Šeštadienio horoskopas: Vėžius užklups sentimentai, Žuvų laukia keista ir sunkiai prognozuojama diena

Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė taikos diena. Šv. Matas, Alutinis. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena. Bobų vasara.

JTO paskelbė rugsėjo 21-ąją Tarptautine taikos diena Ji minima nuo 1981 metų. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus.


Mūsų protėviai šiuo metu gamindavo pirmąjį alų iš miežių derliaus, todėl ši diena vadinama Alutinio švente. Alumi buvo vaišinami kaimynai ir giminės. Alus laikytas stebuklingu gėrimu, sugebančiu prakalbinti ir tylenius. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv. Mato varduvėmis. Šv. Matas buvo apaštalas ir evangelistas, rašęs Naująjį testamentą.


Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Alzheimerio liga dažniausiai serga pagyvenę 65-70 metų amžiaus žmonės, tačiau kartais susergama ir 40-ies. Sergant liga silpnėja žmogaus atmintis, žmogus tampa išsiblaškęs, galiausiai nebesugeba skaityti, rašyti, nebesiorientuoja aplinkoje. Sergantysis pradeda nuolat ką nors užmiršti, nebeatpažįsta artimųjų, kenčia ne tik jis, bet ir artimieji.

Miškininko diena minima kasmet rugsėjo mėnesio trečiąjį šeštadienį. Ji švenčiama nuo 2000 m.


Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia (tęsiasi iki 29 d.). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasara – tai šiltas sezonas rudens metu. Anot meteorologų, rugsėjo pabaigoje - spalio pradžioje į Lietuvą užklysta anticiklonas iš pietų, atnešdamas apie savaitę ar dvi saulėtų ir šiltų orų. Oras sušyla iki 20 laipsnių ir net daugiau. Tiesa, tokia Bobų vasara būna ne kasmet, kas keleri metai.

Rugsėjo dvidešimt pirmoji, šeštadienis – 264-oji metų diena (šeštoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 101 diena.


Savo vardadienius šiandien švenčia Mantrimas, Mantrimė, Mantvilas, Mantvilė, Manvilas, Manvilė, Matas, Nijolė, Viskintas, Viskintė.


************

Dangaus kūnai:


Saulė šiandien teka 07.00, leidžiasi 19.24. Dienos ilgumas – 12.24.

Šiandien – paskutinė Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Mergelės ženkle.


**************


Astrologinė prognozė rugsėjo 21-ajai, šeštadieniui


AVINAS. Šiandien neskubėkite nieko žadėti, įsipareigoti, nes jūsų nuomonė greitai gali pasikeisti. Tikėtina, kad teks dalyvauti renginyje, bendrauti su įžymybėmis, nors ir norėsite nuo to išsisukti. Saugokitės avarijų, ugnies.


JAUTIS. Jums rūpės įvairūs pirkiniai, buitinės paslaugos, nekilnojamojo turto reikalai. Dėl išlaidumo priepuolio galite išleisti daug pinigų. Belieka tikėtis, kad nesigailėsite dėl savo pirkinių. Labiau prižiūrėkite vaikus.


DVYNIAI. Šiandien nuo jūsų aštraus liežuvio ne vienas gali susigūžti. Galbūt aiškinsitės santykius, perspektyvas. Stenkitės išsaugoti gerą nuotaiką, tausoti savo ir kitų nervus, neprovokuoti agresijos, barnių.


VĖŽYS. Galite turėti vidinių problemų, sentimentų. Galbūt jus nuliūdins dominantis asmuo arba tiesiog pasigesite harmonijos, stabilumo. Venkite turėti reikalų su abejotinais veikėjais, nesivelkite į nelegalius sandėrius.


LIŪTAS. Jums patiks klausytis svetimų pokalbių bei į juos kištis, diskutuoti. Tačiau kai kurie jūsų pasisakymai gali jums pakenkti. Nederėtų prievarta brukti savo nuomonės, patarimų, pamokymų.


MERGELĖ. Gana įtempta diena, trūks emocinės pusiausvyros. Artimųjų raginimai kažkuo rimčiau pasidomėti arba imtis namų ruošos neturi tapti pagrindu pykčiui, nepasitenkinimui.


SVARSTYKLĖS. Jeigu esate suplanavę kelionę ar išvyką į parodą, renginį, gali nutikti taip, kad teks keisti planus dėl nenumatytų trikdžių ar sveikatos problemos. Tokiu atveju savaitgalio nuotaikos kaip nebūta.


SKORPIONAS. Būsite linkę nerimauti, ieškoti tamsiųjų gyvenimo pusių. Nesistenkite perauklėti kitų, kol nesusidorojote su savomis ydomis. Geriausia būtų tvarkytis buityje. Dėl techninio pirkinio pasitarkite su namiškiais.


ŠAULYS. Aktyvi diena. Skubėsite, suksitės, kad spėtumėte nuveikti tai, ką užsibrėžėte. Tačiau liks vietos ir veidmainystei, demagogijai, ginčams, nepasitenkinimui. Derėtų labiau skaitytis su antrosios pusės, aplinkinių žmonių nuomone.


OŽIARAGIS. Galvoje suksis spiečius minčių apie nebaigtus darbus, pareigas. Pravartu šį tą susiplanuoti ir tikslingai veikti. Bent jau savo ūkyje jums išties pavyks įvesti tvarką, išmesti nereikalingą šlamštą, užbaigti susikaupusius darbus. Atsargiai kelyje.


VANDENIS. Tikriausiai mėginsite sudaryti įspūdį, kad esate dosnūs, turite puikų humoro jausmą arba kūrybinį talentą, daug žinote, mokate bendrauti su vaikais. Svajosite apie meilę, romantiką. Kai kas pavyks, bet galimas ir nuostolis.


ŽUVYS. Diena keistoka, sunkiai prognozuojama. Regis, nelengva bus išlaikyti ir apginti savo nuomonę. Nepritarimo chaose ji praras racionalų grūdą. Sunku bus susitarti dėl bendrų planų su šeimos nariais. Turbūt imsite manipuliuoti, veidmainiauti.


Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis