Apie meilę: 5 stereotipai, kurie jau paseno

Šie klaidingi įsitikinimai kuriant santykius gali kišti koją...

Vyro ir moters santykiai – amžina tema, kuri jaudina kone kiekvieną subrendusį žmogų. Ir čia egzistuoja iracionalūs mechanizmai ir kultūrinės tradicijos, kas laikui bėgant mainosi ir kinta: tai, kas buvo savaime suprantama prieš 10 metų, šiandien gali būti toli nuo realybės. Kokie stereotipai jau pasenę?


Moters jėga – jos silpnume


Turbūt ir Jums teko girdėti, kad silpna moteris vyro asmenyje žadina globėją, gynėją ir tik tokia būdama ji galės sukurti santykius. Iš tiesų, vyrus veikia moters švelnumas, supratimas ir atjauta – štai kur tikrasis moters ginklas, o ne bejėgiškumas.


Santykiai – sunkus darbas


Nėra beprasmingesnio užsiėmimo, kaip „perdaryti“ savo partnerį ir laužyti save (nepainiokite su kompromisų ieškojimu ar kito žmogaus įpročių priėmimu). Jei santykiai, kuriuos sukūrėte, Jus nuolat vargina, vadinasi, ne tuo keliu einate. Neturi būti sunku, juk pačių poros santykių esmė – vienas kitą padaryti laimingu, o nepaversti gyvenimo kažkuo sudėtingu.


Vyrams patinka blogos moterys


Po teisybei, išsireiškiama ir drąsiau... Tačiau vargu ar kas nors nori kurti santykius su pernelyg atvirai bendraujančia moterimi ar konfliktiška, isteriška asmenybe. Čia turbūt turima omenyje temperamentinga moteris. Stipriosios lyties atstovus išties imponuoja drąsios moterys, kurios moka atvirai reikšti jausmus, žino savo vertę. O geromis moterimis turbūt laikomos nedrąsios ir itin savimi nepasitikinčios moterys. Ir, po teisybei, joms nebus lengva rasti partnerį.


Jie bijo stiprių moterų


Būtų teisinga pastebėti, kad stiprių moterų bijo silpni vyrai, o stipriems ir įtakingiems ir nereikia trapių nimfų – dažnai jų gyvenimo palydovėmis tampa savimi pasitikinčios asmenybės. Ne veltui sakoma, kad už kiekvieno stipraus vyro stovi dar stipresnė jo mūza.


Visos moterys svajoja ištekėti


Stereotipas, kad moters viso gyvenimo tikslas yra ištekėti, itin gajus. Tokią mintį skatina ir vartotojiška pramonė. Tačiau pirmyn judantis pasaulis keičia nusistovėjusias normas. Dėliodama prioritetus šiuolaikinė moteris dažnai į pirmą vietą iškelia savirealizaciją, savo kelio paiešką. Dar daugiau – nereta mergina vis atidėlioja santuoką neribotam laikui, galbūt net bijo jos kaip ją supančiosiančios virvės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis