Geriausias vaistas nuo streso – draugė

Skambinti draugei susipykus su vyru – ne toks jau kvailas įprotis, kaip atrodo vyrams. Tai padeda mums išsaugoti sveikatą.

Kalifornijos universitete atliktas tyrimas parodė, kad moterys į stresą reaguoja visai kitaip nei vyrai. Nors iki šiol buvo teigiama, kad stresas verčia mus griebtis taktikos „pulk arba bėk“, pasirodo yra ir trečias reagavimo būdas – „paskambink draugei“.


Ir beje, anot mokslininkų, šis būdas kur kas naudingesnis mūsų sveikatai. Filosofijos daktarė Laura Cousin Klein teigia, kad nukreipdamos savo dėmesį į bendravimą su draugėmis moterys paskatina gamintis hormoną oksitociną, kuris slopina neigiamą streso hormonų poveikį. Gali būti, kad būtent ši organizmo reakcija (kuri, beje, nebūdinga vyrams) yra viena iš priežasčių, kodėl moterys ilgiau gyvena, skelbia portalas anapsid.org.

Tyrimai nustatė, kad socialiniai ryšiai sumažina problemų dėl kraujo spaudimo, širdies ritmo sutrikimų ir cholesterolio padidėjimo. Vieno tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad draugai per 9 metus sumažina mirties riziką daugiau nei 60 proc. „Nėra jokios abejonės, kad draugai padeda mums gyventi ilgiau“, - sako dr. Klein. Tiesą sakant, rezultatai buvo tokie reikšmingi, kad mokslininkai padarė išvadą, jog draugų neturėjimas toks pat pavojingas mūsų sveikatai kaip rūkymas ar viršsvoris.

Būtent draugės padeda moterims greičiau atsigauti po sutuoktinio mirties ir sunkių ligų. Skaičiuojant įvairių šalių laimės indeksus, draugų turėjimas nurodomas kaip viena iš svarbiausių laimės salygų.

Nors draugystės fronte akivaizdžiai laimi moterys, o jų tarpusavio santykiai apibūdinami kaip emociškai stipresni, patikimesni ir gilesni, tačiau kaip tik moterys draugėms vis sunkiau randa laiko. „Kodėl taip sunku rasti laiko pabūti su draugais?“ – šis klausimas neduoda ramybės kitai tyrėjai filosofijos daktarei Ruthellen Josselson. Anot jos, moterys yra priverstos aprėpti pernelyg daug sričių, tad draugystę jos neretai aukoja dėl darbo ar šeimos interesų.

„Tai didelė klaida, – aiškina Dr. Josselson, – nes moterys yra viena kitai stiprybės šaltinis. Mes ugdome viena kitą. Ir gydome.“ 

Gal laikas pradėti savo moterišką draugystę vertinti kaip labai svarbią savo gyvenimo dalį ir sveikatos profilaktikos priemonę, o ne kaip vaikystės reliktą ar nebūtiną pramogą, kuri visada gali palaukti?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis