Pasitikrinkite, ar sveiki jūsų poros santykiai

Ar kada susimąstėte apie savo santykius: jie jums suteikia daugiau laimės ar visgi žaloja jus?

Nesveiki santykiai


Kartais visi santykiai turi žemiau išvardintų savybių, nes visi patiria ir nuosmukių, ir pakilimų. Tačiau nesveikuose santykiuose tai dažniausiai vyksta nuolat, toks ryšys sukelia daug streso ir neigiamai veikia kitas gyvenimo sritis.


Požymiai, kad jūsų santykiai nesveiki:


1. Jaučiatės pasimetęs santykiuose, tai yra, nežinote, ar norite būti šiuose santykiuose, ar ne. Nuolatos svarstote, ar verta likti šiuose santykiuose ar geriau ieškoti kito partnerio. Gyvenate nežinomybėje ir dėl to nepuoselėjate jų.


2. Paniškai bijote skyrybų. Visais įmanomais būdai bandote išvengti skyrybų. Atleidžiate visus partnerio paklydimus, kad tik šis būtų su jumis. Jūs neįsivaizduojate savo gyvenimo be jo/jos, todėl taikstotės su visomis blogybėmis.


3. Nesate atviri santykiuose – bijote išreikšti savo jausmus. Labai retai kalbate apie tai, kaip jaučiatės vienas su kitu, nežinote savo partnerio jausmų ir norų.


4. Nuolat bandote kažką gauti iš santykių, vietoj to, kad duotumėte. Pagrindinė santykių taisyklė yra duoti nesitikint gauti atgal. Tai yra, jeigu santykiuose visuomet kažko reikalausite, vietoj to, kad nuoširdžiai duotumėte, tai jums kaskart reikės visko tik daugiau ir jausite vis mažiau malonumo, kai išsireikalausite to, ko norite. Meile paremti santykiai yra tuomet, kai nori duoti savo partneriui viską, ką turi geriausio, ir nesitiki, kad tau už tai bus atlyginta.


5. Stengiatės pakeisti partnerį. Kam būti su žmogumi, kurio jūs negalite pakęsti ir kiekvienas jo poelgis jus erzina? Kam būti su žmogumi, kurį norite pakeisti visu šimtu procentu?


6. Jums reikia partnerio, kad būtumėte laimingas. Jei galvojate, kad kitas žmogus jus padarys laimingu, tai klystate. Tik jūs pats esate atsakingas už savo laimę. Jeigu galvosite, kad tik kitas žmogus jums gali padėti tapti laimingu, tai nuolat keisite partnerius, vos nuslūgs pirminis susižavėjimo džiaugsmas.


7. Nuolat prisimenate blogus momentus santykiuose. Jūs tiesiog gyvenate bloguose prisiminimuose ir net nepaliekate vietos sukurti kažką naujo ir gražaus.


Shutterstock


8. Bijote prisileisti partnerį per arti – nesate šimtu procentų atviri santykiuose, turite paslapčių. Galvojate, jeigu būsite atsargesni ir ne pilnai atsiversite, taip liksite saugesnis ir mažiau nukentėsite, jei santykiai nesusiklostys. Tačiau nevisapusiškas atsivėrimas kaip tik ir yra viena iš skyrybų priežasčių, todėl norint kurti ryšį su kitu žmogumi reikia jam visiškai atsiduoti.


9. Visapusiška kontrolė. Vienas iš partnerių priima visus sprendimus ir sako kitam, ką daryti, kaip elgtis, ką rengtis ir kaip praleisti laisvalaikį ir t.t.


10. Fizinis arba seksualinis smurtas. Vienas iš partnerių naudoja prievartą prieš kitą, kad gautų tai ko nori.


Sveiki santykiai


Sveiki santykiai turi nešti daugiau laimės nei streso į jūsų gyvenimą. Visuose santykiuose būna barnių ir nesutarimų, tik jų neturėtų būti daugiau nei gražių akimirkų.


Požymiai, kad jūsų santykiai yra sveiki:


1. Iškeliate partnerio gerąsias savybes. Vietoj to, kad nuolat prikaišiotumėte visas blogas partnerio savybe, pastebite, tai, kas jame yra geriausio. Nepamirškite garsiai pasakyti tų gerųjų savybių.


2. Turite asmenini gyvenimą, esate ne tik pora, bet ir individuali asmenybė. Būdami santykiuose jūs ir toliau darote, tai, ką mėgstate, susitinkate su savo draugais, toliau skiriate laiko savo pomėgiams. Taip pat palaikote savo partnerį, kai jis nori išmokti ar sužinoti kažką naujo.


3. Padedate partneriui augti. Visuomet palaikote, kai jis/ji imasi naujos veiklos. Jūs džiaugiatės, kai jūsų mylimasis/oji įgyvendina savo tikslus.


4. Patiriate tikrą intymumą, ne tik fizinį, bet ir dvasinį – esate besąlygiškai atviri. Neturite jokių paslapčių vienas nuo kito.


5. Nesistengiate pakeisti partnerio. Primate jį/ją tokį, koks yra, ir besąlygiškai jį mylite su visais pliusais ir minusais.


6. Abipusė pagarba. Pagarba reiškia, kad kiekvienas vertina, tai, koks yra kitas, ir priima vienas kito vertybes ir įsitikinimus. Nesistengiate pakeisti vienas kito.


7. Nebijote kalbėtis. Kiekvienas partneris turėtų kalbėti sąžiningai ir atvirai, tam, kad išvengtų nesusikalbėjimo. Jei partneris pirma turi išsiaiškinti savo jausmus, kitas turi gerbti šį norą ir laukti, kol šis bus pasirengęs kalbėtis.


8. Santykiai yra paremti pasitikėjimu. Jūs pasitikite vienas kitu ir nesekate kiekvieno partnerio žingsnio, nekontroliuojate jo/jos.


9. Abipusis supratimas. Kiekvienas turi skirti laiko ir pabandyti suprasti kitą žmogų. Kaip sakoma, reikia užsidėt partnerio batus ir į pasaulį pažvelgti jo akimis.


10. Santykiai yra paremti draugyste. Jums smagu būti kartu, katu leisti laisvalaikį. Jūs mėgaujatės laiku praleistu drauge.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis