5 bruožai, kuriais pasižymi laimingi žmonės

Kas mus daro laimingus? Daugybė dalykų: kelionė prie jūros, Jūsų vertas darbas, laisvalaikis su artimaisiais, šaunus pasimatymas, nauja šukuosena, skani vakarienė... Priežasčių gali būti daug ir įvairiausių – kaip ir pačių žmonių.

Tačiau įdomu tai, kad čia pagrindiniu smuiku griežia asmenybės bruožai – būtent jie yra tas impulsas siekiant laimės. Tokią išvadą pateikė amerikiečių mokslininkų grupė, atlikusi kelių pakopų 706 respondentų apklausą. Projektas, kuriam vadovavo garsus psichologas, podkasteris ir rašytojas Skottas Barry Kaufmanas, išskyrė 5 asmenybės tipus, kuriais pasižymi laimės siekiantys žmonės.


Gyvenimo džiaugsmas


Atrodytų, kas čia sudėtinga, tačiau žvelgti į pasaulį susižavėjusiomis akimis pavyksta tikrai ne kiekvienam. Mes visi gimstame apdovanoti gebėjimu džiaugtis kasdieniais atradimais, bet, kaip nebūtų liūdna, bėgant laikui nustojame žavėtis mažais džiaugsmais, versdami koncentruotis į didžius tikslus ir svarbius pasiekimus.


Kovojant už geresnę ateitį, kuri ateis kada nors, bet ne šiandien, įtraukia amžinas lėkimas, laiko trūkumas, laimėjimų kultas ir daugybė ne pačių pozityviausių minčių, kurios žudo įkvėpimą, nuoširdumą ir entuziazmą. Užmirštame, kad laimė pasiekiama šiandien ir čia, reikia tik liautis beprasmiškai lėkus, apsidairyti ir suvokti, kad ji ne tik matoma, bet ir jaučiama. Susigrąžinę gebėjimą pajausti kiekvieną akimirką, gauname raktą mėgautis gyvenimu. Kai žmogus laimingas, viskas turi prasmę.


Atvirumas


Tas, kas bendrauja, šypsosi, nelaiko piktumo „užantyje“, aplink save tiesiog skleidžia pozityvią energiją, o tai neabejotinai prisideda prie laimės jausmo kūrimo. Ir priešingai – tie, kas vengia žmonių, slapukauja, vis pratrūksta pykčiu, paneria į depresiją, retai gali pasigirti juos aplankančia sėkme.


Mylimas darbas


Savirealizacija – didis dalykas, o mylimas darbas – džiaugsmo ir pasitenkinimo šaltinis. Abejojate? Vadinasi, jūs dar neatskleidėte savo pašaukimo. Visiškai atsiskleisti darant tai, kas patinka ir puikiai sekasi, ir nesvarbu, ką – nuo svečių sąrašo sudarymo iki mokslinių programų diegimo, – yra vienas iš raktų į laimę.


Empatija


Rūpestis ir pergyvenimas dėl kitų – dar vienas teigiamas vidinio pasitenkinimo šaltinis, kuris atneša džiaugsmą ir moko nesavanaudiškumo. Altruizmas tinka visur ir visada – nesidrovėkite būti empatiškais bendraudami su mylimaisiais, draugais, kolegomis, tais, kuriems reikia palaikymo ir ypač tais, kurie prašo pagalbos.


Smalsumas


Patikėkite – naujos žinios, atradimai, švietimasis, mokslinės diskusijos ir mėgėjiški klubai įkvepia. Tai – vienas tiesesnių kelių į laimę. Gera nuotaika tiesiogiai susijusi su intelekto stimuliavimu, nes smalsumas – nesibaigiantys savirealizacijos resursai.


Būkite laimingi!


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis