6 paslaptys, kurios iš naujo atgaivins priblėsusį intymų gyvenimą

Jau kelintą naktį jis švelniai atstumia jūsų ranką, atsargiai slenkančią papilve vyriško pasididžiavimo link. „Meile mano, aš pavargęs“, – sumurma per miegus ir nusisuka. Bet juk vakar sakė tą patį! Ir užvakar. Dūsaudama vartotės nuo šono ant šono: „Kodėl jis manęs nenori? Tapau jam nebepatraukli? O gal užmezgė romaną su kolege? Na, taip, jis manęs nebemyli...“

Sunkaus darbo „vaisiai“


Nusiraminkite. Yra tokia sparnuota frazė: „Moterys visada gali, bet ne visada nori, vyrai visada nori, bet ne visada gali."


Seksologų duomenimis, per paskutinius 30 metų nenorinčių mylėtis vyrų padaugėjo iki 15 kartų. Juokaujama, esą ne vienoje šeimoje neseniai gyvavusią nuostatą – dvejos pajamos ir jokių vaikų – pakeitė nauja – dvejos pajamos ir jokio sekso...


Lytinius poreikius slopina sunkus fizinis darbas, ne mažiau – įtempta protinė veikla. Kuo įnirtingiau vyras vieną po kito įveikinėja karjeros laiptelius, tuo silpnesnis jis grįžta į šeimyninę lovą. Jei esate pailsėjusi, o sutuoktinis jaučiasi nusivaręs lyg kuinas, nepykite, kad išsisukinėja. Jis baiminasi, jog pritrūks jėgų patenkinti jūsų geismą ar dar baisiau – užmigs per patį vidurį. Nelaikykite savanaudžiu, jei pasiūlys greitą seksą. Kartais tenka apsispręsti, kas abiem gyvenime svarbiau, ir pasirinkti. Jei norite gero sekso, paprašykite vyrą paskirstyti darbo krūvį taip, kad nenukentėtų intymus gyvenimas. Pasak psichoterapeuto seksopatologo Viktoro Šapurovo, tik 20 procentų moterų seksualinių rūpesčių kamuojamam vyrui moka suteikti tinkamą psichologinę pagalbą. Tiesa, joks specialistas negali pakeisti žmogaus gyvenimo sąlygų, tačiau gali padėti jaustis geriau.


Vyrų pralaimėjimas


Anot seksologų, dauguma vyrų mano, kad impotencija jų niekada nevargins. Vis dėlto visi giliai širdyje bijo momento, kai jų „draugužis“ išduos. Ir ne be reikalo. Anksčiau ar vėliau tai atsitinka kiekvienam. Kai lyties organas staiga tampa nepaklusnus, vyrui ima atrodyti, kad gyvenimas neteko prasmės. Jis praranda norą dirbti, bendrauti su draugais ir tik suka galvą, kodėl taip nutiko būtent JAM.


Ypač daug priežasčių netekti pasitikėjimo savimi turi sunkia kūrybine ar politine veikla užsiimantys vyrai. Seksopatologo V. Šapurovo pacientas X pasakoja, kad naktį prieš svarbaus projekto tvirtinimą jis baisiai nervinosi. Nutaręs pasimylėti, nepajėgė išlaikyti erekcijos. Baimindamasis, kad tai pasikartos, kelias savaites vengė sekso, išsisukinėjo nuo žmonos glamonių. Kankinamas tokių nesėkmių, pagaliau kreipėsi į gydytoją. Jei panašiai nutiko ir jūsų partneriui, nesureikšminkite. Įvertinkite jį kitur, ne tik lovoje. Leiskite jaustis vyru, kai rūpinasi jumis. Būkite žaisminga, mėgaukitės petingu. Atgavęs pasitikėjimą savimi, ir vėl padovanos jums puikių meilės akimirkų.


Skirtingi lytiniai poreikiai


Galbūt jūsų lytiniai poreikiai kur kas didesni nei partnerio? Kai kurios poros dėl to net išsiskiria. Sutuoktinis, kurio lytinis potraukis mažesnis, jaučiasi verčiamas daryti tai, ko tuo metu nenori. O tas, kurio seksualinė energija neišeikvojama, jaučiasi nemylimas ir kankinasi, todėl partnerį ima spausti. Atminkite: seksas – ne pareiga, kurią trūks plyš reikia įvykdyti. Tai -- bendravimo forma.


Seksologai tvirtina, kad kai kurie vyrai tarp savęs ir moters pastato neperkopiamą sieną vien todėl, kad esti nepatenkinti savo varpos dydžiu.

Pagaliau, vyro ir moters aistra – tarsi banguojanti jūra. Po potvynių ateina atoslūgiai, po atoslūgių – potvyniai; įaudrintos bangos nurimsta, bet ir štilis trunka neilgai. Atoslūgius verta išlaukti, o potvyniams – atsiduoti. Jei intymusis laikrodis ima tiksėti skirtingai, rekomenduojama kreiptis į specialistą.


Yra moterų, kurios stebi kiekvieną vyro žingsnį, būtinai turi pakomentuoti vienokią ar kitokią jo nuotaiką. Mažindamos vyro pasitikėjimą savimi, jos aktyviai pjauna šaką, ant kurios sėdi. „Kokius čia marškinius užsivilkai? Elgiesi lyg mažvaikis. Ko toks niūrus, žiūrėk, kaip kiti linksminasi?!“ Moteris, žeidžianti partnerio savimeilę, negali tikėtis aistringos meilės ir laisvo, nesuvaržyto sekso. Ilgainiui slopinamas vyras gali apskritai atsisakyti mylėtis arba pradėti ieškoti nusiraminimo su kita. Leiskite jam pajusti, kad yra išskirtinis, kad labai jį mylite ir vertinate.


Žudanti rutina


Nuobodulys priverčia sutuoktinius rinktis skirtingas lovas. Metai iš metų tokia pačia tvarka abudu nusirengiate, meilės įžangai skiriate ne daugiau kaip porą minučių, pasirenkate tą pačią misionieriaus pozą ir greitai viską baigiate, nes rytoj laukia daug darbų, o gal tiesiog bijote pažadinti už sienos miegančius vaikus. Tereikia šiek tiek fantazijos, ir visa atitaisoma. Drąsus prisilietimas prie partnerio netikėtoje ir seksui netinkamoje vietoje, trumpas bučinys gatvėje, erotinių užuominų kupinas raštelis, SMS žinutė, atsiųsta prieš pat miegą... Tai tik pradžia, ir baigtis ji gali jaunatvišku siautuliu lovoje.


Daugelis moterų trokšta, kad vyras niekada nesiliautų jomis gėrėtis, būtų švelnus, dovanotų gėlių, sakytų komplimentus. Flirtas -- dviejų žmonių spektaklis. Jei vyras neįstengia atlikti pagrindinio vaidmens, kas draudžia perimti iniciatyvą? Meilės dovanos turi savybę su kaupu grįžti dovanotojui. Be to, mylinti moteris visada yra seksuali. Seksualumas – ginklas, prieš kurį kapituliuoja net ir „kiečiausių“ vyrukų armija. Užuot nusipirkusi vakarinę suknelę ar gundantį bikinį, įsigyjate žydrus amortizatorius? Tad nėra ko verkšlenti, jei sutuoktinis po kelerių bendro gyvenimo metų ima dovanoti ne prancūziškus kvepalus, o trosus, padangas ir antifrizą jūsų geriausiam draugui -- automobiliui.

Dauguma žmonių painioja artimumą ir leidimą elgtis kaip patogiau. Intymumo nesuteiks kiaušinio trynio dėmė ant jūsų chalato ar jo suplyšusios kojinės. Erotika prasideda nuo kasdienybės, o ne dvi minutės prieš sueitį.


Turėkite paslapčių


Seksualinė energija blėsta, jei vyras ir moteris nuolat būna kartu. Vyrus itin jaudina paslaptingos moterys. „Kad suartėtume, kartais reikia atitolti.“ (J. Gray) Santykius gaivina ilgesys. Todėl iš pat pradžių kovokite dėl teisės į savo gyvenimą, savo pasaulį. Vienai vykti į turistinę kelionę, pabūti su draugėmis, turėti laiko knygoms, pomėgiams – būtina šeimyninės darnos ir partnerystės sąlyga. Šalia bendros teritorijos turėkite ir savo. Tokią, į kurią neįeitų net artimasis. Jis turi būti su jumis, bet ne turėti jus. Ir pati nesistenkite apriboti, pasiveržti, prisirišti mylimąjį sau. Kad ir kokia saldi būtų grandinė, į kurią beatodairiškai kišame galvą įsimylėję, vis tiek ateina laikas, kai ji ima veržti ir norisi ją nutraukti, išsivaduoti.


Jų ambicijų viršūnė


Seksologai tvirtina, kad kai kurie vyrai tarp savęs ir moters pastato neperkopiamą sieną vien todėl, kad esti nepatenkinti savo varpos dydžiu. K. Purvis knygoje „Vyro papilvė“ rašo, kad tik keli procentai stipriosios lyties atstovų patenkinti savo falo matmenimis. Autorius įsitikinęs, kad to priežastys glūdi vaikystėje ir ankstyvoje jaunystėje, kai berniukui peršama mintis, jog jo lyties organas yra daug mažesnis nei kitų. Pirmą kartą taip atsitinka, kai vaikas pamato nuogą tėvą. Savaime suprantama, kad mažylio „draugužis“ nė iš tolo neprilygsta tam, kokį turi gimdytojas. Nepaprastas vaiko nusivylimas į atmintį įsirėžia itin giliai. Tad vyrų grožybių tema geriau nejuokaukite -- būsite nesuprasta. Pasistenkite subtiliais žodžiais pagirti mylimojo instrumentą. Juk malonumą lemia toli gražu ne varpos dydis...


Neišlietas pyktis


Jeigu vyro noras mylėtis išgaravo kaip vanduo karštą vasaros dieną, pagalvokite, kas jūsų santykiams galėjo pakenkti. Geriausia būti atviriems ir neleisti slaptoms nuoskaudoms nuodyti laimės. Apsipykę raskite jėgų susitaikyti. Neikite į lovą neužkasę karo kirvio ir nesurūkę taikos pypkės. Atsikratę neigiamų emocijų, atsipalaiduosite.

Kai kurios porelės, vos pajutusios ore tvyrančią įtampą, skuba pasimylėti. Aršus barnis neretai baigiasi meilės audra, ir partneriams trumpam pavyksta išvengti nemalonios situacijos. Deja, seksas nėra skausmą malšinanti priemonė. Neišsakytos nuoskaudos pamažu veda susvetimėjimo link, o tai blogiau nei pykčio protrūkiai. Kita vertus, jei jums lengviau vienas kito atsiprašyti ir atleisti būtent mylintis, tegul seksas būna gelbėjimosi ratas jūsų aistrų jūroje.


Nepalankios situacijos negalia


Net iki ausų įsimylėję vyrai sekso nori ne kasdien. Seksologijoje yra ir toks terminas – nepalankios situacijos sukelta negalia. Jos priežastys įvairios, dažnai paprastos ir žemiškos. Vyrai vengia mylėtis kambaryje, kuriame miega vaikai, nenori pasiduoti aistrai, jei lova girgžda, o už sienos yra kitų šeimos narių. Ar pastebėjote, kaip toli už miesto važiuoja vyras, sumanęs pasimylėti automobilyje? Jis nori būti garantuotas, kad judviejų niekas neužklups. Net menkiausia abejonė jį išmuštų iš vėžių. Mat seksualinius impulsus kontroliuojantys smegenų centrai atsakingi už saugumo pojūtį. Nepalankios situacijos negalia gali ištikti kiekvieną.


Atmintinė


* Netikėkite skaičiais. Nesvarbu, kad Rasa su Tomu „tai daro“ dukart per savaitę, o italai – po kelis kartus per dieną. Nesilyginkite su jais ir nesivykite. Geras seksas būna tada, kai norisi, o ne pagal grafiką.

* Miegamasis tegu būna vieta, kur tik ilsitės arba mylitės. Čia venkite rimtų pokalbių, skaudžių temų, nemalonių jausmų.

* Mylėdamiesi išmeskite iš galvos visas mintis. Telieka vien tai, ką artumo akimirkomis sukuria jūsų duetas: švelnūs žodžiai, geros emocijos, atodūsiai...

* Akimirksniu galima sugriauti vyro pasitikėjimą savimi arba padaryti jį vakaro herojumi. Viskas priklauso nuo moters.

* Mylėkitės tiek, kiek abiem norisi. Kartą per mėnesį – taip pat normalu, kaip ir kartą per dieną.

* Neverskite jo pavyduliauti. Leiskite patikėti, kad norite patikti tik jam vienam.

* Psichoterapeutė R. Westheimer savo knygoje „Seksas santuokoje“ moko būti laimingus, kai santuoka nesėkminga. Didesnis menas – ištverti su vienu partneriu, nei ieškoti kitų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis