Kaip išmintingai pasiruošti mokyklai

Liko vos savaitė iki rugsėjo 1-osios. Tad dar nespėję pasiruošti mokyklai išskubės į prekybos tinklus ar specializuotas parduotuves.

Vieni tėvai su mažaisiais mokyklinukais apsipirkinės be streso, tačiau tikrai bus tokių kurie jausis įsitempę, nes mokyklinių prekių krepšelis kainuoja. Ir nepaisant to, kad mokytojų rekomendacijų dėl mokyklinio krepšelio stengiamasi laikytis, kartais piniginė paplonėja daugiau nei buvo tikėtasi.

„Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė dalinasi paprastais, bet praktikoje pasiteisinančiais patarimus, padėsiančius mokyklai pasiruošti be didesnių vargų.

Planuokite ir skaičiuokite

Kaip ir einant į maisto prekių parduotuvę, taip ir ruošiantis mokyklai būtina susidaryti pirkinių sąrašą. Be to, dažnai visko iš karto susipirkti net nereikia, nes prasidėjus mokslo metams mokytojai papildomai informuoja, ką būtina įsigyti tolesniems mokymosi etapams. Sąrašas padės apytiksliai apskaičiuoti, kiek kainuos apsipirkimas, o galbūt ir paaiškės, kad numatytos pinigų sumos net neprireiks.

Nepalikite paskutinei minutei

Pasirengimas mokyklai turėtų kelti geras emocijas. Visgi sutiks daugelis, kad kartais tėvai jaučia įtampą. Ir ne tik dėl to, kad teks plačiau atverti piniginę. Įtampa sukyla tuomet, kai apsipirkimo klausimas paliekamas paskutinėms dienoms. Tuomet kyla grėsmė, kad spontaniškai krepšelyje atsidurs net nereikalingos prekės ir pinigų išleisite daugiau nei leidžia jūsų biudžetas. Veikiau išsiruoškite į apsipirkinėjimą su mažyliu, kaip į svarbią misiją ir nepamirškite, kad taip pat kaip ir laiką, finansus svarbu planuoti.

Atlikite mokyklinių stalčių reviziją

Nepatingėkite atlikti mokyklinių stalčių revizijos. Vaikai dažnai nepastebi ir pamiršta apie praėjusiais metais nepanaudotus sąsiuvinius ar pieštukus, tad greičiausiai rasite dar naujų daiktų. Tai – smulkmenos, tačiau ir smulkmenos kainuoja. Sutaupyti keli ar net dešimt litų galėtų būti pridėti prie svarbaus pirkinio – kuprinės. Nuo jos priklauso daug aspektų, vienas jų – sveikatos – patogesnė kuprinė užtikrins, jog vaikas išsaugos gerą laikyseną.

Nauji pirkiniai – motyvuoja

Būtinai paskirkite laiko nueiti apsipirkti su mokyklinuku – jam tai labai reikšmingo etapo pradžia. Tad jį pasitikite visi kartu, kad vaikas jaustų palaikymą. Beje, vaikams nauji daiktai – viena iš labiausiai motyvuojančių priemonių. Tačiau tai nereiškia, jog reikia apipirkti vaiką nuo galvos iki kojų. Nupirkite vieną daiktą, kuris jūsų vaikui turės labai didelę reikšmę, pavyzdžiui, išsvajotą kuprinę su populiariais animacinių filmukų herojais – tai vienas geidžiamiausių mažylių pirkinių.

Jeigu į mokyklą išleidžiate vyresnio amžiaus vaiką, galbūt galėtumėte nupirkti kompiuterį išmanesniam mokymuisi ar gerą skaičiuotuvą, kurio tikrai prireiks matematikos ir fizikos pamokose. „Provident Finansai“ atliktos apklausos duomenimis, net dešimtadalis iš apklausoje dalyvavusių tėvų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, skolintųsi pinigų tokiam daiktui įsigyti.

Papuoškite mokyklinuką

Rugsėjo pirmoji – labai svarbi šventė. Ir nuo tėvų priklauso, kokia ji bus jų atžalai. Jeigu tėvai į šią dieną žiūrės kaip ir bet kurią kitą, taip šią dieną vertins ir vaikas. Todėl papuoškite vaiką. Tuomet vaikas į rugsėjo 1-ąją žiūrės kaip į šventę, o ne kasdieninę dieną. Jeigu trūksta pinigų šiems įsigyti, visuomet galima pagalvoti apie senų drabužėlių pardavimą. Tokiu būdu prie naujo pirkinio reikės pridėti mažesnę sumą.

Nepaisant rūpesčio, jog gali kažko pritrūkti, leiskite sau ir vaikui apsipirkti išeiti tarsi į šventę. Vaikai turi labai gerą savybę vertinti ne kiekybę, bet kokybę. O žinojimas, kad tėvai tai daro su džiaugsmu ir iš didelės meilės, vaikui atperka visus turimus ir neturimus daiktus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis