Santykių ekspertas Darius Ražauskas: „Į ką atsižvelgti vyrui ir moteriai renkantis partnerį“

Kaip sėkmingai kurti santykius? Deja, niekas to nemoko kaip, pavyzdžiui, vairuoti ir nesuteikia jokios gyvenimo santykiuose kvalifikacijos, manoma, kad santykiai poroje tarsi turi pavykti savaime.

Ši situacija sąlygoja didėjantį skyrybų skaičių. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, skyrybos sudaro apie 40–50 proc. visų susituokusiųjų.


Deja, pasak santykių eksperto Dariaus Ražausko, reali situacija yra kiek kitokia, iš tikrųjų skyrybų turime apie 80–90 proc. (įtraukiant poras, kurios gyvena nesusituokę ir išsiskiria dar iki santuokos), tad sėkmingi santykiai sudaro tik apie 10–20 proc.


Artėjant pokyčių konferencijai „Išdrįsk pradėti 2020“, savo įžvalgomis apie porų santykius, kurie turi įtakos mūsų laimei, psichikai, savijautai ir sveikatai, dalijasi konferencijos lektorius, ilgametę porų konsultavimo patirtį turintis santykių ekspertas, asmeninis koučeris Darius Ražauskas.D. Ražauskas
D. Ražauskas
Asmeninio albumo nuotr.Nuo įsimylėjimo iki meilės aštuoni žingsniai


Šiandieniniame pasaulyje daugelis porų taip ir nesusituokia, tiesiog pradeda gyventi kartu, pažinti vienas kitą, tačiau taip ir nepakelia santykių iki santuokos lygio. Kiekvienam iš mūsų gali kilti klausimas, kodėl taip yra, kaip juos išlaikyti? Atsakymas tikrai nėra paprastas ir vienareikšmiškas.


Pasak pašnekovo, santykiai yra geri ir normalūs tol, kol veikia cheminiai elementai, o jiems sumažėjus – pradedame matyti partnerio trūkumus, kurie mus erzina, pradedame manyti, kad meilė praėjo, kai meilės etapo išties dar net nepasiekėme. Santykių ekspertas pastebi, kad turime suprasti, kad įsimylėjimas nėra lygu meilei, kuri ateina su laiku, ir būtina skirti kelis santykių etapus, t. y.:

 1. įsimylėjimas;
 2. pripratimas;
 3. trūkumų matymas;
 4. ginčai ir konfliktai;
 5. partnerio priėmimas, tobulėjimas, santykių šlifavimas;
 6. pareigų vykdymas;
 7. saviugda;
 8. ir tik tada ateina meilė.


Deja, dažnas, pasiekęs konfliktų etapą, sustoja pusiaukelėje ir meilės etapo nebepasiekia. „Turite bendrą patirtį, esate pusiaukelėje, nenuleiskite visko į klozetą. Neretai palūžtam tuo momentu, kai reikia eiti toliau“, – sako Darius.


Santykių ekspertas pataria poroms, pasiekusioms konfliktų etapą, nekaltinti vienam kitą, neužsidaryti savyje ir nesėdėti rankas sudėjus, o kalbėtis, imtis veiksmo ir kreiptis patarimo į psichologą ar psichoterapeutą, kuris gali duoti vertingų patarimų ne tik vadovaudamasis moksline literatūra, bet ir sukaupta patirtimi. Darius atkreipia dėmesį į vieną pagrindinę auksinę taisyklę – partneris turi suvokti, kad jis turi dirbti su savimi ir keistis, negalima kaltinti, keisti kito partnerio ar perkelti jam įvairiausias atsakomybes.


Nesirinkite to, kuris labiausiai patinka


Pašnekovas pastebi, kad moterų santykių suvokimas yra gilesnis ir subtilesnis palyginus su vyrų suvokimu. Vyrai ir moterys yra skirtingų tipų ir turi skirtingus lūkesčius.


„Lūkesčiai eina iš emocijų, jausmų, prisirišimo. Jei žmogus jaučia aistrą, tai rodo, kad lūkesčiai 100 proc. bus“, – pasakoja Darius Ražauskas.


Jei, tarkime, vyras pasirinktų ir pradėtų gyventi su mergina, kuri jį labiausiai trauktų, kuriai jis jaustų didžiausią aistrą, tai su ja jis turėtų daugiausia problemų. Kodėl? Nes vyras to pats ir nenorėdamas prisikurtų lūkesčių. Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad kuo labiau mums patinka žmogus, tuo mes jį nupaišome geresnį, tuo labiau nematome jo trūkumų ir tuo labiau paskui kentėsime.


„Kančią galima praeiti, joje galima užaugti, jei skausmą, nerimą, neapykantą, pyktį sugebėsime kryptingai nukreipti, nes tada galima pasiekti daugiausia. Skausmas ir nesėkmė gali tapti tavo maksimalių galimybių tašku. Jei likimas tau davė sudėtingą partnerį, reikia kelti sau tikslą, kaip aš galiu tai paversti sėkme“, – teigia Darius.D. Ražauskas
D. Ražauskas
Asmeninio albumo nuotr.Rinkitės patikrinę


Santykių ekspertas pastebi, kad jei vieniša moteris ieško partnerio, ji turi atsižvelgti į kelis svarbius dalykus:


 1. Patikrinti vyro atsakomybės lygį, t. y. ar jis turi skolų, ar laikosi žodžio, ar yra atsakingas, ar nepaveda žmonių. Šiuo atveju pravartu patyrinėti informaciją socialiniuose tinkluose, užmegzti ryšį su jo draugais, buvusiomis draugėmis, tėvais ir giminaičiais.
 2. Pasiaiškinti, ar jis turi žalingų priklausomybių, kaip su jomis kovoja.
 3. Įvertinti, ar jai patinka jo gyvenimo stiliaus lygis (pajamos, draugai).


„Išdrįsk pradėti 2020“ konferencijos lektorius pastebi, kad bet kurį vyrą įmanoma užsiauginti, vyrai lengviau pasiduoda auklėjimui ir auginimui negu moterys, nes moters charakteris ir būdo bruožai keičiasi lėčiau.


Ne mažiau įdomus klausimas, o ką gi vyras turėtų tikrinti rinkdamasis partnerę? Santykių ekspertas pastebi, kad vyras turi taip pat suprasti kelis dalykus:


 1. Ar jis sugebės „suvirškinti“ jos charakterį. Pasak Dariaus, kiekviena moteris turi subtiliai tvirtą charakterį, jos yra emocionalios, ir ne visi vyrai sugeba tai atlaikyti. Geriausias moters charakterio patikrinimo būdas – jos emocijų bei savo kūno reakcijos stebėjimas stresinėse situacijose. Pasak pašnekovo, geriausia rinktis tokią, kurios emocijas galėsi pakelti.
 2. Ar jis sugebės pavežti jos norų lygį. Reikėtų pasiaiškinti dėl moters svajonių, norų, gyvenimo stiliaus bei kokių namų ji norėtų, kaip dažnai ji norėtų keliauti, kiek laisvų pinigų ji norėtų turėti. Kam to reikia? Kad vyras galėtų atsakyti į klausimą, ar jis finansiškai galės „patempti“, ar galės įgyvendinti didžiąją jos norų dalį.


Pokyčių konferencijoje „Išdrįsk pradėti 2020“ Darius Ražauskas papasakos daugiau apie lūkesčius, socialinės medijos įtaką santykiams bei pateiks sąrašą pagrindinių dalykų, ką turėtume daryti, kad mūsų santykiai būtų geresni, pranešime „Kaip pasiruošti santykiams?“. Daugiau informacijos rasite čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis