Lenkijoje šimtai žmonių protestavo prieš planus uždrausti LGBTQ demonstracijas

Šimtai žmonių ketvirtadienį Lenkijos sostinėje Varšuvoje protestavo prieš planus uždrausti LGBTQ demonstracijas.

Prie parlamento susirinko mažiausiai 300 žmonių, pranešė dienraštis „Gazeta Wyborcza“. Daugelis mitingo dalyvių laikė rankose vaivorykštės spalvų vėliavas. Plakatai skelbė „Meilė nežino lyties“.


Vėlų ketvirtadienio vakarą parlamentas po pirmojo svarstymo ketina balsuoti dėl atitinkamo įstatymo projekto.


Konkrečiai įstatymas ateityje draustų demonstracijas, kuriose „kvestionuojama santuoka kaip santykiai tarp vyro ir moters“ ar „propaguojamas santuokos sąvokos išplėtimas, kad šis apimtų tos pačios lyties asmenis“. Demonstracijose taip pat nebūtų galima propaguoti homoseksualių šeimų įsivaikinimo ar „tam tikros seksualinės orientacijos, išskyrus heteroseksualumą“.


Įstatymu daugiausiai taikomasi į „Pride“ paradus ir kitas LGBT bendruomenės demonstracijas. Įstatymo projektą inicijavo fondas „Gyvybė ir šeima“, surinkęs tam reikalingus 140 000 parašų.


Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ paragino deputatus nepritarti projektui. Jie esą turėtų pripažinti, „kad meilė yra meilė“. Pasiūlymas yra kupinas neapykantos, diskriminuojantis ir riboja žmonių teisę į taikius protestus. „Tokie ribojimai nepriimtini“, - pabrėžė organizacija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis