Muzikinių pasakų seansas visai šeimai

Muzika ir pasakos – jų derinys šį sekmadienį, lapkričio 24 d., karaliaus „Skalvijos“ kino centre.

Šeimoms su vaikais skirtas „Karlsono kinas“ žiūrovus pasitiks muzikinėmis pasakomis, o po seanso surengs neįprastas garso dirbtuvėles. Iš pradžių vaikai „klausysis“, kaip skamba filmas, o vėliau patys taps filmų kompozitoriais: kurs ir įrašinės savo garso takelį. Tam jie panaudos atsineštus savadarbius muzikos instrumentus, įvairius buities rakandus. Garso dirbtuvėles ves kino edukacijos specialistė Gintė Žulytė.

„Garsas yra labai reikšmingas filmų atmosferai kurti. Vienoks garsas kuria grėsmės, pavojaus pojūtį, kitoks lydi atsipalaidavimą, džiaugsmą. Jis mums sufleruoja, kaip jausti, yra papildomas informacijos šaltinis. Todėl šį sekmadienį su vaikais paskirsime įvairių garsų kūrimui ir tyrinėjimui“, – sako G. Žulytė.

Tuo metu muzikinių pasakų programoje jauniausių žiūrovų laukia dvi naujienos iš Lenkų kino instituto Vilniuje lentynos. Tai garsaus kompozitoriaus Sergėjo Prokofjevo pasakos „Petia ir Vilkas“ (rež. Suzie Templeton 2006) ekranizacija bei „Fantastiška gėlių krautuvėlė“ (rež. Paweł Partyka, 2006).

„Petia ir vilkas“ yra vienas sėkmingiausių filmukų lenkų animacijos istorijoje – 2007 m. jis pelnė Oskarą kaip geriausias trumpas animacinis filmas. Filmas kurtas kartu su britais ir norvegais. Skambant S. Prokofjevo simfoninei pasakai čia pasakojama apie mažą berniuką, gyvenantį su seneliu nykiame, aukšta tvora aptvertame name. Senelis nuolat tvirtina tvorą, kad berniukas neišeitų į mišką, iš kurio sklinda pikto vilko kauksmas.

Anonsas: http://www.youtube.com/watch?v=LRsCxCdcsSQ

Žiūrėdami filmą „Fantastiška gėlių krautuvėlė“ vaikai pateks į netradicinę gėlių parduotuvę. Jos gyventojai – vielinės lėlės, aprengtos gėlių žiedlapiais ir lapeliais. Gėlių pardavėjui užrakinus duris jos atgyja ir pradeda gyventi spalvingą gyvenimą. Lėles specialiai šiam filmui kūrė amerikiečių menininkė Frances Osterfelt. Čia skamba ir dinamiškas lotyniškų ritmų muzikos kūrinys, taip pat specialiai sukomponuotas „Fantastiškai gėlių krautuvėlei“.

Anonsas: http://www.youtube.com/watch?v=ESxZdR7GtLQ

"Skalvijos" k.t. nuotr.
Programa „Muzikinės pasakos“ ir garso dirbtuvėlės rekomenduojamos vaikams nuo 9 m.

Filmų programa vyks lapkričio 24 d. 13 val., garso dirbtuvėlės (trukmė – 1 val.) – iškart po jos 13.50 val.

Dėmesio! „Karlsono kinas“ dovanoja 2 kvietimus dviem asmenims (vaikui ir vienam tėveliui) į “Muzikinių pasakų” programą, kuri vyks sekmadienį, lapkričio 24 d. 13 val.

Konkursas baigėsi. Kvietimai dovanojami: Ingai Subačienei ir Ritai Mikelaitienei. Su jumis susisieksime el.paštu ir pranešime, kaip atsiimti kvietimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis