Ir vis tik, kas geriau vairuoja – vyrai ar moterys?

Vyrai mėgsta greitį, moterys nemoka parkuotis. Šios klišės senos kaip pasaulis ir dažnai tampa seksistinių juokelių tema. Tačiau atlikti tyrimai rodo, kad šie štampai neturi nieko bendro su realybe.

Dydis ar spalva?


Nuo seno automobilis laikomas vyro jėgos, statuso ir sėkmės rodikliu. Ir kuo įspūdingesni transporto priemonės „duomenys“, tuo šeimininkas geriau joje jaučiasi. Yra teigiančiųjų, kad būtent todėl ūgiu nepasižymintys vyrai renkasi didelių gabaritų automobilius. Neva tokiu būdu jie stengiasi padidinti savivertę.


Iš dalies, tai tiesa. Daugumai vyrų iš tiesų svarbu, kaip atrodo automobilis. Tačiau jį renkantis jiems svarbiausi tikrai ne gabaritai. Apklausos rodo, kad vyrams kur kas svarbesnis automobilio dizainas. Jei jis originalus, automobilis gali būti ir kompaktiškesnis.Shutterstock nuotr.Įprasta manyti, kad moteris traukia mažos mašinos, nes jos ekonomiškos, mažiau išlaidų, be to, lengviau pastatyti. Ir dar manoma, kad moterys itin didelį dėmesį skiria automobilio spalvai. Deja, gal kai kas ir nusivils, tačiau, priešingai paplitusiai nuomonei, perkant automobilį moteriai labiausiai rūpi ne dydis ir spalva, o patikimumas ir saugumas. Kiti kriterijai pagal svarbą – sėdynės su integruotu masažuokliu, automatinė pavarų dėžė, saugos pagalvės, kondicionierius, parkavimo asistento sistema.


Važiavimo greitis


Vyrai mėgsta greitį. Ir renkantis naują automobilį jiems labai svarbios arklio jėgos. Tai yra, kuo sportiškesnis, ir greitesnis, tuo geriau. Ar tai reiškia, kad vyrų geidžiamiausi automobiliai yra Porshe ir Jaguar? O moterys neva visada važinėja lėtai?


Iš tiesų, kalbant apie greitį, moterys ne taip spaudžia greičio pedalą kaip vyrai. Bet ir lėtai jos nevažiuoja. Tiesiog dauguma moterų stengiasi laikytis kelių eismo taisyklių ir be reikalo autostradomis nelaksto. Nes nenori rizikuoti tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių gyvybėmis. Psichologų teigimu, atsargumas ir apdairumas – moterų kraujyje: nuo seno moteriai skirta nuo pavojų saugoti ne tik save, bet ir savo vaikus.Shutterstock nuotr.Meilė mašinai


Kai kuriems vyrams automobilis nėra vien tik metalinė judėjimo priemonė. Yra tokių, kurie švelniai kalbasi su automobiliu, gaili jo ir net pavadina jį vardu, kaip Gražuolė, Tigras, Arkliukas, Mažylis.


Na, moterys tokių sentimentų neturi. Kaip taisyklė, joms automobilis – ne sudvasintas daiktas, o išskirtinai vartojimo priemonė.


Gebėjimas parkuotis


Videoturinio kanalai tiesiog lūžta nuo juokingų filmukų, fiksuojančių, kaip moterys nesugeba pastatyti automobilio. Ypač, jei už vairo – blondinė. Ar tikrai moterims šį veiksmą atlikti sunkiau nei vyrams?


Keli tyrimai pateikia skirtingus rezultatus. Vienų teigimu, moteris, gebanti meistriškai pastatyti automobilį tarp kitų dviejų – retenybė. Na o kiti tvirtina, kad šis moterų gebėjimas anaiptol ne silpnesnis nei vyrų, tiesiog moterys lėčiau manevruoja, užtat rezultatas – kur kas tikslesnis.


Supratimas apie įrangą


Dauguma vyrų kur kas geriau nei moterys supranta apie techniką ir automobilius. Jie geba ir sutrikimo priežastį nustatyti, ir nedidelius gedimus pašalinti. O štai statistinė moteris ne kažin ką išmano apie automobilio įrangą.Shutterstock nuotr.Ir iš esmės tai yra tiesa. Nors, sakoma, su kiekviena karta mažėja ir vyrų, nusimanančių, kas ten po kapotu ir kaip tai veikia. Tačiau čia yra svarbus vienas „bet“: skirtingai nuo vyrų, kurie jokiu būdu neprisipažins nieko nesuprantantys apie automobilius, moterys niekada nebijos apie tai pasakyti viešai. Ir jei automobiliui kas nutinka, ji kviečia pagalbą ar kreipiasi į autodalysonline.lt.

Užsakymo nr.: PT_61831

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis