8 efektyvūs patarimai, kaip didinti savivertę ir pasitikėjimą savimi

Tikriausiai niekam nekyla, klausimų, kad savimi pasitikintys žmonės gyvena spalvingiau, geriau, pasiekia daugiau ir daro daugiau. Tačiau kaip tą savivertę „užsiauginti“? Štai 8 strategijos, kaip kilstelėti pasitikėjimą savimi.

1. Išsikelkite tikslų. Nustatykite iššūkių keliančius tikslus. Tačiau tie tikslai turėtų būti nei per daug lengvai, nei per daug sunkiai įvykdomi. Jie turi kelti iššūkių, bet įveikiamų. Įvykdę tikslą, nepamirškite pasidžiaugti ir pasididžiuoti savimi.


2. Mankštinkitės. Pasitikėjimas savimi neatsiejamas nuo mankštos ar kitos sportinės veiklos. Raskite laiko aktyviam judėjimui, tai užtikrina gerą fizinę ir psichinę sveikatą. O kai gerai jaučiatės, daug lengviau savimi pasitikėti.


3. Mylėkite save. Mokykitės save mylėti ir nebauskite už klaidas, kurių kiekvienam pasitaiko. Klaidas priimkite kaip pamokas, o ne kaip priežastį save sukritikuoti. Be to, atminkite, kad kai mylite save, ir aplinka jus ims mylėti, o meilės kupinoje terpėje savivertė žymiai greičiau auga.


4. Atkreipkite dėmesį į žmones, su kuriais bendraujate. Kokie žmonės jus supa? Ar jie nuolat jus kritikuoja? Apkalba? Gadina nuotaiką? Atsirinkite draugus ir artimuosius, kurie jus myli ir gerbia, kurie turi pozityvų požiūrį, taip ir jūs lengviau išliksite pozityvi.


5. Išmokite naujų įgūdžių. Mokantis naujų įgūdžių, jausite pasitenkinimą, o tai skatina pasitikėjimą savimi.


6. Dažniau kreipkite dėmesį į teigiamus dalykus. Ar jūs esate iš tų žmonių, kurie aplink mato tik tai, kas neigiama? Žiniasklaidos žinutės, draugų pokyčiai, lietinga diena, kažkas užlipo ant kojos – į viską žvelgiate negatyviai? Pradėkite vesti dėkingumo dienoraštį ir kasdien užrašykite bent tris dalykus, kurie jus nudžiugino, už kuriuos esate dėkingi. Taip jūsų mintys pripras ieškoti tai, kas teigiama, gera, o ne fiksuoti tai, kas neigiama. Galų gale, pradėsite įžvelgti teigiamų dalykų ir savyje, kas didins ir jūsų savivertę.


7. Praktikuokite jogą, meditaciją ir pan. Šios veiklos padės gyventi čia ir dabar, nesižvalgyti į praeities šešėlius ar nesidairyti į neaiškią ir neužtikrintą ateitį. Tai leis mėgautis šia diena, sumažins patiriamą stresą ir nerimą ir padės pakelti pasitikėjimą savimi.


8. Švęskite savo pasiekimus. Džiaukitės net ir mažiausiu pasiekimu – juk jums pavyko ir tai yra puiki proga pasidžiaugti. Taip įvertinsite savo laimėjimus ir didinsite savivertę.


Mokytis pasitikėti savimi yra darbas, kuris tikrai nenudirbamas per vieną dieną – tam prireiks jūsų laiko, kantrybės ir atkaklumo. Tačiau tai su kaupu atsipirks, nes pasitikėti savimi ir jausti savivertę yra be galo didelės vertybės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis