Ar maudynės nedaro žalos vaiko ausytėms?

Nusprendus eiti su kūdikiu į baseiną ne vienai mamai kyla klausimas, ar nepadarys žalos dažnos maudynės ir nardynės vaikų ausytėms.

„Auginu vienų metukų sūnelį Jorį ir jau prieš kurį laiką planuojame su juo lankyti kūdikių baseiną. Bijau, kad „neprikibtų" kokia liga. Norėčiau sužinoti, kaip tinkamai prižiūrėti mažylio ausis lankantis baseine. Pastebiu, kad šiuo klausimu specialistų nuomonės išsiskiria." Mama Agnė

Konsultuoja VU Vaikų ligoninės ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus klausos tyrimų poskyrio gydytoja otorinolaringologė Jekaterina Byčkova.

Vanduo ausų uždegimo nesukelia
Saugoti sveiko kūdikio ausies landų nuo vandens tikrai nereikia. Užtenka išėjus iš baseino iššluostyti ausytes su rankšluosčiu. Ausų uždegimais nesusergama dėl to, kad baseine į ausis patenka vandens. Dažniausia viduriniosios ausies uždegimo priežastis - vaiko peršalimai, kai virusai per nosiaryklę patenka į viduriniąją ausį. Vaikas, kurio silpnas imunitetas, yra linkęs dažnai sirgti ir po baseino išeis gerai nenusišluostęs ar sušals lauke papūtus vėjui, aišku, gali susirgti. Tačiau baseinas ir vanduo čia niekuo dėti.

Kada būtina saugoti ausis nuo vandens?
Kartais reikia saugoti vaikų ausis nuo drėgmės ir vandens, bet tokiais atvejais tėvai iš anksto būna perspėjami. Štai tie atvejai:

-Jeigu vaikas sirgo ausies uždegimu ir yra pratrūkęs būgnelis.

-Jeigu vaiko ausis operuota, būgnelyje yra dirbtinai padaryta skylutė ir  įdėtas vamzdelis.  Šiais atvejais per būgnelio skylutę vandens gali pakliūti į viduriniąją ausį ir sukelti jos uždegimą.

- Jeigu yra išorinis ausies landos odos uždegimas. Kartais dėl mažų traumų (smarkiai valant ausis; kūdikiui sujudėjus valant; nuo per didelės drėgmės, pavyzdžiui, kai šiltuose kraštuose atostogaujant daug valandų mirkstama baseine) prasideda ausies landos odos uždegimas. Tokiu atveju ausį irgi reikia saugoti nuo drėgmės ir vandens. Tačiau vaikams tai pasitaiko retai.

Kosmetiniams pagaliukams - NE!
Kūdikių ir mažų vaikų ausyčių negalima valyti įprastais kosmetiniais pagaliukais plonais galais. Pastorinti ausų krapštukai, skirti specialiai vaikams, yra tinkami. Jais užtenka pavalyti ausies prieangį, giliai nereikia kišti. Ausies landoje gaminama siera, kuri atlieka svarbią apsauginę funkciją. Kramtant, kalbant ausies landa judinama ir siera natūraliai išeina išorėn, tiek jos ir reikia išvalyti. Jeigu mes krapštukus kišime giliai, stumsime sierą gilyn, gali susidaryti sieros kamščių, be to, taip rizikuojame traumuoti vaiko ausį.

Baseinui - taip!
Baseinas yra viena vaikų grūdinimo priemonių. Maudydamiesi vaikai grūdinasi, stiprėja jų imunitetas, vadinasi, nesirgs slogomis ir kitomis peršalimo ligomis, tikimybė sirgti ausų uždegimu tai pat yra mažesnė. Tačiau kiekviena mama turi įvertinti savo vaiko galimybes. Vaikui, kurio imunitetas  silpnesnis,  dažnai serga, kartais užtenka kartą pasimaudyti ir jis peršąla.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis