Ką apie vyrus pasako jų mėgstamas krūtų dydis?

Tai, kad visi vyrai kraustosi iš proto dėl didelių krūtų, nėra aksioma.

Keista, kad toks paprastas dalykas kaip moterų krūtys, vis dar yra tyrimų šaltinis antropologams ir psichologams. Knygos „Chemija tarp mūsų: meilė, seksas ir patrauklumo mokslas“ (angl. „The Chemistry Between Us: Love, Sex, and the Science of Attraction“) autoriai Larry Youngas ir Brianas Alexanderis teigia, kad esame vieninteliai žinduoliai, kuriems krūtys yra ne vien maisto šaltinis palikuonims, bet ir seksualinis dirgiklis.

Keista ir tai, kad moterų krūtys, skirtingai nei kitų žinduolių, kartą užaugusios išlieka didelės ne vien nėštumo ir žindymo, bet ir kitais periodais. Tai, kad krūtų glamonės sukelia malonumą, paaiškinti kiek lengviau, bet šis paaiškinimas patiks anaiptol ne visiems vyrams. Mat liečiant krūtis išsiskiria laimės ir prieraišumo hormonas oksitocinas. Jis padeda užmegzti šiltą ryšį tarp motinos ir žindomo kūdikio. Tad toks pat mechanizmas suveikia ir tuomet, kai krūtis liečia vyras.
L. Youngas ir B. Alexanderis bandė išsiaiškinti ir tai, kodėl vieniems vyrams patinka didesnės krūtys, o kitiems – mažesnės. Kai kurie jų atradimai išties netikėti.

Didelės krūtys labiau patinka...

...alkaniems vyrams. 2008 metais D. Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad būdami alkani vyrai didesnę pirmenybę teikia didelėms krūtims. Tai suprantama – kuo daugiau krūtyse riebalinio audinio, tuo labiau tikėtina, kad jų savininkė nestokoja maisto. Taigi gyvenimas su tokia turėtų užtikrinti nuolatinį sotumo jausmą.

...seksistams. 2013 m. žurnale „Seksualinio elgesio archyvai“ publikuotos vieno eksperimento išvados parodė, kad tie vyrai, kuriems patiko didžiakrūtės, buvo moterų atžvilgiu nusiteikę kur kas seksistiškiau ir priešiškiau nei mažakrūčių gerbėjai. Jų anketose dažniau buvo nurodoma, kad moteris nėra lygi vyrui ir turėtų žinoti savo vietą. Tiesą sakant, iš tų gašlių juokelių, kuriuos vyrai laido apie dideles krūtis, tai galima nuspėti ir be tyrimų.

...dėmesio trokštantiems vyrams. Moteris didele krūtine traukia kitų vyrų dėmesį ir atrodo puikus grobis, kuriuo galima didžiuotis. Nelabai savimi pasitikinčiam vyrui tokia moteris tampa tokiu pat jo aukšto socialinio statuso įrodymu, kaip prabangus automobilis ar šveicariškas laikrodis.

… vaikų trokštantiems vyrams. Jau minėtas 2012 m. tyrimas parodė, kad apie vaikus svajojantys vyrai dažniau žvalgosi į dideles krūtines. Nors iš tiesų krūtinės dydis nedaro jokios įtakos laktacijai, vis dėlto vizualiai pilna krūtinė siunčia signalą apie geresnes žindymo galimybes.

Mažos krūtys labiau patinka…

...finansiškai nepriklausomiems vyrams. 2008 m. ištyrus atsitiktinai parinktų vyrų grupės bankų sąskaitos dydžio ir jų moterų krūtų dydžio sąsajas, buvo pastebėta, kad finansiškai pajėgesni vyrai dažniau renkasi mažakrūtes moteris. Tai galima paaiškinti įvairiomis priežastimis. Viena jų – karjerą darantiems vyrams labai svarbu šalia turėti reprezentatyvios išvaizdos partnerę, o didžiakrūtės labiau rizikuoja atrodyti vulgarios. Antropologai įžvelgia tą pačią jau minėtą sąsają tarp alkio ir traukos riebaliniam audiniui.

...paklusnias partneres mėgstantiems vyrams. Mažakrūtės yra panašesnės į vaikus, o šie, kaip žinome, yra priklausomi nuo savo tėvų. Tad tikėtina, kad vyras, mėgstantis prisiimti „tėtuko“ vaidmenį, į partneres mieliau rinksis Lolitos tipo moterį.

...sportiškiems vyrams. Sportuoti mėgstantys vyrai paprastai nori šalia matyti tokias pat fiziškai aktyvias partneres, o didelė krūtinė, kaip žinia, trukdo užsiimti tam tikromis sporto rūšimis ir suteikia visam kūnui didesnio putlumo įspūdį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis