Tema, apie kurią moterys garsiai nekalba. Seksologo atsakymai į moterų klausimus

Tema, kurią nagrinėsime šįkart, yra kebli. Tiksliau - labai kebli. Masturbavimąsi aptarinėti net su artimiausiomis draugėmis - švelniai tariant, ne visai įprasta, net jei šiaip ir esame linkusios pasipasakoti apie savo seksualinę patirtį.

Skaitomiausi straipsniai:

- Stilingiausios lietuvaitės: maksi ilgis, odinės striukės ir margi audiniai

- Gydytojai atvirauja: kurių vaistų jie negertų

- Horoskopas 05.08-15: ko reikėtų pasisaugoti?

- Pienės – salotoms, medui ir gydymui

- Kulinarinė pamoka: gaminame tiramisu

Konsultuoja seksologas Anatolijus Gainovskis

Tiesa, prisiskaityti apie seksualinę pagalbą galime ne tik vadovėliuose apie intymų gyvenimą. Masturbacijos aprašymų su visais įmanomais herojų pojūčiais ir jausmais gausu šiuolaikiniuose garsiausiuose romanuose - pradedant japono Haruko Murakami „Norvegų giria", baigiant vokiečio Thomo Brussig knyga „Herojai kaip ir mes". Sakysite - tai mados klyksmas. O gal... paprasčiausia aktualija? Juk statistika teigia, kad ši seksualinio aktyvumo forma pažįstama maždaug 70 proc. moterų ir 95 proc. vyrų, o nuolat masturbuojasi daugiau nei 50 proc. moterų ir 80 proc. vyrų.

Deja, tik romanuose šią temą galima nagrinėti be galo, be krašto. Gyvenime gilinamės į ją (jei gilinamės) brįsdamos per savo patirties brūzgynus ir kažkodėl jausdamos gėdą. Gal todėl, kad malonumo siekis vienatvėje verčia pagalvoti apie nesėkmes seksualiniame gyvenime?..

Ant svarstyklių - privalumai ir trūkumai

Ir šiandien vieni žmonės mano, jog toks seksualinio aktyvumo būdas yra žalingas. Kiti linkę galvoti, jog taip yra tik itin dažnai juo užsiimant. Tretiems atrodo, jog masturbavimasis sėkmingai pakeičia lytinį aktą, kai šalia nėra mylimo žmogaus. Ketvirtiems tai paprasčiausiai pasiekiamas būdas atsipalaiduoti, atsikratyti įtampos.

Masturbavimasis (lotyniškia manus - ranka, stupro - išniekinti) - tai dirbtinis erogeninių zonų (dažniausiai lytinių organų) stimuliavimas rankomis ar įaudrinant psichiką, kad pasiektume seksualinį pasitenkinimą.

Daugelį gyvenimo malonumų galima pritaikyti ir naudingai, ir žalingai... Masturbavimasis - ne išimtis. Tai natūralus, instinktyvus lytinis veiksmas, tačiau vienas iš labiausiai juodinamų. Nuo senų laikų savęs patenkinimas buvo laikomas neteisingu, nešvariu, antgamtišku... Nors moksliniais tyrimais įrodyta, kad šis užsiėmimas nekenksmingas, įprastas brendimo periodu ir net naudingas, tačiau žmonės vis dar tenka savyje įveikti kaltės jausmą ir nepatogumą prieš kitus.

Būdas naudingai patirčiai įgyti

Seksologai mano, jog masturbavimasis yra neišvengiamas tiek vyrų, tiek moterų seksualumo formavimosi etapas. Tai gali būti pagrindinė lytinio vystymosi dalis, kai vaikas studijuoja savo kūną ir savo seksualumą. Savęs patenkinimas suteikia galimybę ramioje aplinkoje, nesigėdijant partnerio pažinti savo kūną, savo erogenines zonas, išsiaiškinti, kaip jas veikia seksualiniai dirgikliai, kaip patirti orgazmą. Tai padės patirti didesnį malonumą mylintis su vyru. Juk moteriai ne visuomet labai paprasta nukeliauti į malonumo viršūnę. Tenka tyrinėti savo kūną, o žinant, kas labiausiai kursto geismą, daug paprasčiau parodyti mylimajam, kaip sujaudinti ir glamonėti. Juk specialistai tvirtina, kad daugelio porų problemos kyla dėl menko savo kūno pažinimo...

„Žaibolaidis" nuo įtampos ir... lytinė nepriklausomybė

Medikai teigia, kad žmogaus nervų sistema tokia jau yra, kad seksualinės įtampos iki galo negali nuslopinti nei miegas, nei aktyvus poilsis. Palaipsniui besikaupdama ji sukelia nemalonių pojūčių, didina dirglumą, išsiblaškymą. Vienas iš būdų tam nerimui nuslopinti, kurį „sugalvojo" pati gamta - tai sapnuose patiriamas orgazmas. Anot seksologų, kiekvieną merginą jis aplankė bent keletą kartų gyvenime. Tačiau „pagal užsakymą" jo neprisišauksi, todėl tai atstoja savęs patenkinimas.

Gydytojai randa ir dar vieną pateisinimą masturbavimuisi - jo dėka galime vengti ankstyvų lytinių santykių, atsitiktinio sekso, nereikia baimintis nėštumo ar lytiškai plintančių ligų. Tai - lytinė nepriklausomybė, suteikianti daugiau laisvės išrankiau ir atidžiau rinktis mylimąjį. Kai geismas netemdo proto, galime pasikliauti ir juo, ir širdimi.

Pabūkime egoistės

Pati save galinti patenkinti moteris neturi sukti galvos, ar laimingas bus su ja besimylintis vyras, o visa pasinerti į savo potyrius, pasirinkti maloniausią ritmą, tempą. Kita vertus, galima atsisakyti sekso su abejotino patrauklumo vyriškiu, ir dėl to neteks labai kankintis, jaustis nelaimingai ir nepatenkintai.

Dabar savęs patenkinimas sulaukė tiek kūno, tiek sielos gydytojų reabilitacijos ir nelaikomas jokiu nukrypimu - nes tai gamtos suteikta galimybė džiaugtis patiriamu malonumu. Šis seksualinio aktyvumo būdas padeda vienišai moteriai atsikratyti seksualinės įtampos, suteikia malonių emocijų.

Tačiau kiek jo privalumų bevardintume, jis niekuomet neatstos intymaus artumo su brangiu žmogumi!

Ko ieškome? Ką randame?

Daugelis moterų masturbuojasi pirštais, liesdamos bei glamonėdamos savo varputę ir plotą aplink ją. Kartais jos tai daro ne rankomis, o trinantis į minkštas švelnias paklodes, pagalvę. Kai kurioms moterims malonių pojūčių sukelia į varputę nukreipta dušo srovė, muilo putos. Kartais naudojamas lubrikantas - jis sustiprina pojūčius.

Kai patiriame orgazmą - net ir vienumoje, tai padeda atsikratyti fizinės ir nervinės įtampos. Bet medikai vardina ir daugiau gerųjų savęs patenkinimo pusių. Taip reguliuojama moters hormonų pusiausvyra, gerinama kraujotaka mažajame dubenyje. O naudojant vibratorius masažuojami makšties ir mažojo dubens raumenys.

Skirtingai nuo lytinio akto, masturbuojantis nereikia partnerio. Paprastai susijaudinimą sukelia erotinės fantazijos (jos gali būti pakurstomos filmais, fotografijomis, muzika) ar stiprus noras mylėtis. Patirti orgazmą vienumoje skatina ilgas susilaikymas ir su juo susiję nepatogumai: tai gali būti maudimas lytinių organų srityje, sunkumas pilvo apačioje, nuolat persekiojančios erotinės fantazijos ir mintys. Visa tai sujaudina ir verčia ieškoti išeities...

Visiškai pakeisti sekso negali, bet...

Kai kurie seksologai teigia, kad moterys dažnai patiria stipresnius orgazmus patenkindamos pačios save nei besimylėdamos su vyru. Beje, tarp lytinio akto ir masturbavimosi yra esminis fiziologinis skirtumas. Nors juos vienija besikeičiančios susijaudinimo stadijos ir „galutinis rezultatas" - orgazmas, tačiau masturbavimasis negali visiškai pakeisti sekso, kuriuo užsiima du žmonės. Ir atvirkščiai.

Tokios seksualinio aktyvumo formos griebiamės ir tuomet, kai norime, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalime mylėtis su artimu žmogumi - galbūt jis yra išvykęs toli ir ilgam, serga... Tuomet tai nėra savarankiškas siekis patirti seksualinį pasitenkinimą, o būdas pakeisti lytinį aktą, atsikratyti seksualinės įtampos, kai mylimojo nėra šalia. Ir masturbavimas paprastai tampa kraštutine priemone, kai ilgiau nebegalima tverti seksualinės abstinencijos naštos.

Kai kurios sportininkės griebiasi greito masturbavimosi nepasiekiant orgazmo prieš pat varžybas - manoma, kad tai sukelia jėgų antplūdį, padeda „nuversti kalnus"ir pasiekti geresnių rezultatų.

...gali jį papildyti

Susijaudinti ir pasitenkinti galima vienatvėje, o galima masturbuotis drauge - tai gali būti papildomas ir kartais labai stipriai sujaudinantis potyris, apie kurį, anot seksologų, svajoja ne taip jau mažai žmonių. Partnerio stebėjimas padeda vienam kitą pažinti. Abipusis masturbavimasis gali būti lytinių santykių alternatyva, kai jie negalimi ar nenorimi. Juo galima užsiimti vienu metu, kai partneriai stimuliuoja vienas kito lytinius organus siekdami drauge nukeliauti į malonumo viršūnę, arba atskirai, kai nėra noro ar galimybės pačiai susijaudinti, tačiau mylimajam norisi suteikti džiaugsmo. Taip pat tai gali būti susijaudinimo dalis prieš kitus mylėjimosi būdus. Daugeliui vyrų labiau patinka ne pasitenkinti vienam, o kai jį glamonėja moteris. Kita vertus, tai ir paįvairina seksualinį gyvenimą!

Įpročiai, kurie gali iškrėsti piktą pokštą

Savęs patenkinimas sukelia labai stiprių įspūdžių, audringų emocijų. Šios akimirkos ir visa, kas su jomis susiję, įsimenama ilgam ir stipriai veikia pasąmonę. Kai kurios merginos ir moterys griebiasi masturbavimosi, kad atsikratytų nepasitikėjimo savimi, nuoskaudos, baimės, nerimo. Tai iš tiesų veiksmingas būdas išmesti iš širdies ir galvos visą tą šlamštą, tačiau jame slypi pavojus. Nejučiomis gali įsitvirtinti mintis (tarsi sąlyginis refleksas), kad malonūs seksualiniai pojūčiai ir jų viršūnė - orgazmas - yra neigiamų emocijų pasekmė. Ir tuomet vieną gražią dieną galite pastebėti, kad smagiausia su vyru mylėtis po audringo konflikto... Kad to išvengtumėte, neieškokite pasitenkinimo vienumoje, kai jaučiatės pikta, prislėgta, nelaiminga - leiskite jausmams perdegti. Masturbavimusi verčiau palaikyti ir įtvirtinti teigiamas emocijas. Tai padeda seksualumui vystytis tinkama linkme. Ir didesnį geismą jausite tuomet, kai partneris elgsis meiliai, o ne bus, tarkim, piktas, grubus.

Šalin monotoniją! Masturbuojantis reikia vengti vienos pozos ir vienodos aplinkos - kaip ir mylintis su partneriu, ieškoti įvairovės. Mat bet kokia monotonija seksualinio pasitenkinimo srityje skatina įsitvirtinti stereotipus, kurių vėliau būna sunku atsikratyti.

! Dėmesio - būdas, galintis pridaryti žalos. Masturbavimasis šlaunimis, uždėjus vieną ant kitos ir ritmiškai jas suspaudžiant gali neigiamai paveikti normalų lytinį gyvenimą su partneriu. Šitaip labai greitai - net per greitai - pasiekiamas orgazmas. O stipriai suspaustos šlaunys yra nenatūrali poza įprastam meilės aktui - juk mylintis su vyru dažniausiai būna atvirkščiai. Taigi šis būdas gali įtvirtinti netikusį įprotį, nes pasiekdama orgazmą suspaudusi šlaunis moteris rizikuoja jo nepatirti besimylėdama kitaip. Netgi teigiama, kad maždaug 60 proc. tokį savęs patenkinimo būdą pamėgusių moterų turi sunkumų dėl sekso ir tik 40 proc. tai nedaro žalos.

Kitoks požiūris

Masturbavimasis - senas kaip žmonija užsiėmimas, ir per amžius jis buvo daugiau ar mažiau smerkiamas tiek visuomenės, tiek bažnyčios, tvirtinant, kad tai nusidėjimas prigimčiai. Garbingi gydytojai ir psichologai matė rimtų sveikatos sutrikimų grėsmę "...nuo spuogų iki pamišimo". Dar žiauresnės buvo jų rekomendacijos, siūlančios masturbavimąsi gydyti kastravimu, apipjaustymais, vaikų supančiojimu nakčiai. Visokiausių baisių pagrūmojimų galima rasti net Egipto papirusuose, nekalbant apie Bibliją. Ir dabar katalikų bažnyčios nuomonė apie savarankišką geismo patenkinimą yra griežta. Ji teigia, jog lytiniai santykiai reikalingi tam, kad gimtų vaikai, o ne dėl malonumo. O masturbavimasis trukdo žmogui subręsti atsakingam šeimos gyvenimui - nes kas neišmoksta susivaldyti, tas nesugebės būti ištikimas santuokinei priesaikai.

Tema, kurią nagrinėsime šįkart, yra kebli. Tiksliau - labai kebli. Masturbavimąsi aptarinėti net su artimiausiomis draugėmis - švelniai tariant, nevisai įprasta, net jei šiaip ir esame linkusios pasipasakoti apie savo seksualinę patirtį.

Į skaitytojų klausimus atsako seksologas Anatolijus Gainovskis

* "Norėčiau išbandyti penį imituojantį vibratorių, nes vyras dažnai būna komandiruotėse, o kai grįžta, viskas vyksta per greitai, ir man neužtenka laiko "įkaisti". Bet gal aš ne tokia, kaip visos, ar kitos moterys nori tokių dalykų?"

Romualda, 40m., Šiauliai

Kiek ir kokių prekių perkama "Sekso reikmenų parduotuvėse", nėra žinoma, tačiau jų yra net nedideliuose Lietuvos miestuose, pvz., Utenoje, Visagine, tad akivaizdu, jog paklausa yra. Vokietėms atrodo normalu bent kartą per mėnesį apsilankyti "Sex-shop" parduotuvėje ir visuomet prie lovos spintelėje turėti vibratorių, kremą, lubrikantą, kurie padeda masturbuotis ir jausti malonumą.

Jūsų noras - tai normalios, smalsios, apsiskaičiusios asmenybės ketinimas, kuris, matyt, pagrįstas erotinėmis fantazijomis ir teisėtu malonumo siekiu net ir likus vienai. Vibratorius gali pagelbėti ir būnant kartu su vyru realizuoti savo erotines fantazijas. Tačiau daugeliui dirbtinis penis dar kelia siaubą. Tai lemia tų žmonių ribotumas, bailumas, neišprusimas ir senos atgyvenusios dogmos, kurios neleidžia tobulėti, pažinti savo kūną ir jo "kalbą".

* "Mano vyras jau pagyvenęs ir "nieko negali". Aš niekada nebuvau seksuali asmenybė, tačiau dabar pradėjau jausti seksualinius geismus. Dabar literatūroje rašoma, kad moteris, norėdama iškrovos, gali liesti savo lytinius organus, juos dirginti. Pabandžiusi "tai" pradėjau jaustis puikiau, žvaliau, bet bijau vyro reakcijos. Informacijos apie "tai" mano laikais nebuvo... Ar tai nėra iškrypimas?"

Eleonora, 50 m., Kaunas

1990 m. JAV atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad vyresni nei 50 metų žmonės masturbuojasi: nuo 1 karto per mėnesį iki 1 karto per savaitę - 62 proc., nuo 1 karto per savaitę ir dažniau - 35 proc., kiti nemato prasmės tai daryti. 70 proc. tų žmonių masturbuojasi nuolat, tam, kad palaikytų gerą emocinę būseną.

Jūsų elgesys visiškai normalus, ir nereikia bijoti apie tai papasakoti savo vyrui, gal jo pagalba bus Jums dar malonesnė. Ištekėjusiai moteriai natūralu atlikti "intymią išpažintį", nepriklausomai nuo to, kad šeimoje nėra lytinių santykių. Po menopauzės masturbavimasis padeda išlaikyti sveikus lytinius organus bei išvengti psichikos sutrikimų.

Kiekvieno žmogaus malonumo pajutimo būdai kitokie: vieni tai daro vienodai, kiti kaitalioja techniką ir ieško ko nors nauja. Žymūs seksologai V.Masters ir V. Džonson nustatė, kad nėra moterų, kurios masturbuotųsi visiškai vienodai. Daugelis ranka su tam tikra jėga spaudžia lytinių organų plotą, savotiškai imituodamos įsivaizduojamus ar norimus partnerio veiksmus. Kai kurios panaudoja įvairius daiktus arba vibratorius, kitos tai daro vonioje, nukreipdamos į varputę dušo srovę arba glamonėdamos kitas erogenines zonas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis