Balandžio 23-ioji: vardadieniai, astrologija

Balandžio 23-ioji - Jurginės, Šv. Jurgio, antrojo Lietuvos globėjo, diena. Ganiklio diena. Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Anglų kalbos diena.

Jurginės liaudies kalendoriuje laikomos gyvulininkystės švente. Tą dieną pirmą kartą būdavo išgenami į ganyklą gyvuliai, valstiečiai nearė, nesėjo, neakėjo, nekasė - nejudino žemės. Prieš krikščionybę Lietuvoje buvo garbinama Didžioji gimdytoja Lada, vėliau - šv. Jurgis. Manyta, jog jis valdąs žemės raktus - tai jis „atrakinąs“ pavasarį, siunčiąs lietų. Visi Jurgiai per Jurgines tą dieną vaikščiodavo už kepurės užsikišę kelias tuščias varpas.

Senoliai sakydavo, kad pavasario sėją reikia ištaikyti savaitę prieš šv. Jurgį ir savaitę po Jurginių.

Per Jurgines, nors dar būtų sniego, su verba į lauką išvaromi ir pavarinėjami gyvuliai. Išgenant po tvarto slenksčiu padedami du dažyti kiaušiniai - jurgučiai - ir užrakinta spyna - kad galvijai tais metais būtų riebūs, o vilko nasrai - užrakinti.

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę ir apginti autorių teises.

Jungtinės Tautos (JT) paskelbė balandžio 23 d. - Anglų kalbos diena. Ši data pasirinkta garsaus anglų poeto Viljamo Šekspyro garbei, nes tai - jo gimimo diena. Anglų kalba neretai vadinama „pasaulio kalba“, nes ji, labiau nei kitos kalbos, paplitusi po pasaulį.

Balandžio dvidešimt trečioji, pirmadienis - 113-oji metų diena (pirmoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adalberta, Adalbertas, Albrechtas, Daugas, Daugauda, Daugaudas, Juras, Jurga, Jurgis, Jurgita, Vaitiekus, Vyga, Vygailas, Vygailė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.01, leidžiasi 20.35. Dienos ilgumas - 14.34.

Šiandien - pirmoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Jaučio ženkle.

*************

Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, pirmadieniui

AVINAS. Šiandien būsite neblogai nusiteikę, galbūt net linkę flirtuoti, šmaikštauti ten, kur galima ir kur nelabai. Regis, būsite priversti atkreipti didesnį dėmesį į vaikų elgesį ar poreikius. Atsargiai kelyje.

JAUTIS. Kasdieniai darbai atims daug laiko, nors mintys kartkartėmis skries toli nuo rutinos. Norėsis kur nors pasislėpti, galbūt išvykti arba tiesiog užsidaryti tarp keturių sienų ir įsitaisius prie kompiuterio leistis į virtualias keliones.

DVYNIAI. Tai tinkama diena įvairiems smulkiems reikalams. Iš pat ryto imkitės sutarčių, korespondencijos, reklamos, pervežimų, jeigu tai aktualu. Vis dėlto kai kurie kontaktai bus nemalonūs, tad kaip įmanydami trumpinsite bendravimo laiką.

VĖŽYS. Tikriausiai pavyks įgyvendinti planuotą finansinę, komercinę operaciją. Jeigu kam nors rinksite dovaną, pasižymėsite labai praktišku požiūriu. Tai, ką išgirsite iš patinkančio asmens, gali sukelti abejonių, užminti am tikrą mįslę.

LIŪTAS. Tikriausiai ši diena privers pasirūpinti pinigų, turto reikalais, dokumentais. Vos spėsite tenkinti išaugusius antrosios pusės bei vaikų poreikius. Derėtų pasidomėti, ar jiems iš tikrųjų tiek daug reikia.

MERGELĖ. Šiandien stokosite energijos ir gerų emocijų, tačiau galite sėkmingai dirbti protinį darbą, skaičiuoti, analizuoti, sisteminti, projektuoti. Esminė sąlyga - rami aplinka be trukdžių, šurmulio, geriausia - darbas vienumoje.

SVARSTYKLĖS. Galbūt teks bendrauti su senu pažįstamu, prisiminti seną pažadą, prisiimti įsipareigojimą. Pasverkite savo žodžius. Jeigu dėl savo jausmų ar ketinimų abejojate, nesuteikite tuščių vilčių.

SKORPIONAS. Šiandien nelengva bus vykdyti konkrečias užduotis, pareigingai dirbti, tačiau jausite, kad tai būtina. Turbūt neišsisuksite nuo pokalbio su svarbiu asmeniu ir neišvengsite naujų įpareigojimų.

ŠAULYS. Nerimausite dėl ateities, nes jausite, kad kai kuriems jūsų planams iškilo grėsmė. Išdrįskite kreiptis į įtakingą pažįstamą, jei turite problemų, kurias jis gali padėti išspręsti. Atsakingai paruoštas pasisakymas turėtų suteikti vilčių.

OŽIARAGIS. Galimi nedideli pasiekimai per publikacijas, mokslą, užsienį, kultūrinę veiklą, tačiau bus ir rūpesčių. Galbūt išgirsite pranešimus apie nelengvai įveikiamas kliūtis.

VANDENIS. Galima tikėtis informacijos, susijusios su darbu, verslu, teisinėmis peripetijomis. Turbūt ieškosite įtakingų draugų, bendraminčių, pasirengusių jus paremti.

ŽUVYS. Daug dirbsite ir dar daugiau reikalausite iš kitų. Nerimausite dėl kitų žmonių reakcijos į laikinus keblumus. Vis dėlto jums gali pavykti gana konkrečiai susitarti dėl bendradarbiavimo, numatytų darbų eigos.

Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis