10 taisyklių, kaip jam paskambinti ir nenusižeminti

Nors ir kiek moterys būtų pasiekusios lygių teisių srityje, kai kurie bastionai vis dar lieka vyrų rankose. Vienas jų – teisė skambinti pirmam.

Jei sudėtume visas valandas, kurias viso pasaulio moterys prarymojo prie telefono, laukdamos JO skambučio, susidarytų šimtmečiai. Antra tiek jos praleido gniaužydamos rankoje telefoną ir svarstydamos – skambinti pirmai ar ne?

Kai kurios pavargusios nuo tokių dilemų apskritai neduoda vyrams savo telefono numerio – pasiima jį pačios. Tai leidžia joms perimti situacijos kontrolę į savo rankas. Kita vertus, jos taip ir lieka nesužinojusios, ar jis būtų joms paskambinęs, ar ne. Dar vienas bjaurus minusas – tas, kuris skambina, visada labiau rizikuoja išgirsti „ne“.

Aišku, vyrai taip pat bijo skambinti ir sulaukti neigiamo atsakymo, tačiau moterys į tai reaguoja daug skaudžiau. Jau vien tai, kad turime laužyti įprastus vyrų ir moterų bendravimo stereotipus ir skambinti pačios, verčia jaustis nejaukiai. O jeigu dar išgirsti nepasitenkinimą jo balse...


Būkim realistės. Mes jau seniai suaugome ir netikime pasakomis apie tai, kad jis yra labai užimtas, pametė telefoną su visa SIM kortele, netyčia ištrynė numerį, gatvėje jį užpuolė plėšikai ir sulaužė visus pirštus, todėl jis niekaip negali surinkti tavo numerio... Taip, pasitaiko ir kurioziškų atvejų, tačiau dažniausia jo delsimo priežastis – jis negali apsispręsti, ar esi ta moteris, kuriai verta skambinti. Kodėl gi jam nepadėjus tai padaryti? Tuo labiau, kad ir mums karti tiesa kartais yra geriau už pernelyg užsitęsusį iliuzijų kupiną laukimą.


Kaip jam priminti apie save, nepažeminant savo orumo, pataria knygos „Vėlyvesnė santuoka, protingesnė santuoka“ (Marrying Later, Marrying Smarter) autorė psichoterapeutė Tracy Cabot. Siūlome 10 taisyklių, kurias vertėtų prisiminti prieš renkant jo telefono numerį.


1. Neskambinkit, jei tik įmanoma. Dauguma vyrų apsidžiaugia, sulaukę moters skambučio – net jei ji jam nepatinka, moters dėmesys paglosto jo savimeilę. „Ji manęs geidžia“, – pagalvoja vyras, ir tą akimirką svarstyklių lėkštė ryžtingai pakrypsta jo pusėn. Todėl, jei tik galite, neskambinkite jam. Nebent jaučiate, kad šis vyras yra didysis jūsų gyvenimo šansas ir jūs jokiu būdu negalite jam leisti išslysti iš rankų.


2. Turėkite konkrečią priežastį. Jei jau nutarėt skambinti, deramai tam pasiruoškite. Blogiausia, ką galite padaryti, – paskambinusi numesti ragelį, vėl skambinti, dūsauti, tylėti arba mekenti. Geriausiu atveju jis nutars, kad esate beviltiškai įsimylėjusi, blogiausiu suabejos dėl jūsų protinių gebėjimų. Turite sugalvoti konkrečią priežastį, kodėl skambinate, ir ta priežastis neturėtų būti: „Norėjau išgirsti tavo balsą“. Geriau – „Turiu susitikimą netoli tavo ofiso, gal norėtum po jo kartu išgerti kavos?“, „Minėjai, kad nori pamatyti šį filmą – kaip tik gavau dovanų du bilietus.“

3. Neskambinkite būdama blogos nuotaikos, prislėgta. Jūsų balsas turi būti kupinas gyvenimo džiaugsmo, kuriuo jūs nekantraujate pasidalinti su pašnekovu. Jei jo atsakas anaiptol nespinduliuoja tokiu pat džiaugsmu, jis pradeda mykti ir abejoti, tuoj pat nutraukite pokalbį, neprarasdama žvalumo: „Supratau, gerai, iki, turiu bėgti.“ Turi susidaryti įspūdis, kad neketinate jo įkalbinėti ir nekantraujate rinkti kitą numerį iš nesibaigiančio savo sąrašo. Jei jam liks jausmas, kad kažko gero neteko, jis būtinai vėliau perskambins pats.

4. Neskambinkite daugiau nei vieną kartą iš eilės. Jei po pirmo jūsų organizuoto susitikimo ar pokalbio telefonu, jis vis tiek neperėmė iniciatyvos į savo rankas, vadinasi antrą kartą skambinti tikrai neverta. Vienas skambutis gali būti padiktuotas nuotaikos ir atrodyti atsitiktinis, du jau kvepia persekiojimu.

5. Paaiškinkite būtinas detales. Kartais vyras sutrinka sulaukęs netikėto moters kvietimo. Ir nebūtinai todėl, kad moteris jam nepatinka. Jį gali gąsdinti per daug klaustukų. Padėti greičiau apsispręsti jam padėtų aiškios detalės. Jei jau perėmėte iniciatyvą į savo rankas, išlaikykite ją iki galo. Nurodykite, kada ir kur atvažiuoti jūsų paimti (arba kur susitinkate). Jei einate į vakarėlį ar priėmimą, pasakykite, kokie dar svečiai dalyvaus, kaip jis turėtų būti apsirengęs.

Galite konkrečiai pasakyti, kiek turite laiko: „Turiu porą laisvų valandų, paskui einu į teatrą, susitinku su drauge, turiu būti namie“ – tiks bet kuris variantas. Tai jam padės apsispręsti jūsų naudai, nes jis nesijaus atsakingas už vakarėlio baigtį ir bus ramus, kad susitikimui nepavykus, nereikės mąstyti, kaip dingti.

6. Jei kviečiat jį vakarienės, būkit pasiruošusi už ją sumokėti pati. Jei jau leidote sau nepaisyti pirmojo skambučio taisyklės, duodama suprasti, kad tradiciniai vaidmenys negalioja, laikykitės to iki galo ir nelaukite, kad vyras sumokėtų už jus. Tokia yra neįpareigojančio bendravimo taisyklė – moka tas, kuris kviečia.

7. Nekvieskite jo į savo namus, jei neketinate mylėtis. Įrodyti, kad norėjote tik ramiai pabendrauti prie vyno taurės ir žvakių šviesos, tokiu atveju gali būti sudėtinga. Net pats liberaliausias vyras tokį skambutį ir kvietimą supras tradiciškai ir tiesmukiškai.


8. Skambinkite tik būdama „geriausios savo formos" – kai jaučiatės gerai atrodanti, lengvai bendraujanti, seksuali, įdomi, pasitikinti. Gali būti, kad šis skambutis – vienintelis jūsų šansas padaryti įspūdį. Jei jį netinkamai jį išnaudosite, antro šanso nebus.

9. Būkite pasiruošusi neigiamam atsakymui. Jau vien tai, kad jis nepaskambino pirmas, veikiausiai rodo, jog nepadarėte jam pritrenkiamo įspūdžio.


10. Jei jis nekelia ragelio, neskambinkite jam dar kartą. Jei norės, pamatęs praleistą skambutį, pats perskambins. Kuo daugiau praleistų jūsų skambučių rikiuosis vienoje eilėje, tuo jo noras perskambinti bus mažesnis.


Jei neperskambins, gal ir geriau – vadinasi, likote apsaugota nuo nemalonaus pokalbio ir pažeminimo jausmo. Vienas praleistas skambutis gali reikšti tiesiog tai, kad netyčia surinkote ne tą numerį. Atvirai kalbant, juk taip ir yra, ar ne?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis