10 būdų, kurie atgaivins priblėsusius santykius

Kamuoja santykių rutina? Akimirksniu vėl įžiebkite kibirkštį, pasinaudodami šiais paprastais patarimais.

1. Išlaikykite romantiką


Eilinės poros gyvenime per įvairiausius namų ir darbo reikalus yra labai lengva pamiršti mažus poelgius, kurie suteikia santykiams gyvumo. Dauguma porų nesupranta, jog reikia tiek nedaug norint, kad jūsų partneris jaustųsi labiau vertinimas kiekvieną dieną. Visa tai padės atnešti pokyčių į jūsų santykius, sako Gail Saltz, žurnalo “Health” psichologijos skilties redaktorė. Šios specialios gudrybės laikui bėgant padės siekti stipresnį ir ilgalaikį ryšį.


2. Išjunkite savo išmaniuosius telefonus


Jeigu vakarienės metu esate prilipęs prie facebooko, tuomet metas atsijungti. Tyrime, kuris buvo publikuotas „Kompiuteriai žmonių elgsenoje“ (Ang.Computers in Human Behaviour ) tyrė 1 160 vedusių porų ir pastebėjo neigiamą tendenciją, vertinant didelį socialinių tinklų naudojimą ir laimę santykiuose. „Kuomet kai kurie žmonės supyksta, jie net pradeda susirašinėti – tam, kad išvengtų pokalbio, – sako Dr.Saltz. – Tai sukuria atstumą“. Žinoma, nėra blogai išsiųsti vieną kitą flirto ar meilės kupiną žinutę, tačiau atviras pokalbis su partneriu, kai kažkas jus neramina, visuomet efektyviau.


3. Eikite miegoti tuo pačiu metu


Kartais jaučiatės tarsi niekada neleidžiatye laisvo laiku kartu? Eikite kartu miegoti. „Miego laikas gali būti vienintelė galimybė dienoje, kai esate kartu“, – sako Bartonas Goldsmithas, knygos “Laiminga pora: kaip paversti laimę įpročiu, darant po vieną mažą žingsnelį” (Ang. Happy Couple: How to Make Happiness a Habit One Little Thing at a Time). Net jei ir esate pelėda, visuomet galite pabūti lovoje, kol jūsų partneris užmigs. Taip pat svarbu užtikrinti, kad pakankamai miegate. Kalifornijos universiteto tyrimas, ištyrus 100 porų miego įpročius, nustatė, kad tie, kurie skundėsi prastu miegu, buvo labiau linkę veltis į konfliktus su partneriu kitos dienos ryte.


4. Paruoškite savo partneriui puodelį kavos


Ne vien dideli poelgiai parodo jūsų meilę. Kažkas paprasto, kaip rytinės kavos paruošimas jūsų partneriui, gali pagerinti jūsų santykius, tikina Terri Orbuch, kuri yra santuokų tyrėja ir knygos “5 paprasti žingsniai, kurie pavers jūsų santuoką iš geros į nuostabią“ (Ang.5 Simple Steps to Take Your Marriage From Good to Great) autorė. Ji per daugiau nei 28 metus Mičigano tyrimų centre Orbuch išstudijavo 373 poras ir nustatė, kad laimė santykiuose lemia maži malonūs poelgiai. „Žmonės gali jaustis neįvertinti, – sako Orbuch. – Darydami tokius mažus dalykėlius kasdien, padėsite partneriui pasijusti pastebėtam ir vertinamam.“


5. Prisiminkite linksmą nutikimą iš praeities


Kartais patys geriausi prisiminimai yra tie, kurie juokingi. Tyrime „Motyvacijos ir emocijų tyrimas” ( Ang.Motivation nd Emotion study) dalyvavusios poros, kurios prisimena, kaip kartu juokėsi, liudija apie didesnį santykių pasitenkinimą, negu tie, kurie prisimena pozityvius patyrimus, bet tokius, kuriuose nebūtinai kartu juokėsi. „Prisiminimai apie juoką turi papildomą jėgą – žmonės išgyvena tą prisiminimą dar kartą besijuokdami,” – sako tyrimo autorė ir psichologė Doris Bazzini.


6. Paprakaituokite


Jokia paslaptis, kad gera treniruotė padeda ir miegamajame, nes padidina jūsų ištvermę, jėgą ir lankstumą. Tačiau geras paprakaitavimas turi dar daugiau teigiamų niuansų. „Endorfinai, kurie pasigamina jums besitreniruojant, suteikia jums adrenalino, kuris didina susijaudinimą,“ – teigia Orbuch. Širdies ritmą didinantys užsiėmimai tokie kaip žygis, bėgimas, važiavimas dviračiu garantuotai turės pozityvų efektą geismui. „Bet koks susijaudinimas gali būti perduotas jūsų partneriui ir tai suteiks jūsų santykiams aistros,“ – sako Orbuch.


7. Pašokite prieš vakarienę


Anot tyrimo, publikuoto „Asmenybės ir socialinės psichologijos žurnale” (Ang. Journal of Personality and Social Phychology), porų, kurios kartu dažnai išbando kažką naujo, santykiai yra kokybiškesni. Ir čia mes nekalbame apie ekstremalius užsiėmimus, kaip šuolį su parašiutu ar keliones į egzotiškus kraštus (nors tai taip pat veikia). Tyrėjai nurodo, jog tie užsiėmimai tiesiog turi būti nauji jums dviems ir gali užtrukti tik 7 minutes. Vakarienės metas yra tas momentas, kai yra lengva išbandyti kažką naujo. Pvz., įjunkite muziką, kol gaminate valgyti, ir pradėkite kartu šokti, siūlo Orbuch. Arba tiesiog galite išbandyti naują valgio gaminimo būdą. Gal kas norėtų naminių sushi?


8. Apkabinkite savo partnerį


Neseksualūs prisilietimai tokie kaip apkabinimas ar laikymasis už rankų yra tokie pat svarbūs kaip ir patys seksualiniai santykiai, padedantys palaikyti jūsų santykius sveikais. „Prisilietimai greičiausiai yra vienas iš aiškiausių būdų parodyti žmonėms, kad esate artimi, – teigia Godsmith. – Kuo daugiau liesite savo partnerį, tuo patogiau vienas šalia kito jausitės. Prisilietimas yra būdas nusiraminti. Kiekvieną kartą, kai tai darote, siunčiate pozityvią žinutę savo antrajai pusei.“


9. Paklauskite naujo klausimo


Būdami poroje greičiausiai daugiausia laiko praleidžiate kalbėdami apie darbą, vaikus arba draugus. Kada buvo paskutinis kartas, kai sustojote ir paklausėte kažko naujo vienas apie kitą? Anot Osbuch, santykiams progresuojant, visi keičiais, taigi yra didelė galimybė, jog jūsų parneris turi kitokių interesų ir pomėgių nei santykių pradžioje. Paklauskite partnerio apie kažką, ko paprastai neklaustumėte – filmus, muziką, netgi ką jis veiktų laimėjęs loteriją.


10. Sakykite “ačiū“


Pagalvokite apie paskutinį kartą, kai partneris jums padėjo arba privertė pasijusti ypatinga, ir tuomet už tai padėkojote. „Mes taip priprantame prie partnerio, kad tampa labai paprasta tikėtis, kad jis įgyvendins mūsų norus ir poreikius,“ – pastebi Dr.Saltz . Per dažnai poros pamiršta išreikšti paprastą padėką, kai vienas kitam padeda atlikti namų priežiūros darbu ar nustebina dovanėle. Ir ar kada nors padėkojote savo partneriui už tai, kad jis tiesiog yra jūsų gyvenime? Goldsmith sako, kad yra svarbu išreikšti dėkingumą ir už tai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis