Vaikams - pasakų ir mitų pasaulis su nauju filmu „Didysis lokys“. KONKURSAS

Miglose paskendusios viršukalnės, milžiniškos girios, veik menančios pasaulio pradžią, erdvės, besidriekiančios ten, kur tik vaizduotė gali nuvesti. Tokį pasaulį savo animacinėje fantazijoje „Didysis lokys“ kuria danų režisierius Esbenas Toftas Jakobsenas (The Great Bear, 2011).

Tai naujas filmas, kurį nuo šio savaitgalio „Skalvijos“ kino centras pradeda rodyti jauniausiems „Karlsono kino“ žiūrovams.

Pasak „Skalvijos” kino centro, artėjančios šventės yra itin tinkama proga pasikalbėti apie iš kartos į kartą perduodamus pasakojimus, tokiu būdu kuriamą mūsų savimonę, prisiminti svarbiausius mitus ir pasvarstyti, kas lėmė jų atsiradimą.

Todėl sekmadienį, gruodžio 22 d., pasibaigus „Didžiojo lokio“ peržiūrai vaikai kviečiami į kelionę po pasakų ir mitų pasaulį su kino edukacijos specialiste Ginte Žulyte. Kartu jie aiškinsis, ką mums duoda mitai ir pasakos, juos skaitys ir kurs savo pasaką vizualinėmis priemonėmis.

Filmo režisierius pasakoja, kad „Didžiojo lokio“ istorija jo galvoje gimė iš vaikystėje girdėtų senelio pasakojimų. Kaip ir dauguma vaikų, jis leido vasaras pas senelius. Čia jis kaip užkerėtas klausėsi pasakojimų apie niekam nepavaldžią gamtą, apie Šiaurės miškuose gyvenančius pasakiškus personažus, keliaujančias uolas, miškus, kurie atgyja naktį. Nenuostabu, kad net ir suaugus šis gyvybe pulsuojantis fantastinis gamtos pasaulis nedingo iš jo minčių. Galiausiai virto animaciniu filmu.

„Kodėl animaciniu? Animacija išlaisvina – gali įgyvendinti kur kas beprotiškesnes idėjas nei kad dirbdamas su tikrais aktoriais. Be to, animacija atriša rankas vaizduotei. Čia viska galima“, – kalba filmo autorius.

"Skalvijos" nuotr.
Pasak „Didžiojo lokio“ režisieriaus, jam rūpėjo pasigilinti į savo tautos mitologiją ir jos vaidmenį kuriant tautinį charakterį, tapatybę, patyrinėti, kaip gimsta mitiniai herojai, kokią reikšmę šiems pasakojimams turi gamtovaizdis. Būtent iš skandinavų mitų atkeliavo ir pagrindinis filmo personažas – milžinas lokys, tapęs gamtos nepavaldumo, nenuspėjamumo simboliu. Šis gyvena tik pagal jam vienam žinomus dėsnius.

„Didžiojo lokio“ anonsas: http://www.youtube.com/watch?v=KXNFhDq2QsQ

Filmo herojai – vienuolikametis Džonatanas ir jaunesnioji jo sesutė Sofija. Tik prasidėjus vasarai vaikai vyksta pas senelį vasaroti. Džonatanas jau nuo žiemos svajoja apie žaidimus su ilgai nematytais draugais ir nuotykius didžiulės girios pakraštyje, kur gyvena senelis. Vienintelis dalykas, kuris šįkart Džonatanui temdo atostogas, tai mažoji sesutė, kurią jis priverstas globoti. Kol jis bando išsisukti nuo vyresnio brolio priedermės, Sofiją prieš pat Džonatano nosį pagrobia neregėto dydžio lokys. Toks senas, kad vietiniai jau pavertė jį legenda.

Prasideda ilga Džonatano kelionė, stengiantis išvaduoti seserį ir perprasti gamtos dėsnius.

„Didžiojo lokio” seansai šeimoms su vaikais vyks ir gruodžio 21 d. 15 val.

Gruodžio 22 d. 13 val. ir praktinį užsiėmimą su G. Žulyte iškart po filmo - 14.30 val. laimėjo Rūta Kražauskienė.

(el. paštu pranešime jums, kur atsiimti laimėjimą)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis