Dalijimasis namų ruoša padeda išsaugoti šeimą

Tyrimai rodo, kad dalijimasis namų ruošos darbais yra trečia pagal svarbą laimingos santuokos sąlyga. Pirmosios dvi – ištikimybė ir seksualinis pasitenkinimas.

Būtent tokią išvadą pateikia „The Daily Mail“, apibendrindamas atliktus tyrimus. Deja, dauguma vyrų neįvertina šio punkto svarbos. JK tyrimų duomenimis, moterys per savaitę namų ruošos darbams skiria šiek tiek daugiau nei 18 valandų, vyrai – vos pusę šio laiko.

Vienos buitinės technikos gamintojos atliktos apklausos duomenimis, Lietuvoje moterys namų ruošai skiria maždaug 3-4 val. per dieną (21- 28 val. per savaitę), taigi kiek daugiau nei britės. Kiek joms padeda vyrai, apklausa atlikta nebuvo, bet vargu ar ji būtų labai džiuginanti.

Vis dėlto teigiamų poslinkių yra. Štai maisto gaminimą vyrai vis tvirčiau perima į savo rankas. Šaldyto maisto kompanija „Ross Burgers“ Jungtinėje Karalystėje užsakiusi apklausą, nustebo sužinojusi, kad net 44 proc. šeimų maitinimu rūpinasi... vyrai. „Dienos, kai vieta prie karštos viryklės priklausė moteriai, eina į praeitį“, - teigia kompanijos atstovė Anne Claypole leidiniui „Masterchef“.

Tačiau kai kalbame apie namų ruošą, negalima pamiršti kur kas nuobodesnių ir nemalonesnių darbų nei maisto gaminimas – tai namų tvarkymas, skalbimas, skalbinių lyginimas ir kt. Laimei, lietuvės pasirodė besančios gana emancipuotos – beveik pusė Lietuvos moterų (43 proc.) nesutinka su teiginiu, kad „moteris yra pagrindinė namų šeimininkė.“

Kaip teigia „The Daily Mail“, negalima dėti lygybės ženklo tarp laimingos santuokos ir dalijimosi namų darbais, bet reikia pripažinti, kad tai vienas svarbiausių veiksnių norint išsaugoti darnius santykius ir išvengti konfliktų.

Santykių ekspertai siūlo paprastus žingsnius, kurie ne tik palengvins darbų pasidalijimą, bet ir dar labiau sustiprins santykius.

1. Aptarkite, kaip galėtumėte dalintis darbus. Jūs ateinate iš skirtingų šeimų, kur darbų pasidalijimas galbūt buvo kitoks, todėl neretai tie dalykai, kurie jums atrodo savaime suprantami, jūsų partneriui tokie neatrodo.

2. Apibrėžkite, kaip suprantate kiekvieną pareigą. Tarkim, jei nutarėt, kad dulkių valymas yra jūsų partnerio pareiga, aptarkit, kaip dažnai tai reikia daryti. Jums gali atrodyti, kad valyti dulkes būtina kasdien, o jūsų partneris mano, kad užtenka tai daryti kartą per savaitę.

3. Užbėkite už akių. Nelaukite, kol partneris paprašys jūsų ką nors padaryti. Jei jis gamino vakarienę, jūs iš karto pasisiūlykite sutvarkyti indus. Jei jis valo dulkes, jūs pradėkite siurbti kilimus.

4. Nesilaikykite aklai eiliškumo. Jei matote, kad jūsų partneris pavargęs, o jūs jaučiatės gerai, galite atlikti kokį nors darbą net ir tuomet, jei dabar ne jūsų eilė arba jis jums nepriklauso. Tai sukuria bendrumo ir emocinio palaikymo jausmą.

5. Neleiskite, kad ginčas dėl namų ruošos darbų peraugtų į abipusius kaltinimus ir pretenzijas. Išmokite analizuoti savo jausmus ir įvertinkite, ar jūsų konflikto priežastys neslypi kiek giliau nei neplautų indų stirtoje – gal jums tiesiog trūksta partnerio dėmesio, esate nusivylę savo seksualiniu gyvenimu, turite problemų darbe ar pan.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis