7 sveikų santykių paslaptys

Vien intymumo geriems santykiams, deja, nepakanka. Reikia atvirumo, rimto bendravimo ir, kaip kadais pastebėjo Benas Affleckas, tikro darbo, kad su kitu žmogumi jaustumėtės laimingi. Manykite, jog šie 7 sekso terapeutės Sari Cooper patarimai – tai savotiški 7 gerų santykių įsakymai.

Nevaržykite savęs

Vienas kertinių sveikų santykių akmenų – galimybė išsilieti partneriui bei gebėjimas jį išklausyti. Jei jau mokate be žodžių pasakyti „Aš suprantu tave“, vadinasi, geras ryšys tarp judviejų jau užmegztas. Tačiau „Aš tave suprantu“ tikrai nereiškia „Aš su tavimi sutinku“. Kitaip tariant, išgirskite mylimą žmogų, tačiau nesutikite su juo vien dėl to, kad išvengtumėte konflikto.

Planuokite buvimą kartu

Ypač santykiams rutuliojantis – pradėjus drauge gyventi ar gimus vaikams. Pamatysite, kiek jūsų pokalbiuose atsiras buitinių temų. Kas veža vaikus į būrelį, kaip pasakyti antros pusės tėvams, jog šias Kalėdas praleisite su jūsų šeima... Tik visa tai nei emocinį ryšį stiprina, nei teikia intymumo. Štai todėl numatykite per savaitę bent vieną vakarą ar dieną, kai kalbėsite tik apie judu ir būsite tik dviese.

Pykitės bei aiškinkitės tik dėl konkretaus reikalo

„Porų terapijoje mes vartojame terminą „nešvarūs indai“, – aiškina Sari Cooper. Greičiausia jau nuspėjote, ką tai reiškia: nuoskaudų krūvą, kuri kaupiasi it nešvarūs indai plautuvėje. Prasidėjus konfliktui priekaištai pasipila kaip iš gausybės rago. Prisimenama viskas: nuo nepaklotos lovos iki to fakto, kad jis nedėvi jūsų dovanoto megztinio, o jūs vengiate lankytis pas jo mamą. Nesielkite taip. Konfliktas dėl krūvos problemų tuo pat metu – per didelė našta, kad sugebėtumėte veiksmingai susitvarkyti. Geriau aiškinkitės po vieną problemą.

Nerkite į naujas patirtis

Tai gali būti bet kas: kelionė į naują vietą, pasivaikščiojimas drauge po darbo, naujo recepto išbandymas, bendrų užsiėmimų lankymas (kodėl negalėtumėte kartu mokytis naujos kalbos?). Aukite kartu, tobulėkite kartu ir suartėkite – juk patirtis bus bendra.

Vertinkite vienas kitą. Garsiai!

Visiems kartais reikia pagyrimo. Negailėk mylimam žmogui gerų žodžių. Nepriimkite jo pastangų kaip savaime suprantamo dalyko, ir tada jis ir vėl dėl jūsų pasistengs.

Sudarykite sutartį

„Daug porų turi sudarę savotiškas nežodines sutartis, grįstas įpročiais, – sako S. Cooper. – Tačiau dauguma nėra sąmoningai sutarę, kas už ką atsako. Tarkim, gal jūs ir geriau maistą ruošiate, bet norėtumėt, kad bent porą kartų per savaitę virtuvėje vairą į rankas perimtų partneris. Pripažinkite savo asmenines stipriąsias puses, aptarkite, kuo kiekvienas galite prisidėti prie bendro gyvenimo ir kur esate pasirengę kompromisams. Kas kelerius metus peržiūrėkite šią sutartį.“

Prašykite leidimo kalbėti

Ne, kalbame ne apie nuolankumą. Kalbame apie tai, kad pravartu paklausti partnerio, ar dabar tinkamas metas prabilti apie jautresnius dalykus ar klausimus, dėl kurių įprastai ginčijatės. Tik jam sutikus leiskitės į pokalbį, nes taip maksimaliai sumažinsite nereikalingo susierzinimo tikimybę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis