Ar suteikdami laisvę vyrams juos išsaugome?

Pernelyg didelė laisvė santykiams gali būti tokia pat pavojinga kaip ir polinkis savintis kitą žmogų.

Kas negirdėjo teorijų apie tai esą vyrai užprogramuoti poligamijai, tad pririšdamos juos prie trumpo pavadžio, tik dar labiau išprovokuojam jų norą pabėgti.

Iš tiesų, nuolatinė kontrolė, pavydo scenos, bandymai savintis kitą žmogų, neleidžiant jam net įkvėpti, greitai gali sugriauti net ir tvirčiausius santykius. Tačiau kitas kraštutinumas – visiškos laisvės suteikimas jiems pakenkia nė kiek ne mažiau.

Kaip seksualinė laisvė veikia santykius, žurnalui „Grazia“ papasakojo aktyvi atviro tipo santykių propaguotoja Pietų Kvinslendo universiteto psichologė Holly Hill. Ji ne tik parašė apie tai knygą („Sugarbabe“), bet ir daug diskutavo apie tai televizijoje bei spaudoje. 2010 metais jos interviu CNN laidoje, kurią vedė garsusis Larry Kingas, dėl savo laisvamaniškumo sukėlė tikrą audrą.

Tačiau moteris toliau tvirtai laikėsi savo pozicijos. Ji rado daug įrodymų, kurie patvirtino esą vyrai neužprogramuoti turėti tik vieną partnerę ir karštai gynė jų prigimtinę teisę į poligamiją. H. Hill tvirtino, kad pasaulis keičiasi, ir monogaminės santuokos jau yra atgyvenusios – šiuolaikinė partnerystė turi suteikti porai kur kas daugiau erdvės visose srityse (tarp jų ir sekse). Tai neva naudinga ir sveika tiek kiekvienam asmeniškai, tiek santykiams apskritai. Tokios poros yra išvaduotos nuo pavydo, išdavystės baimės, tarp jų daugiau pasitikėjimo ir nuoširdumo. „Moteris, kuri derasi dėl neištikimybės su savo partneriu, yra daug galingesnė, nei ta, kuri sėdi namuose, ir nerimauja, kodėl jis taip ilgai negrįžta iš darbinio kalėdinio vakarėlio“, – tvirtino ji tuomet.

Negana to, H. Hill pritaikė šias teorijas savo asmeniniame gyvenime. Jos vaikinas turėjo teisę tris kartus per savaitę susitikinėti su kitomis moterimis, jis leisdavo su jomis dalį atostogų, pirkdavo dovanas ir nieko neslėpdavo nuo Holly. „Toks vaikščiojimas su ilgu pavadėliu apsaugo nuo tikimybės, kad vieną dieną tau nematant jis paspruks aptikęs tvoroje kiaurymę“, – vaizdžiai aiškino Holly.

Deja, dabar H. Holly priversta prisipažinti, kad seksualinė laisvė ne sustiprino jos ir partnerio santykius, o visiškai sužlugdė. Šiuo metu ji ir vaikinas yra išsiskyrę, nors liko labai gerais draugais. Pavydas, kurio Holly tikėjosi išvengti pasitelkusi atvirumą, niekur nedingo. Dar daugiau, anot psichologės, jis tapo paranojišku. Ji teigia pradėjusi įtarinėti kone kiekvieną sutiktą moterį, nuolat lygindavo save su jomis ir jautėsi priversta be paliovos konkuruoti – kai nelieka jokių apribojimų ir įsipareigojimų, norėdama jį išsaugoti, tiesiog privalai būti geriausia, o tai ne tik sukelia nuolatinę įtampą, bet ir yra faktiškai neįmanoma.

Šiuo metu Holly Hill teigia svajojanti apie monogamiškus santykius su vienu žmogumi, pagrįstus ištikimybe, ir tiki, kad tik tokie santykiai gali suteikti laimę ir saugumą.

Parengta pagal dailymail.co.uk informaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis