Dažniausios klaidos, kurios užkerta kelią gauti svajonių darbą

Į ką reikėtų atsižvelgti ruošiantis darbo pokalbiui ir siekiant sudaryti gerą įspūdį.

Klaidos ir namų darbai


Tyrimai rodo, kad pirmąjį įspūdį kuria šie parametrai:


55 proc. – apranga. Rekomenduojama rinktis tvarkingą ir klasikiniam artimesnį stilių. Žinoma, viskas priklauso nuo srities, į kurią pretenduojate, tačiau patikimiau atrodysite pasirinkusi klasikinius nei hipės stiliaus drabužius.


38 proc. – malonus balso tembras ir taisyklinga kalba. Jei šioje srityje jaučiate turintys bėdų, verta užsirašyti į oratorystės kursus.


7 proc. – žodžiai, kokius ištariate pokalbio metu. Tad šnekamosios kalbos patartina vengti.


Darbdaviai pastebi, kad dauguma į darbo pokalbį atėjusių pretendentų daro šias klaidas: jie vengia akių kontakto, nesišypso, daug muistosi, pameta pokalbio giją, nuolat tampo plaukus ar liečia veidą. Turėtumėte kiek įmanoma atsipalaiduoti ir tuo pat metu susikoncentruoti. Tai pavyks, jei Jums nestigs pasitikėjimo savimi, taip pat – gero pasiruošimo apie tai, kuo kompanija, į kurią pretenduojate, užsiima ir kokio žmogaus ieško.


Pokalbis


Štai dažniausios klaidos, kurios pastebimos pokalbio metu:


* Jūs pernelyg smulkiai pasakojate, kodėl išėjote iš ankstesnio darbo. Čia pakanka vieno sakinio.

* Kaltinate buvusį vadovą dėl to, kad Jūsų karjera buvusioje darbovietėje nesusiklostė. Niekam nepatinka apmaudą liejantys žmonės.

* Nerodote entuziazmo. Darbdaviui svarbu matyti, kad jūs degate noru dirbti.

* Jūs pernelyg daug žinote apie būsimą vadovą. Akivaizdu, peržiūrėjote jo puslapį socialiniame tinkle ir žinote, kuo vardu jo žmona, vaikai ir net katė. Net jei tai tiesa, patariama laikyti liežuvį už dantų.

* Jūs pernelyg daug dėmesio skiriate atlyginimo dydžiui ir socialinėms garantijoms. Pirma įrodykite, kad būsite naudingi įmonei, o tada jau tarkitės dėl sąlygų.

* Neįsivaizduojate, kokios konkrečiai pareigos jūsų laukia, ir kaip sakote, „galite daryti bet ką“. O tai reiškia, nieko.

* Nežinote, ko paklausti darbdavio. Būkite pasirengę, kad pokalbio pabaigoje jūsų paklaus, ką norėtumėte sužinoti. Iš anksto apgalvokite 2-3 klausimus apie kompaniją, gamybos procesą, produktą – tokiu būdu dar kartą pademonstruosite, kad esate suinteresuoti šia darbo vieta.


Patarimas


Prieš pretenduodami į darbą susitvarkykite socialinių tinklų paskyras. Šiuolaikiniai darbdaviai peržiūri potencialių darbuotojų puslapius. Tad fotosesijas iš smagių vakarėlių verčiau kuriam laikui uždaryti ar išvis panaikinti iš puslapio. Palikite puslapyje tai, kas Jus apibūdins kaip sąžiningą, įdomų ir bendraujantį žmogų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis