Antradienio horoskopas: Svarstyklės turės progų pasijusti populiarūs, Avinų laukia itin geros naujienos

Balandžio dvidešimt trečioji, antradienis - 113-oji metų diena (antroji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos.

Balandžio 23-ioji - Jurginės, Šv. Jurgio, antrojo Lietuvos globėjo, diena. Ganiklio diena. Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Anglų kalbos diena.


Jurginės liaudies kalendoriuje laikomos gyvulininkystės švente. Tą dieną pirmą kartą būdavo išgenami į ganyklą gyvuliai, valstiečiai nearė, nesėjo, neakėjo, nekasė - nejudino žemės. Prieš krikščionybę Lietuvoje buvo garbinama Didžioji gimdytoja Lada, vėliau - šv. Jurgis. Manyta, jog jis valdąs žemės raktus - tai jis „atrakinąs“ pavasarį, siunčiąs lietų. Visi Jurgiai per Jurgines tą dieną vaikščiodavo už kepurės užsikišę kelias tuščias varpas.


Senoliai sakydavo, kad pavasario sėją reikia ištaikyti savaitę prieš šv. Jurgį ir savaitę po Jurginių.


Per Jurgines, nors dar būtų sniego, su verba į lauką išvaromi ir pavarinėjami gyvuliai. Išgenant po tvarto slenksčiu padedami du dažyti kiaušiniai - jurgučiai - ir užrakinta spyna - kad galvijai tais metais būtų riebūs, o vilko nasrai - užrakinti.


Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę ir apginti autorių teises.


Jungtinės Tautos (JT) paskelbė balandžio 23 d. Anglų kalbos diena. Ši data pasirinkta garsaus anglų poeto Viljamo Šekspyro garbei, nes tai - jo gimimo diena. Anglų kalba neretai vadinama „pasaulio kalba“, nes ji, labiau nei kitos kalbos, paplitusi po pasaulį.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adalberta, Adalbertas, Albrechtas, Daugas, Daugauda, Daugaudas, Juras, Jurga, Jurgis, Jurgita, Vaitiekus, Vyga, Vygailas, Vygailė.


************


Dangaus kūnai:


Saulė šiandien teka 06.01, leidžiasi 20.35. Dienos ilgumas - 14.34.


Šiandien - penktoji Mėnulio pilnaties diena.


Saulė Jaučio ženkle.


*************


Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, antradieniui


AVINAS. Labai aktyvi, energetiška diena. Išvykos, pokalbiai gali ir džiuginti, ir stebinti. Degsite noru pralenkti kitus originalumu, išradingumu. Iš užsienio ar iš įtakingų asmenų galima tikėtis gerų pranešimų, o gal ir konkrečios paramos.


JAUTIS. Staiga gali keistis planai, susiję su investicijomis, nuosavybe. Galbūt prisiminsite, kad dar nedeklaravote pajamų, nesumokėjote kokių nors mokesčių. Kažkuo nustebinti gali antroji pusė ar naujas gerbėjas.


DVYNIAI. Šiandien būsite neramūs, bet pasižymėsite kūrybingumu, originalumu. Subtiliai, taktiškai reikalaukite, kad kiti jus išklausytų arba atsakytų į rūpimus klausimus. Galbūt sužinosite naujieną apie artimą žmogų ar draugą.


VĖŽYS. Produktyvus darbas neš neblogas pajamas. Svarbu nepadaryti lemtingų klaidų. Staiga gali kilti noras bendrauti, flirtuoti net su tais kolegomis, nuo kurių anksčiau stengėtės laikytis atokiau.


LIŪTAS. Ši diena skatins kūrybinius ieškojimus, susižavėjimus. Norėsis elgtis nevaržomai tiek veikloje, tiek santykiuose. Jei per daug sau leisite, galite stengtis užmaskuoti abejotiną poelgį ypatingu dėmesiu artimam žmogui, vaikams.


MERGELĖ. Dieną galite jaustis kiek pavargę nuo šventinių rūpesčių, išsimušę iš ritmo. Su finansiniais apskaičiavimais, pinigais, technika susiję reikalai gali strigti. Tačiau šeima, namai teiks neblogų emocijų. Norėsis rūpintis savo ir namiškių gerove.


SVARSTYKLĖS. Šiandien nenustygsite vietoje. Viskas jums bus įdomu, norėsis daug sužinoti, išbandyti. Turėsite progų pasijusti populiarūs. Tik pasistenkite nešvaistyti pinigų, santaupų abejotiniems dalykams, keistoms investicijoms.


SKORPIONAS. Profesinėje veikloje naujovių tarsi ir nebus, bet kai kurie praktiniai ir finansiniai klausimai spręsis ne visai sklandžiai. Nusimato draugiški pasibuvimai, pasilinksminimai. Netrūks aplinkinių dėmesio. Sulauksite aistringų užuominų.


ŠAULYS. Regis, augs profesinės bei kūrybinės ambicijos ir energija. Galite patirti ir romantiškų akimirkų. Kita vertus, neįprasta organizmo reakcija gali priversti jus pagalvoti apie sveikatą, naują gyvenimo būdą.


OŽIARAGIS. Gali apnikti abejonės dėl vaikų ar mylimo žmogaus planų, jausmų ir paslapčių. Neieškokite kliūčių ten, kur jų nėra. Verčiau užsiimkite menine kūryba ar protine veikla. Rūpinkitės sveikata.


VANDENIS. Aktyvi, kontaktiška, įspūdžių kupina diena. Jumyse padaugės aistros, kūrybingumo. Tačiau ši diena gali atnešti ir išbandymų. Kuo daugiau norėsite, tuo mažiau gausite, ypač jei tuos norus reikšite ekscentriškai.


ŽUVYS. Neblogas metas pradėti naujus darbus, demonstruoti iškalbą ir profesionalumą. Pravartu „didinti apsisukimus”, pasitelkti ryžtą. Tik būkite diplomatiški ir kantrūs su tais, kurie turi daugiau valdžios bei įtakos negu jūs.


Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis