Moterų orgazmas: kas jį sukelia ir kiek jų gali būti

Moterų orgazmas – toks pat paslaptingas reiškinys, kaip ir jos pačios. Mokslininkai vis dar tiria, kas jį sukelia, kaip jis atrodo, ir svarbiausia – kam jis reikalingas?

Pradėkime nuo to, kad moterų orgazmas yra pojūtis, nelydimas tokių akivaizdžiai apčiuopiamų rezultatų kaip vyrų. Svarstyti, ar vyras patyrė orgazmą, kokio tipo jis buvo ir išvis – ar buvo, niekam nešauna į galvą – buvo ejakuliacija, vadinasi, buvo ir orgazmas. Taip pat niekam nekyla abejonių, kodėl gamta vyrams padovanojo šį malonumą – jis buvo sukurtas tam, kad vyrai jaustų poreikį ir norą daugintis ir taip pratęstų giminę.

Visai kitokie reikalai su moterų orgazmu. „Atrastas“ ir „įteisintas“ jis buvo tik XX a., o jo evoliucinė paskirtis iki šiol neaiški. Netgi teigiama, kad tai yra toks pat atavizmas kaip ir vyro speneliai. Juk moteris gali pastoti nepriklausomai nuo to, patyrė ji orgazmą ar ne.

Tiek pat keblumų sukelia ir pojūčių apibrėžimas. Visos moterys orgazmo metu jaučiasi ir elgiasi kiek skirtingai – vienos dejuoja, kitos sustingsta, vienas užplūsta karštis, kitas ima purtyti drebulys, vienų orgazmas trunka vos kelias sekundes, kitoms gali tęsti ir pusvalandį ar netgi kartotis kelis kartus iš eilės. Natūralu, kad į vyro klausimą, ar patyrė orgazmą, kai kurios moterys nuoširdžiai negali atsakyti, nes ir pačios dorai nežino, patyrė ar nepatyrė. Kad buvo tikrai malonu, ji gali patvirtinti, bet ar tas malonumas jau buvo orgazmas?

Gal tuo paremta ir šiurpoka statistika apie tai, kad beveik trečdalis moterų jo nepatiria niekada. Gali būti, kad iš tiesų jos patyrė orgazmą, bet prisiskaičiusios knygų ar prisižiūrėjusios filmų apie didįjį O, tikėjosi šio to daugiau, tad jo paprasčiausiai neatpažino. Mat vieną apčiuopiamiausių kulminacijos požymių – gimdos ir makšties susitraukimus – ne visada taip lengva tiksliai užfiksuoti, ypač jei jų yra nedaug ir jie nėra itin stiprūs.

Galų gale, kas sukelia orgazmą? Iki šiol buvo manoma, kad svarbiausią vaidmenį šiame procese vaidina klitoris ir makštis, net orgazmai skirstomi į klitorinius ir vaginalinius. Bet paskui buvo atrastas garsusis taškas G, dėl kurio egzistavimo, tiesą sakant, irgi verda diskusijos. Ko norėti iš paprastų mirtingųjų, jei net mokslininkai ne visada sugeba jį užčiuopti. O kaip reikėtų vadinti tuos orgazmus, kuriuos patiriame sapnuodamos?

Taigi mokslininkai šį NSO, vardu „moterų orgazmas“ vis dar tiria (ir turbūt tirs dar ilgai), paneigdami senus mitus ir kurdami naujas teorijas. Siūlome susipažinti su naujausiais jų „atradimais“.

Mitas nr.1. „Didžiausia tikimybė patirti orgazmą su pastoviu partneriu“

Mes taip ilgai buvom tikinamos, kad gerą orgazmą mums gali suteikti tik pastovus partneris, kad net nesusimąstėm, kiek pagrįstas šis teiginys. Vyrai trokšta nuotykių, moterys pastovumo, vyrus stimuliuoja naujumas, moterims svarbesnis pasitikėjimas ir saugumas. Tokie ir panašūs teiginiai labai patogūs vyrams, nes pateisina jų seksualinius nuotykius ir kartu užtikrina jų moters ištikimybę.


Dalis tiesos šiuose teiginiuose gal ir yra – pastovus partneris geriau pažįsta mūsų kūną ir žino greičiausią kelią, kaip suteikti mums palaimą. Kita vertus, moteris – ne automobilis, kurį paprasta užvesti laiku paspaudus tam tikrus pedalus. Technika – dar ne viskas. Naujumo pojūtis moteris gali „užvesti“ nė kiek ne mažiau nei sekso triukų išmanymas. Būtent tai patvirtino Australijos psichiatrės prof. Lorraine Dennerstein neseniai atliktas tyrimas apie tai, kaip menopauzės metus keičiasi moterų lytinis gyvenimas. Paaiškėjo, kad jo dažnumas ir teikiamas malonumas labiausiai priklauso ne nuo moters sveikatos, svorio ir netgi ne nuo hormonų svyravimo, o nuo to, ar jos... turi naują partnerį. Būtent šis faktorius labiausiai didino šio amžiaus moterų seksualinį potraukį ir kartu paneigė mitą, kad pastovus partneris yra tiesiausias kelias į orgazmą.


Mitas Nr. 2 „Be meilės ir romantikos nebus ir orgazmo“

Šį mitą galima pavadinti savotišku pirmojo tęsiniu – bent jau jo atsiradimo priežastys yra panašios. Tiesiog labai jau norisi matyti moteris kaip švelnias, jautrias būtybes, kurios be gėlių, žvaigždėtų vakarų ir žvakių susijaudinti nepajėgia.


Deja, Indianos universitete mokslininkai tyrė šimtų moterų nuo 18 iki 63 metų seksualinius įpročius ir nustatė, kad daugiau nei pusė jų bent dešimt kartų patyrė orgazmą sporto salėje, darydamos jogos pratimus ar važiuodamos dviračiu. Anot tyrimų vadovės Debby Herbenick, tai rodo, kad orgazmas nebūtinai yra seksualinis įvykis, tad neverta jo sieti vien su poravimosi funkcija ir tuo labiau laikyti įrodymu, kad partneris yra tikras lovos virtuozas.


Negana to, daugelis moterų apklausoje prisipažino, kad ne visuomet orgazmas joms buvo malonus, kartais sukeldavo didelių nepatogumų ir įstumdavo į gana nejaukias situacijas. Po kai kurių orgazmų jos nejausdavo jokio palengvėjimo, o veikiau priešingai – tik susierzinimą.


Mitas Nr.3. „Svarbu išmanyti erogenines moters zonas“

Kas nėra girdėjęs apie pačias keisčiausias erogenines moters zonas, kurių stimuliavimas neva priveda prie beprotiškiausių orgazmų. Ir kuri nėra susidūrusi su atkakliais meilužiais, kurie įkyriai maigo ar bučiuoja kokį nors vieną jūsų kūno tašką, nes yra įsitikinę – jei tai sukeldavo malonumą jo ankstesnei partnerei, turi sujaudinti visas. Seksologai išsijuosę piešia moterų erogeninių zonų žemėlapius ir netgi prideda prie jų GPS instrukcijas, kad vyrai tiksliai žinotų, nuo ko pradėti ir kuo baigti, tačiau kartais šie vis tiek pasiklysta.


Tai tiesa – moterų oda išties yra gerokai jautresnė nei vyrų ir glamonės joms suteikia daugiau malonumo. Tačiau jokių taisyklių čia negali būti – kartais jautrių zonų lietimas kaip tik nutolina nuo orgazmo, nes nemaloniai erzina. O kartais orgazmą galima pasiekti be jokio prisilietimo. „Journal of Sexual Medicine" paskelbti tyrimai parodė, kad 4 proc. moterų ir vyrų nuolat patiria orgazmus sapnuose ar tiesiog fantazuodami – taigi, daroma išvada, kad jis gimsta smegenyse ir galbūt nedaug ką turi bendra su fiziniu stimuliavimu.

Galėtume sakyti, kad bent jau jo raiška yra fizinė – juk net ir sapno sukeltas orgazmas sukelia gimdos susitraukimus. Tačiau Rutgerso universitete profesorės E. Beverly Whipple atlikti tyrimai parodė, kad kai kurios moterys geba patirti orgazmą net po stuburo traumų, sukėlusių visišką apatinės kūno dalies paralyžių.

Mitas Nr. 4. „Klitorinis ir makšties orgazmas yra skirtingi“

Teigiama, kad klitorio stimuliavimas orgazmą padeda pasiekti 60 proc. moterų. Tačiau jis laikomas lyg ir nevisaverčiu. Neva su amžiumi turėtų išsivystyti gebėjimas patirti vaginalinį orgazmą, kuris išsiskiria didesniu gilumu ir pojūčiu aštrumu. Kas konkrečiai turima omenyje, nedetalizuojama. Ir galima suprasti kodėl. Nes iš tiesų daugybei moterų labai sunku atskirti vieną orgazmą nuo kito, kadangi glamonių metu paprastai stimuliuojamos net kelios zonos. Tuo įsitikinęs ir prancūzų ginekologas Odile Buissonas. Jis mano, kad tai vyksta ne tik glamonėjant ranka, bet ir akto metu – mat priekinė makšties sienelė yra glaudžiai susijusi su klitorio vidine dalimi, o tai reiškia, kad stimuliuoti vien makštį faktiškai neįmanoma.


Tačiau tokį požiūrį užginčijo Niudžersio Rutgerso universiteto mokslininkai, taikydami funkcinio magnetinio rezonanso metodiką, kuri leido stebėti, kas vyksta moterų smegenyse stimuliuojat skirtingas ergonenines zonas. Jie tikina, kad skirtingų zonų stimuliacija sukelia reakciją skirtingose smegenų dalyse, o tai reiškia, kad ir šie orgazmai skiriasi vienas nuo kito.

Mitas nr. 5 „Daugkartinius orgazmus patiria tik išrinktosios“

Moterų gebėjimas patirti seriją orgazmų vieną po kito daug kam atrodo neįmanomas dalykas. Kartais teigiama, kad tai savotiškas nukrypimas nuo normos, kurį gali patirti tik labai maža dalis išrinktųjų. Be abejo, šios nuomonės šalininkai ir vėl remiasi analogija su vyrais – jei vyrai gali patirti tik vieną orgazmą, tai ir moterys turėtų būti tokios pat. Tačiau pamirštama, kad moterų orgazmas iš esmės skiriasi nuo vyrų tuo, kad jo metu neįvyksta ejakuliacija ir norint pajusti antrą palaimos viršūnę nebūtina laukti, kol prisigamins pakankamai spermos. Mūsų fiziologija tam visai neprieštarauja – nebūtina turėti dvi gimdas, kad du kartus iš eilės galėtum pajusti jų susitraukimus.

Mokslininkų W. Masterio ir W. Johnson tyrimai parodė, kad orgazmų seriją gali patirti beveik kiekviena moteris, kuri apskritai geba patirti orgazmą. Svarbiausia nesustoti po pirmojo, o tęsti jaudinimą toliau. Tam tereikia atitinkamo moters nusiteikimo ir vyro pastangų bei įgūdžių. Deja, dauguma vyrų nežino moterų galimybių ir baigia sueitį jau po pirmojo orgazmo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis