Beveik pusė britų vaikų nori suaugę tapti mokslininkais

Apie visuomenės vertybes daug pasako tai, kuo užaugę nori būti mažiausi jos nariai - vaikai. Mūsiškiai svajoja būti verslininkai ir milijonieriai, o štai britai nori tapti mokslininkais.

Kaip rodo sociologų atlikta paklausa, kurioje dalyvavo Didžiosios Britanijos piliečiai nuo 8 iki 18 metų, apie 47 proc. vaikų svajoja apie mokslinę veiklą. Tarp populiariausių sričių vardinamos medicina ir aukštosios technologijos, rašo "The Telegraph".

Didelė dalis vaikų, norinčių savo darbinę veiklą paskirti mokslui, aiškina savo pasirinkimą tuo, kad tokį darbą dirbdami jausis laimingi. Tuo tarpu atlyginimas domina tik ketvirtadalį būsimųjų mokslininkų.

Apie 12 proc. apklaustųjų norėtų dirbti žiniasklaidos pramonėje, 6 proc. svajoja apie politiko darbą, 4 proc. planuoja dirbti banke.

Tyrimas taip pat parodė, kad didžioji dauguma britų vaikų teikia pirmenybę tiksliesiems, o ne humanitariniams mokslams: 25 proc. apklaustųjų sakė, kad rinksis (arba jau pasirinko) mokykloje arba koledže sustiprintą tiksliųjų mokslų programą, 18 proc. mieliau renkasi meną, 10 proc. - gamtos mokslus ir tik 6 proc. - humanitarinius dalykus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis