Numegzkime mažyliui šiltą liemenę

Ilgi, tamsūs vakarai mamai bus naudingi, malonūs ir neprailgs, jei į rankas paims virbalus.

Šį kartą pabandykite numegzti labai praktišką, funkcionalų drabužėlį, atliekantį liemenės ir megztinuko funkcijas, o aukšta apykaklė šildys kakliuką. Liemenę puošia išmegzta ir siūlu apsiūta širdelė, kurios centre dar galima išsiuvinėti vaikučio vardo raideles. Liemenė užsegama ties petuku. Tai labai patogu, nes daugumai vaikučių nepatinka drabužiai, kurie rengiami per galvą ir yra siauromis apykaklėmis.
2-3 metų vaikui skirta liemenė numegzta iš siūlų, kurių sudėtį sudaro 65 proc. kašmyro ir 35 proc. bambuko. Kašmyras – tai labai šilta ir švelni kašmyrinių ožkų vilna, kuri švelniai priglunda prie vaikučio odelės ir jos neerzina. Bambuko pluoštas suteikia liemenei glotnumą ir blizgesį.

Reikės: trijų sruogų (150 g (vienos kaina „Madutės“ mezgimo salone – 9 Lt) kašmyro vilnų. (Liemenės plotis – 28 cm, ilgis – 40 cm).

Kaip megzti?
- Ant virbalų uždedame 52 akis ir mezgame 8 eilutes ripsu. Tada mezgame vieną eilę gerosiomis akimis, o kitą – blogosiomis taip, kad gerojoje pusėje būtų blogosios akys ir išsiskirtų išmegzta širdelė, kuri gerojoje pusėje mezgama gerosiomis akimis. Nuo mezginio pradžios iki pažastėlių mezgame 25 cm. O tada prasideda reglano rankovių nuleidimas: vieną kraštinę akutę nukeliame ir tolesnės dvi sumezgame gerąja akimi iš dešinės. Pasibaigus eilutei priešpaskutinę ir trečiąją akutes nuo galo sumezgame gerąją akimi iš kairės. Taip siauriname tol, kol priekyje lieka 15 akių (nugaroje 17).
- Užsegimą mezgame ripsu, jam skiriame 5 akis. Nepamirškime norimoje pusėje padaryti skylučių. Jį mezgant reikia dvi akis sumegzti kartu, o kitoje eilėje 1 akį uždėti (maždaug kas 10 eilučių, priklausomai nuo to, kelias sagutes planuojame siūti).
- Rankovėms uždedamos 36 akys. 8 cm mezgame kaip priekį, o tada pradedame siaurinti, kol liks 7 akys.
- Apvadėlis aplink kaklą mezgamas atskirai, ant virbalų uždėjus 48 akis.

www.madute.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis