Kodėl moterimi būti geriau nei vyru?

Neketiname persistengti nemotyvuotai save girdamos – kad moterys yra laimingesnės, reziumavo tokia rimta organizacija kaip PSO, atlikusi išsamų 34 šalių gyventojų sveikatos ir savijautos tyrimą.


Nors moterys linkusios skųstis diskriminacija, pernelyg didele pareigų ir atsakomybės našta, laikomos silpnesnėmis ir labiau išnaudojamomis būtybėmis, tačiau Pasaulio Sveikatos Organizacijos atliktas išsamus tyrimas rado daugiau priežasčių džiaugtis, o ne gailėtis, kad esi moteris.


Bet pradėkime nuo blogesnių naujienų. Moterys namų ruošos darbams skiria 2,5 val. daugiau nei vyrai.


87 proc. vaikų ir karšinamų tėvų ar kitų artimųjų priežiūros rūpesčių gula ant moterų pečių.


Nuolatinį darbą turi 72 proc. darbingo amžiaus vyrų ir tik 59 proc. moterų.


Gera naujiena ta, kad moterys yra labiau išsilavinusios, mažiau pažeistos streso ir gyvena maždaug 6 metais ilgiau už vyrus. Jų rizika būti sužeista, užpulta, žūti avarijoje ar mirti nuo infarkto gerokai mažesnė nei vyrų, nors jos ir laikomos silpnąja lytimi.


Tačiau svarbiausia, ko gero, yra tai, kad moterys, nepaisant didesnių rūpesčių ir mažesnių pajamų, vis tiek jaučiasi laimingesnės už vyrus.


Tyrimas rodo, kad kur kas daugiau nei vyrams joms laimės suteikia vaikai, šeima, draugai, aktyvi socialinė veikla, bendravimas. Be to, jos turi kur kas daugiau hobių nei vyrai (stebėtina, kaip joms dar lieka tam laiko).


Gali būti, kad laimingesnės jos yra dar ir todėl, kad vieno didžiausių streso šaltinių – darbo ir karjeros – nesureikšmina taip kaip vyrai. Laimę lemiančių dalykų sąraše darbas joms yra tik 7-oje vietoje, kai tuo tarpu vyrams – pirmoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis