Mistiškasis taškas G mažina gimdymo skausmus

Nuo tada, kai buvo atrastas, garsusis taškas G patyrė įvairių metaforfozių – iš pradžių sureikšmintas kaip tiesiausias kelias į orgazmą, vėliau buvo paneigtas kaip neegzistuojantis, o galiausiai nutarta, kad būtent jis padeda pakelti moterims nepakeliamus gimdymo skausmus.

 

Taško G gimimas. Pirmą kartą šį tašką aprašė XVII a. olandų anatomas De Grafas, tačiau tik 1950 m. vokiečių gydytojas Ernstas Gräfenbergas įvertino jį kaip erogeninę zoną (jo garbei šis taškas ir pavadintas). Anot jo, G-taškas – tai moters makštyje esanti labai jautri erogeninė zona. Tai priekinės sienelės apatiniame trečdalyje esantis audinių plotelis, kurį dirginant sukeliamas lytinis pasitenkinimas (kartais net moters ejakuliacija). Jis yra maždaug žirnio dydžio, apie 5 cm nuo makšties pradžios. Lytiškai susijaudinus, šie audiniai dėl pritekėjusio kraujo gali padidėti iki riešuto dydžio. Buvo teigiama, kad spaudžiant šį tašką sukeliamas ypatingai stiprus orgazmas. Deja, ne visiems laimingiesiems pasisekdavo šį tašką rasti. Nesėkmingos paieškos buvo aiškinamos tuo, kad jį įmanoma aptikti tik susijaudinus, o žmonės paprastai į tokias paieškas leidžiasi prieš pasiekdami šią būseną.

Taško G mirtis. Deja, nuo taško G atradimo praėjus 60 metų, buvo nutarta, kad jis tėra mitas. Londono „King“ koledžo mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 1 800 moterų. Tyrėjai nerado G taško egzistavimą patvirtinančių įrodymų. Vienas iš tyrėjų profesorius Timas Spectoras teigė – tyrimo rezultatai rodo, kad G taškas yra veikiau įsivaizduojamas.

Taškas G ir gimdymas. Naujausi tyrimai, praėjusį mėnesį paskelbti leidinyje „Journal of Sexual Medicine“, ne tik patvirtino taško G egzistavimą, bet netgi tvirtina, kad jo atsiradimas yra evoliuciškai pagrįstas – neva šis taškas atlieka svarbų vaidmenį malšinant gimdymo skausmus.

Profesorės Emeritos Beverly Whipple Rutgerso universitete Niudžersyje atlikti tyrimai nustatė, kad stimuliuojant tą vietą, kurioje turėtų būti taškas G, moters skausmo slenkstis padidėja 47 proc. Jei stimuliacija kelia malonumą, skausmo toleravimas išauga iki 84 procentų.

Tačiau labiausia neįtikėtina buvo tai, kad taško G stimuliacijai pasiekus orgazmo ribą, skausmo tolerancija išauga net 107 proc. Anot jos, šis atradimas galėtų paaiškinti nepaprastą moterų ištvermę gimdymo metu – kai makštimi slenkant vaisiui spaudimo skausmas tampa beveik nebepakeliamas, mums į pagalbą atskuba natūralus nuskausminimas.

Vis dėlto mokslininkė priduria, kad tokie ir panašūs atradimai neturėtų tapti moterims papildomu galvos skausmu – anot jos, noras žūtbūt atrasti tašką G ar patirti būtent tokio tipo orgazmą, kokį normaliu laiko seksologai, yra tiesiausias kelias į seksualinį nusivylimą.


Mat minėtas tyrimas nustatė dar vieną svarbų dalyką – kelyje į orgazmą erogeninės zonos nevaidina tokio svarbaus vaidmens, kaip iki šiol manėme, – mat šis pojūtis gimsta ne taške G ar klitoryje, o smegenyse. Jei būtų kitaip, moterys negalėtų patirti savaiminių orgazmų sapnuodamos ar fantazuodamos, kai neliečiamos absoliučiai jokios erogeninės zonos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis