanti kūno kultūros trenerė Lukrecija Augustaitytė teigia, kad būtent ledinės maudynės jai padeda nepasiduoti žiemos šalčiams ir išlikti sveikai.

Ji sako, kad ryžtis pokyčiams, pradėti sportuoti ar grūdintis reikia nuo to momento, kai apie tai pagalvoji. „Geriausias laikas yra dabar. Svarbiausia – pradėti“, - įsitikinusi moteris.

Ledinio vandens bijai tik kol pagaliau pabandai

Ne vienerius metus ledinėse maudynėse dalyvaujanti Lukrecija sako, kad toks grūdinimosi būdas nereikalauja jokių finansinių investicijų ir, kas nuostabiausia, yra ne šiaip linksmas iššūkis, bet indėlis į stiprų imunitetą.

Šalta ir baisu, anot jos, atrodo tol, kol neišbandai. „Pirma būna baimė, baisu žiūrint iš šono, kai stovi ant kranto šiltai apsirengęs, tačiau išnirus iš tokio šalto vandens kūnas taip įkaista, kad kartais šluostantis neprireikia ir rankšluosčio – užtenka pasitrinti delnais“, - sako Lukrecija. Visgi ji pamini ir galimus pavojus. „Rizika visuomet yra, nes organizmas gauna streso, gali ir suspazmuoti, todėl pirmą kartą skatinu eiti su patyrusiais žmonėmis, kurie galėtų patarti vienoje ar kitoje situacijoje“, - teigia ji.

Svarbu tinkamai pasiruošti

Gydytoja Asta Keturkienė į ledines maudynes žvelgia dviprasmiškai. Jos manymu, jei žmogus tam ryžtasi, svarbu tinkamai pasiruošti, kitu atveju – gali būti žalos. „Maudantis eketėje, lediniame vandenyje antinksčiai išskiria adrenaliną. Jo išsiskiria staiga ir daug. Adrenalinas – streso hormonas, kurio mūsų organizmas ir taip gauna pakankamai“, - sako gydytoja.

Asmeninis archyvas

Anot jos, uždegiminius procesus šaltas vanduo gali ir pasunkinti, o ne pagydyti, tačiau pripažįsta, jog ledinės maudynės gali būti ir naudingos. „Pažįstu žmogų, kuris šaltuoju metų laiku maudosi upėje, tačiau po mankštų, bėgimo, atlieka kvėpavimo pratimus. Jis tą daro jau daug metų, yra sveikas, jam viskas gerai“, - sako moteris.

Reikalingas pasiruošimas

Abi moterys sutinka, kad pasiruošimas prieš lendant į ledinį vandenį – itin svarbus. A. Keturkienė pabrėžia, kad įžanga yra būtina. „To nereikėtų daryti radikaliai, o pratintis palaipsniui. Tai galėtų būti kontrastinis dušas, temperatūrų skirtumą reikėtų po truputį didinti, vanduo turėtų būti vis šaltesnis“, - pataria gydytoja.

L. Augustaitytė sako, kad kontrastinis dušas ypač tiktų tiems, kurie yra mažiau atsparūs ar šiek tiek jautresni. Ji taip pat mano, kad prieš lendant į eketę reikalinga adaptacija ir saikas. Prieš pradedant reikėtų padaryti mankštą, pabėgioti, pakankamai sušilti.
Justina Tamošiūnaitė, www.sveikuoliai.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis