Jei Jūsų vaikas Avinas

Jeigu jums gimė vaikutis po Avino ženklu, pasiruoškite tam, kad sūnus ar duktė iš jūsų pareikalaus daug dėmesio. Kūdikystėje jis bus judrus, aktyvus ir smalsus. Jis garsiai verks tik esant konkrečiai priežasčiai: arba jis šlapias ir išalkęs, arba nepasiekia žaislo, kuris reikalingas nedelsiant. Kantrybės jis neturi visai. Jis jautrus temperatūrai, todėl kambaryje turi būti šilta, bet ne karšta.

Maudytis pamėgs tik kai paaugs ir išmoks plaukti. Ypač sunkus laiko tarpsnis prasidės, kai jis pradės šliaužti ir vaikščioti. Jis viską stvers, viską tyrinės. Apriboti jo fizinį aktyvumą žalinga. Įrenkite sporto kampelį, kur vaikas galėtų išlieti savo energiją arba dažniau veskite į vaikų aikštelę. Kai jūsų vaikas paaugs, jis pamėgs sportuoti, nes jį skatins konkurencinė atmosfera. Apskritai, jis mėgsta būti pirmas. Bet jei tai nesiseks, jis praras susidomėjimą šia veikla ir ieško kitos, kur sektųsi geriau. Su jo turima energija siekiant tikslų atkaklumo netrūks.

Pasistenkite jam duoti gerą išsilavinimą, tuomet suaugus jo gyvenimas bus daug turtingesnis. Vaikui sudėtinga būti drausmingam. Jam bus sunku kasdien tuo pačiu metu sėsti prie pamokų ruošos. Jei nesugebėsite jį pripratinti prie tvarkos, jis ir suaugęs dėl to kentės. Nuoširdžiai ir karštai pradėjęs kokį reikalą, jis mes jį susidūręs su pirmu sunkumu. Tačiau jūsų vaikas yra ambicingas, jei norite, kad jis pasiektų tam tikrą tikslą, pabandykite paliesti jo savimeilę, pasakę, kad jo draugai mokosi daug geriau negu jis.

Ko reikia jūsų vaikui? Ugdykite jo įprotį laikytis drausmės ir tvarkos. Įveskite jam tvirtą režimą. Išmokykite jį pasiekti savo tikslo, o ne viską mesti pirmai kliūčiai pasitaikius. Avinas-vaikas yra savanaudis. Išmokykite jį rūpintis ir kitais. Nukreipkite jo energiją protinga linkme.

Vaikas Avinas ir mama arba tėtis Avinas

Tai labai dinamiškas duetas! Jie rėkia ir tranko durimis, o po minutės juokauja arba kartu sprendžia sudėtingas problemas. Gyvenimas abiem - tai tikslų, kuriuos reikia pasiekti, sąrašas, ir kol mažasis Avinas savo energija ir valios jėga negali susilyginti su motina, jam padeda žvaigždės! Motina-Avinas gerbia jo nepriklausybę - taigi jos kūdikis gaus visą tą laisvę, kurios jis vertas, ir net daugiau!

Mamos interesai nėra vien vaikas. Ji itin užsiėmusi savo pačios gyvenimu ir mano, kad Avinas-jaunesnysis elgsis taip pat kaip ir ji. Toks požiūris gali sukelti sunkumų ateityje, kai subrendęs Avinas pajus malonumų ir laisvės skonį. Taigi, Motina-Avinas, nesvarbu kaip sunku jai būtų, turėtų nustatyti tam tikras taisykles šeimoje ir reikalauti jų laikytis. Ji moka skatinti bei ugdyti entuziazmą, bet jai dažnai trūksta ištvermės ir kantrybės, o už tai ji turės sumokėti, kai Avinas-sūnus (ar dukra) ims rodyti savanaudiškumą. O jeigu valdyti vienu metu, bus žiežirbų...

Su tokiu aktyviu tėvu liūdėti neteks! Avinas-jaunesnysis augs su žmogumi, kuris turi daugybę interesų - nuo sporto iki visų amatų rūšių. Šios dvi panašios asmenybės gali kartu dirbti sode, organizuoti įdomias išvykas ar žaisti Avino-vyresniojo sugalvotą žaidimą.

Problema yra ta, kad tėvas gali pakelti kartelę itin aukštai, ir nors mažasis Avinas padarys viską, kas yra jo galioje, kad suteiktų malonumą savo tėvui, jis nepajėgs įveikti reikiamo aukštčio. Mažojo Avino proveržiai gali būti prigesinti visam gyvenimui. Taigi, čia būtinas protingas realizmas.

Mama arba tėtis - Jautis

Motina-Jautis galvoja, kaip pasirūpinti savo drąsiojo Avino saugumu. Žiūrėdama į jo neatsargius veiksmus, ji kantriai laukia, kada jis taps atsargesnis. Problemos prasidės, kai motina-Jautis bandys sudrausminti savo vaiką, bandydama jį išlaikyti arti namų. Bet Avinas ne iš tų, kurie pakęstų, kad jį prilaikytų arba traktuotų kaip nuosavybę!

Mama, žinoma, gali padėti savo vaikui-Avinui bent viena koja išmokti stovėti ant žemės, nes daugiau jis ir nesutiks: namų jaukumas, ramus įprastas gyvenimas yra nepriimtinas laisvę mylinčio ugnies ženklo atstovui.

Svajonės ir siekiai pakelia Aviną virš gyvenimo kasdienybės, ir, kad ir kaip besistengtų mama-Jautis, vienąkart suvoks, kad ji nepajėgi lydėti savo vaiko.

Tėtis-Jautis nelinkęs keistis, o vaikas-Avinas jį myli. Tai reiškia, kad jų santykiuose bus ir audrų, ir saulėtų dienų. Materialistas Jautis neturėtų bandyti dovanomis ir pinigais papirkti mažojo Avino, nors tai gali atrodyti paprasčiausias būdas išsaugoti taiką. Tačiau tai yra pirmasis žingsnis sugadinti vaiką! Ir Avinui, savo ruožtu, reikia išmokti priimti tėvo užsispyrusią prigimtį kaip savaime suprantamą dalyką - be to tai verčia jį būti dar energingesniu.

Mama arba tėtis – Dvyniai

Mama-Dvyniai ir jos vaikas sutaria puikiai. Jie turi apie ką pakalbėti, abu į gyvenimą žvelgia lengvai ir linksmai, jų namuose bus daug juoko ir linksmybių. Bet motina-Dvyniai pastebės, kad jos kūdikis-Avinas visada skuba perimti žaidimo iniciatyvą ir vadovauti, o jai ir pačiai patinka viską organizuoti. Avinas iš prigimties yra lyderis, todėl geriau jam leisti viską daryti savaip, ir šiuo atveju Dvyniams nėra lengva... Tačiau, motina-Dvyniai nenorės suteikti jam šios galimybės, ir visada bus pasirengusi greitai reaguoti į bet kokią jo aroganciją. Į jo dirglumus, būdama pakankamai protinga, ji atsakys juoku ar net ignoruos. Bet jei vaikas praras saiko jausmą, jos staigios pastabos greitai pastatys jį į vietą. Laimei, viskas greitai pamirštama, atleidžiama, ir vėl atkuriama draugystė.

Kūdikis-Avinas priverčia motiną pasijusti ypač jauna ir energinga. Kartu jie dažnai elgiasi gana vaikiškai ir mėgaujasi vienas kito kompanija.

Tėvas-Dvyniai mėgsta laisvę. Kaip malonu, kai galima nueiti į barą, padirbėti ne darbo valandomis arba išvykti iš miesto ir negaišti laiko pasiruošimams! Avinas - taip pat laisvę mylintis, spontaniškas ir gana savanaudiškas mažas padaras, todėl jie su tėvu supranta vienas kitą.

Avinas mėgsta pakovoti su savo tėvu. O tėvas-Dvyniai turi gerą reakciją, kuri atitinka jo vaiko fizinį žvalumą ir tvirtumą. Jis, kaip niekas kitas, moka skatinti Avino proto veiklą ir vaizduotę naujais žaidimais bei neįprastais, įdomiais faktais ir pasakojimais. Avinas dievina tėvą už ryškumą ir proto greitį!

Mama arba tėtis – Vėžys

Mama-Vėžys apgobia savo mažąjį Aviną meile! Avinui patinka, kai jis mylimas. Bet vis dėlto jis nori jaustis laisvu, daryti tai, ką mėgsta, ir ieškoti bei išradinėti. Trumpai tariant, jis nori būti pradininkas, atradėjas, nes būtent toks ir yra. O motina svajoja, kad jis nurimtų, pailsėtų ir apskritai sėdėtų šalia jos namuose.

Avino pyktis žeidžia Vėžį. Ir jei ji jaučiasi įžeista, jis turės atsakyti už viską ir bus nubaustas kaip pridera. Reikia pasakyti, kad tiek vienas, tiek kitas kraštutinumas veda į įnoringo ir kaprizingo mažojo Avino dar triukšmingesnę reakciją...

Mamai-Vėžiui teks išmokti linksmai priimti savo nekantrų ir apsukrų vaiką ir leisti jam būti savimi. Taip, jis nori veikti nemąstydamas, nors jis planuoja viską iš anksto. Taip, jis atrodo nejautrus, tačiau jaučia viską labai giliai. Jos vaikas nori dominuoti, rodydamas pasitikėjimą savimi, kurio, kaip jaučia motina, trūksta jai pačiai. Ir jis visada kelyje, tuomet kai ji mėgsta gėrėtis tyla ir ramybe.

Vėžys yra labai geras ir rūpestingas tėvas, bet jo sieloje taip pat - audros. Kai emocijos išsiveržia, jis jas gali išlieti ant vaikų, rodydamas visiems, kas namuose yra bosas. Tėvas iš visų tikisi paklusnumo, nors pats gali sugadinti šeimos išvyką į užmiestį pusiaukelėje pasukdamas atgal į namus. Avinas, reaguodamas į kieno nors blogą nuotaiką, ne visada moka atjausti kitus, todėl čia gali kilti konfliktų, nes tėvas mato, kad vaikas-Avinas į jo sunkumus žiūri abejingai. Avinas gali manyti, kad jo laisvam ir lengvam požiūriui į pasaulį gresia pavojus, o mažasis Avinas to labai nenori...

Vėžys laimingas, duodamas savo vaikui kiek įmanoma daugiau, ir yra pasirengęs mokėti už visus jo naujus pomėgius. Bet norėtų nors kartais išgirsti padėkos žodžius! Avinas yra per daug savavalis ir nepriklausomas, kad laikytųsi nustatytų mandagumo taisyklių, ir, tikriausiai, tėvo bandymai išmokyti jį gerų manierų sukels ne vieną triukšmingą sceną.

Mama arba tėtis – Liūtas

Tarp motinos-Liūtės ir vaiko-Avino visada būna šilti ir tvirti santykiai, nes ji supranta savo vaiką! Abu jie yra tiesūs, optimistiškai žiūri į gyvenimą ir turi pakankamai energijos, kad užkariautų pasaulį. Mamos-Liūtės polinkis į dramatinius efektus, o taip pat ir jos manieros, pritraukiančios aplinkinių dėmesį, Avino nevargina. Jis pats pasirengęs jas pamėgdžioti! Avinui patinka dalyvauti jos interesų sūkuryje, susitikti ir bendrauti, nes visa tai daro gyvenimą daug įdomesniu!

Liūtės nukreipia savo Aviną sėkmei, ir, kol viskas vyksta pagal jos planą, problemų nebus. Tačiau, pripažinti nesėkmių ji nemoka, ir prasti pažymiai mokykloje arba nepavykę egzaminai motiną varo į neviltį, o neigiamos emocijos gali palikti žymę ir vaiko gyvenime.

Jeigu motina reikalauja vieno, o Avinas nori kito, tai susirėmimai beveik neišvengiami. Abu ženklai yra lengvai pažeidžiami ir abu iš karto rodys savo nepasitenkinimą. Gerai, kad tai ne taip dažnai būna... Labiausiai tikėtina, kad vaikas-Avinas bus apgobtas šiluma ir nuoširdžia motinos meile. Avinas žino, kad gali pasitikėti mama, nes ji supras jo siekius ir palaikys jį savo žodžiais ir darbais.

Tėtis-Liūtas didžiuosis į priekį besiveržiančiu Avinu ir norės būti giriamas už protingą vaiką. Tiesa, jis neturėtų būti per daug protingas: bet koks Avino bandymas atrodyti protingesniam už tėvą - ir jis bus tvirtai pastatytas į savo vietą! Mėgstantį konkurenciją Aviną tai erzina, nes jis negali pakęsti, kai sumenkinamas jo „aš", nes jis mėgsta galvoti apie save kaip apie lyderį. Avinas bus dėkingas tėvui už jo širdies šilumą, gerumą ir norą padėti. Na, o tėvas-Liūtas slapta didžiuosis tuo, kad jis sukūrė tokią stiprią asmenybę, kuri ir pati žino, ko nori!

Mama arba tėtis – Mergelė

Kontrolė - svarbiausias motinos-Mergelės žodis. Ji nori, kad jos šeimoje visi tinkamai elgtųsi ir namuose karaliautų tvarka. Bet šeimoje esant vaikui-Avinui, gerai organizuotą ir ramų gyvenimą galima pamiršti. Jo nenuspėjamas elgesys ir įgimtas veržlumas gali viską apversti aukštyn kojom. Mama niekada nesupras, kodėl jis griebia viską nepagalvojęs, vietoj to, kad sektų jos pavyzdžiu ir veiksmų imtųsi labai atidžiai viską pasvėręs. Tačiau ji žavisi jo gyvybingumu ir entuziazmu, ir netgi yra laiminga, kai jis kartais sujaukia jos nusistovėjusią buitį. Jai taip pat patinka jo tiesumas ir praktiškumas, ir džiaugiasi, kad jis viską įsisavina iš karto, neeikvodamas laiko.

Mergelė ir pati norėtų būti tokia pat stipri ir veržli, kaip jos vaikas-Avinas, bet kartais ji nerimauja, kad jis savo jėgas eikvoja ne ten, kur reikia. Ir ji skuba su savo patarimais ir pasiūlymais. Avinas apsimeta, kad jos klausosi, o vėliau daro savaip. Niekas jo nemokys, kaip tbarkyti savo gyvenimą!

Avinas gali vertinti savo tėvą kaip pernelyg santūrų, bet ir iš tiesų jis neturi pakankamai šilumos ir entuziazmo. Ir laukia Avinas tos dienos, kai jo tėvas-Mergelė pagaliau „sprogs" ir taps aišku, ką jis galvoja! Tačiau vaikas iš savo tėvo paims daug - išmoks kantrybės ir padoraus elgesio. Mažasis Avinas, savo ruožtu, primins tėvui, kad reikia labiau tikėti savo jėgomis. Tėvas padarys viską, kas jo galioje, kad duotų vaikui gerą išsilavinimą ir ramų subalansuotą gyvenimą namuose. Tačiau jis nelinkęs bučiuoti, apkabinti, tad mažajam Avinui kartais gali atrodyti, kad tėvas jam abejingas. Žinoma, kad tai netiesa! Bet vaikas-Avinas gali būti niūrus ir nereaguoti, jei nėra įsitikinęs, kad yra mylimas.

Mama arba tėtis – Svarstyklės

Mama-Svarstyklės užtikrinta, kad jos mažasis Avinas yra hiperaktyvus. Jis visada juda ir, atrodo, niekada nemiega – ką čia ir bepasakysi?! Tačiau kartais Avinas pasimeta ir tokiais momentais gali tapti nuobodus ir persipildęs. Tuomet jam reikia pagalbos. Tikėtina, kad tada motina-Svarstyklės jus palengvėjimą, nes jis pagaliau sustojo, ir ji nenorės jo liesti. Jai pakankamai sunku spręsti, kaip geriau elgtis. Ir ji tikrai gali duoti jam gerą patarimą ir padėti pasirinkti tinkamą kryptį - jai tik reikia susikoncentruoti mintyse.

Vaikui-Avinui juokinga, kad Svarstyklės nuolat keičia savo nuomonę. Jo akyse motina atrodo nenuspėjama, bet tai daug geriau nei būti nuobodžia! Jis mano ją esant protingą, draugišką ir įdomią. Na, o jai patinka jo drąsa ir impulsyvumas, bet ji tikrai atkreips dėmesį, kad jos kūdikis yra truputi savanaudis ir beatodairiškas.

Šio tėvo nuotaika nuolat būna nepastovi. Jis tai ramus ir laimingas, tai labai susirūpinęs, ir Aviną tai erzina. Avinas supranta, kiek daug reiškia jo tėvui išorė, kuriam visuomenėje norėtųsi savo vaiku didžiuotis.

Bet, dažniausiai, jie gerai supranta vienas kitą. Svarstyklėms patinka Avino kibirkščiuojanti energija, ir jis eina pasivaikščioti su juo, arba sugalvoja žaidimus, kad jį užimtų. Svarstyklės į Aviną žiūri kaip į beveik sau lygų, o būtent apie tai jis ir svajoja.

Mama arba tėtis – Skorpionas

Motina-Skorpionas yra pilna energijos, todėl ji yra tinkama mažajam Avinui pora. Į jo interesus ir pomėgius ji žiūri palankiai ir džiūgauja dėl jo ryžtingumo ir entuziazmo, nesvarbu, ką jis besugalvotų. Ji padarys viską, kas jos jėgoms, siekdama jį paskatinti, pavyzdžiui, pirks sporto įrangą arba peržiūrės savo darbų tvarkaraštį, kad prisitaikytų prie jo užsiėmimų.

Motina-Skorpionas tikrai galėtų padėti savo Avinui rasti tinkamą gyvenimo kryptį, tuo būdu išlaisvindama jį nuo nereikalingų konfliktų. Jie abu žino, kas yra entuziazmas, o tai reiškia, kad Avinas visada gaus sutikimą ir paramą.

Tiesa, yra realus pavojus, kad Skorpionas per daug spaus vaiką, norėdamas, kad jis įgyvendintų jo neišsipildžiusias svajones. Tačiau Avinas, kuris greitai viskam praranda susidomėjimą, pradės priešintis, ypač kai bus bandoma dominuoti prieš jį.

Jis gali nuspręsti, kad motina per daug kišasi į jo gyvenimą, ir laikysis atokiau nuo jos. Ji turi suprasti savo vaiko prigimtį, ir tai nėra lengva užduotis, nes negali prisiminti, ką ji jautė būdama tokiame amžiuje.

Tėtis-Skorpionas tikrai daug laiko praleidžia darbe, bet vaikas-Avinas nėra labai dėl to nusiminęs. Jam patinka, kai kiti yra užsiėmę savo gyvenimu, - taip pat kaip ir jis pats. Tėvas gali klaidingai tai palaikyti savanaudiškumu, o spontaniškus Avino veiksmus priskirti prie apgalvotų.

Skorpionas gali išmokyti Aviną atkaklumo ir valios, o tuo metu Avinas yra pasirengęs padėti tėvui tapti mažiau kategorišku ir atviresniu. Skorpionui slapta net patinka laisvas ir draugiškas Avino požiūris į gyvenimą, ir galbūt jis nori pritaikyti tai sau pačiam. Tarp šių dviejų stiprių asmenybių bus labai ypatingi santykiai, bet gyvenimas niekada nebus jiems nuobodus.

Mama arba tėtis – Šaulys

Mama-Šaulys sudarys vertą kompaniją Avinui, jeigu kalbėtume apie optimizmą ir entuziazmą. Ji yra pasirengusi bendrauti su savo vaiku kaip su draugu, sudomindama jį ir džiugindama idėjomis ir fantazijomis. O jų ji turi daug!

Avinas visada ieško ko nors naujo, taip kad mamą, kuri jį be galo linksmina ir stebina, jis pasirengęs dievinti! Ir jai patinka, kad jos kūdikis turi pakankamai energijos suspėti su ja. Vis tik būtų malonu, jei kartais sustotų ir ramiai paaiškintų Avinui, ko ji nori.

Motina negailės pastangų auklėdama savo vaiką ir išmokys jį visko, ką pati žino, nepamiršdama apie skatinimą. Ji sukurs tokią aplinką, kurioje Avinas galės plėtoti savo įgūdžius ir įgyti pasitikėjimą savimi bei mokys vaiką įsiklausyti į kitus žmones.

Deja, viskas yra ne taip gerai, kai kalbama apie emocijas, nes mama-Šaulys bando nekreipti dėmesio į savo jausmus. Avinui tai gali pasirodyti ne itin subtilu, nes tiesmukiškos motinos pastabos gali pakenkti jam. Tiesiog jai pritrūksta takto.

Šaulys žino, kaip sužavėti savo vaiką ir kaip įkvėpti jį dideliems darbams. Avinas mato būdus, kaip tėvo planus suderinti veiksmui. Vietoj to, kad idėjas skaldyti dalimis, kaip tai daro daugelis kitų, jis padės tėvui realizuoti savo svajones.

Jie yra visiškai suderinama pora – pasitikinti savimi, gyva, energinga, sugebanti triukšmingai džiaugtis gyvenimu. Tėvas nuolat kuria planus, o vaikas veržiasi imtis veiksmų. Šaulys - iš tų, kurie galvoja greitai, ir tai suteikia įkvėpimo mažajam Avinui, kuris džiugina tėvą spontaniška kalba ir gyvomis mintimis. Jis mano, kad jo tėvas puikus, unikalus, kupinas fantazijų, nuotykių ieškotojas!

Mama arba tėtis – Ožiaragis

Mama-Ožiaragis nori išvysti savo vaiką sėkmės viršuje, ir yra visada pasiruošusi daryti spaudimą jam tik norėdama gero. Avinas, žinoma, protingas ir gabus, jis turi pakankamai energijos viskam, ko imasi, tačiau jis nemėgsta, kai jam diktuojama, ką daryti, arba kai norima jį padaryti laimingu. Jis gerai reaguoja tik į tai, kas jam tinka, ir triukšmingai kyla prieš viską, ką jam primeta. Bet jei Ožiaragis ir Avinas ras bendrą susitarimą, vaikas gaus daug naudos iš savo motinos paramos.

Jei Avinas pames kelrodį siūlą, mama-Ožiaragis greitai grąžins jį į teisingą kelią. Bet ji supyks, jei jis iššvaistys visą savo entuziazmą arba susižavės kuo nors kitu. Mama-Ožiaragis nesusitaikys su Avino savarankiškumu, ir sieks griežtos disciplinos. Nustatyta tvarka ar tam tikri įpročiai - jai gyvybiškai svarbu, ir jai sunku suprasti spontaniškus Avino veiksmus ir jo laisvės troškimą.

Avinas mėgsta rizikuoti ir tai visiškai neatitinka jo motinos dvasios. Vis dėlto, ji turi suprasti savo vaiko poreikį gyventi visiškai kitokiu greičiu. Ir kodėl gi jai nepasimokyti iš savo nerimstančio vaiko, kaip paversti gyvenimą iš sudėtingos pareigos į malonumą?

Nors Ožiaragis gali atrodyti jo judriam Avinui šiek tiek per subalansuotas ir protingas, jis slapta norėtų turėti Avino drąsos, energijos ir entuziazmo ir gebėjimo džiaugtis gyvenimu. Žinoma, Avinui patinka, kad tėvas daug pasiekęs sunkiu darbu, ypač jei šeima gyvena pasiturimai. Tačiau jis negali suprasti, kodėl tėvui teko tiek daug įveikti, norint gauti visa tai, nes Avinui gyvenimas visada atrodo lengvas, o sėkmė – pasiekiama.

Mama arba tėtis – Vandenis

Mama-Vandenis nori, kad jos vaikas būtų rimtas ir teisingas kitiems. Bet kitų žmonių nelaimės jam taip nerūpi. Ji gali manyti, kad jos mažojo Avino konkurencingumo jausmas išvystytas per daug. Pagal ją, gyvenime neturėtų būti nei nugalėtojų, nei pralaimėjusiųjų, bet besiveržiantis į pergales Avinas su tuo niekada nesutiks. Bet mamai-Vandeniui patiks, kad Avinas tiesiai reiškia savo mintis. Ir ji gerbs jo nepriklausomybę.

Bet viskas yra gerai, kas  su saiku. Vandeniai nėra drausmės gerbėjai, tačiau motina turėtų dėti visas pastangas siekiant užkirsti kelią savivalei ir savimeilei. Teks įtikinėti, o neįsakinėti, notint švelniai pastatyti vaiką į vietą ir išmokyti elgtis visuomenėje. Tada Avino poreikis visada būti pirmam peraugs į galimybę imtis atsakomybės ar vadovavimo nieko nenuskriaudžiant.

Vandenis santykinai yra emociškai ramus, todėl nebus dramatiškos reakcijos arba neįsivaizduojamų planų. Vandeniui labai sunku, jei jo Avinas neatitiks tėvo vizijos apie tai, kaip turi elgtis gerų manierų vaikas. Bet jis nemėgsta problemų, ir, ko gero, nebandys jų taisyti. Avinas norėtų, kad tėvas šiek tiek daugiau jį palaikytų.

Mama arba tėtis – Žuvys

Mama-Žuvys supranta vaiko norą išsiveržti į priekį, nors jai ir sunku konkuruoti su energingu vaiku. Bet svarbiausia, į asmens teisę, į laisvę ir nepriklausomybę Žuvys žvelgia pagarbiai, ir tai yra gerų santykių pagrindas. Bet kartais jai atrodo, kad nėra jokių problemų, ji viliasi, kad viskas susitvarkys savaime. Na, o jeigu tai neįvyksta, kyla konfliktai. Ir vaikas gali manyti, kad visa tai yra dėl jo, ir jausti įtampą ar sužiaurėjimą... Taigi, mamai reikia išmokti ne tik atsižvelgti į konkrečius sunkumus, bet ir juos spręsti.

Šalia motinos Avinas gali jaustis nerūpestingas, atsipalaidavęs. Ji retai praranda savitvardą. Tačiau Žuvys kartais supranta, kad energingasis Avinas - tai daugiau, nei įsivaizdavo rengdamasi tapti motina. Jis toks neramus - net tada, kai jam laikas pailsėti, jis vis dar triukšmauja! Ji žino, kad jis turi būti aktyvus, tačiau kaip jai su juo tvarkytis? Geriausia yra dalintis su juo savo pomėgiais, pavyzdžiui, įtraukti į kūrybą ir priversti jį piešti arba aprašyti nuotykius, o ne jų ieškoti.

Tėvas-Žuvys visiems patinka - tas jo noras patikti, daryti žmones laimingais agresyvų ir gyvą vaiką kurstys nuolatinėms provokacijoms. Taip pat Avinas mano, kad jo tėvas visada sako tai, ką ir ketina daryti – tai taip būdinga Avinams! Tačiau jo tėvas kažką žada, po to pamiršta arba daro visiškai atvirkščiai...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis