Ko reikia, kad mūsų norai visada išsipildytų

Gyvenimas – ne auksinė žuvelė, pildanti norus, sako skeptikai. Iš tiesų, gyvenimas – daugiau nei žuvelė, nes jis gali išpildyti ne tris, o visus jūsų norus, atsako optimistai.

Mūsų norai pildosi net mums nežinant. „Tai kodėl gyvenimas toks sumautas?“ – klausiate jūs. Nes nemokate norėti. Visos mūsų abejonės, baimės, nuogąstavimai, pasiųsti į visatos erdvę, taip pat šifruojami kaip norai. Juos dažnai kartojame, dejuojame, o tikruosius savo troškimus neretai slepiame po devyniais užraktais, bijodami, kad garsiai ištarti jie neišsipildys. Iš tiesų yra atvirkščiai – tai, ką įvardijame aiškiausiai ir garsiausiai, išsipildo greičiausiai. Štai kodėl dažniausiai nutinka ne tai, ko labiausiai norime, o tai, ko labiausiai bijome.

Kaip teisingai formuluoti norus pataria Pierre'as Franckhas knygoje – „Norėk ir turėsi“ (leidykla „Alma littera“). Siūlome susipažinti su 7 pagrindinėmis norų formulavimo taisyklėmis.

I taisyklė. Tiesiog pradėkite
Baimė, kad mūsų lūkesčiai liks apvilti, neretai stabdo mus nuo norėjimo. „Kuo mažiau norėsi, tuo rečiau nusivilsi“, – manome mes. Kad įgytume daugiau pasitikėjimo, autorius siūlo pradėti nuo paprastesnių, lengvai įgyvendinamų norų. Tarkim, pasipraktikuoti galite su vietos mašinų stovėjimo aikštelėje rezervavimu. Vos įsėdę į automobilį pasakykite, kad vos atvykę rasite laisvą vietą savo automobiliui. Visą kelią galite apie tai daugiau negalvoti – vieta jūsų lauks. Pamatę, kad tokie maži norai pildosi, rasite drąsos savyje pereiti prie didesnių.

II taisyklė. Tinkamai pasakykite norą
Formuluodami norą, būkite konkretūs ir pasitikintys savimi. Kad ir kaip būtų keista, derėtų vengti žodžio „noriu“, nes tokiu atveju noras ir liks tik noru. Elkitės taip, tarsi tai jau turėtumėte. Nesakykite „noriu būti turtingas“, sakykite – „būsiu turtingas“. Dar geriau, jei įvardinsite konkrečią sumą, kurios jums reikia. Nesikuklinkite be reikalo – jei pasakysite „po metų uždirbsiu ne mažiau 3000 Lt per mėnesį“, tai daugiau ir neuždirbsite.


Svarbiausia nevartoti neigiamų formuluočių, pvz., „nenoriu sirgti“, „nenoriu prarasti darbo“ ar pan. Visata fiksuoja reikšminius žodžius „sirgti“, „prarasti darbą“, todėl sakykite „būsiu sveika“, „tebedirbsiu šitame pačiame darbe“, „uždirbsiu 4000 Lt per mėnesį“.


Visada naudinga savo pageidavimą užrašyti – taip suteiksime jam daugiau konkretumo, o konkretūs norai išsispildo lengviau. Be to, išsivaduosime nuo pagundų laikui bėgant norą koreguoti, mažinti ar kitaip pritraukti prie realybės.

III taisyklė. Padėka – svarbiausia norų išsipildymo sąlyga
Viena iš didžiausių mūsų bėdų, kad mes nuolat galvojame apie tai, ko trūksta, pamiršdami pasidžiaugti tuo, ką turime. Jei geriau pasigilintume į savo gyvenimą, nustebtume pamatę, kad turimų gėrybių yra kelis kartus daugiau nei trūkstamų. „Nuolatinis įdėmus žvilgsnis į tai, ko stokojame, nukreipia dėmesį nuo mūsų lobių“, – teigia P. Franckhas. Nereikėtų savo pasiekimų matuoti tik pinigais, užimamomis pareigomis ir kitomis apčiuopiamomis gėrybėmis. Pagalvokite ir apie tai, kiek draugų turite, kiek žmonių sulaukė jūsų pagalbos, kokių gražių ir laimingų akimirkų patyrėte. Pasidžiaukite savo šeima, sveikata, vaikais, jaukiais namais, augintiniais ar gėlėmis kieme. Tuomet pagalvokite, kiek daug gera kiti žmonės padarė jums, kiek gavote likimo dovanų, gabumų iš aukščiau ir už visai tai padėkokite. „Dėkojant stebuklai pasidaugina“, – sako autorius.

IV taisyklė. Įtikinti norą
Kai kurie norai vis dėlto neišsipildo. Kodėl? Nes mes nesame pasirengę priimti tai, ko prašome. Jei sakote „šiemet sukursiu šeimą“, bet viduje manote esąs nepatrauklus, nevykėlis, netikite, kad galite sudominti dėmesio vertą partnerį, jei jūsų netikėjimą kursto ankstesnė neigiama patirtis, tai ir neįvyks. Galite transliuoti į visatą kiek norite pageidavimų, bet jei pats 100 proc. jais netikėsite, jie ir neišsipildys. „Viskas pasaulyje yra energija“, – sakoma knygoje. Tai, ką transliuojame į aplinką, materializuojasi ir grįžta mums dvigubai. Atsisakyti savęs nuvertinimo neretai padeda analizė. Pabandykite prisiminti, kas jums įteigė, kad esate kažkam netinkamas, kvailas ar negražus. Suvokus, kad tai ne jūsų pačių, o kitų primesti įsitikinimai, bus lengviau jų atsikratyti.

V taisyklė. Pasitikėkime, užuot abejoję
Kiekvienas noras, ypač jei yra didelis ir svarbus, geitai aplimpa abejonėmis. Racionaliai mąstantys žmonės visada siūlo susikurti atsarginį planą – ką darysite, jei tai, ką planuojate, nepavyks. Tačiau atsarginis planas – taip pat yra noras, ir jis gali materializuotis greičiau nei tikrasis.


Vis dėlto abejonės – natūralus dalykas. Nuolat vyti jas į šalį labai sunku. Leiskite joms atklysti, bet nesinervinkite, nesistenkite paneigti, kažką įrodinėti – tiesiog pažiūrėkite į jas kaip į praplaukiančius debesėlius ir grįžkite prie savo darbų.


Abejonės, aplipusios mūsų norą, jį silpnina. Štai kodėl egzistuoja prietaras, kad negalima savo norų skelbti kitiems per anksti – kol jie dar yra silpnučiai, aplinkinių skepticizmas juos „suvalgo“. Dėl tos pačios priežasties neverta pernelyg dažnai apie norą galvoti ir pačiam. Pamiršdami jį, mes apsaugome save nuo natūraliai kylančių abejonių ir kartu parodome, kad visiškai pasitikime juo ir tikime, kad jis išsipildys ir be papildomo mūsų įsikišimo.

VI taisyklė. Būkime pasirengę „atsitiktinumams“
Kartais mums atrodo, kad noras neišsipildė, nes įsivaizduojame jį visai kitaip nei tai įvyksta. Kas negirdėjo anekdoto apie vyriškį, kuris norėjo nuolat girdėti vandens ošimą ir būti apsuptas pusnuogių moterų, o auksinė žuvelė pavertė jį klozetu moterų tualete? Visata išgirsta tai, ko norime, bet būdus tai įgyvendinti pasirenka tokius, kokie jai atrodo prieinamesni. „Kosmosas visada ras tiesiausią ir lengviausią kelią“, – teigia P. Frankch'as. Tarkime, nesutariate su kokiu nors kolega ir pageidaujate jo daugiau nematyti. Tai gali įvykti, bet galbūt tik tuomet, kai... jūs prarasite darbą. Ypač dažnai prieš mus atsigręžia tie norai, kuriuose ko nors bloga linkime kitiems.

VII taisyklė. Raskime tikruosius ir svarbiausius norus
Iš tiesų formuluojant norus svarbu tai, kad jie nesikirstų su kitų žmonių norais ir laisva valia. Tarkim, jūs labai norite, kad jus pamiltų konkretus žmogus. Bet jei jis pats šito nenori, tai nenutiks. Todėl geriau tokį norą formuluoti konkrečiai, bet ne taip tiesmukai. Tiesiog nurodyti, kokio žmogaus su kokiomis savybėmis laukiate savo gyvenime, ir tas, kurio norai rezonuos su jūsiškiais, netrukus atsiras.


Taip pat būkite pasirengę sumokėti tam tikrą kainą už norų išsipildymą. Niekas iš niekur neatsiranda ir niekas niekur nedingsta. Tai pagrindinis energijos tvermės dėsnis. Jei kažko gavote daugiau, ko nors gali likti mažiau. Galbūt jūs gausite išsvajotą arbą, bet dėl to turėsite mažiau laiko sau, artimiesiems, draugams. Ar tapsite dėl to laimingesnis? Nebūtinai.

Tai ir yra didžioji norų išsipildymo paslaptis (ir, deja, tragedija) – išsipildę norai nebūtinai padaro mus laimingesnius. Neretai nutinka priešingai – kai žmogus nebeturi ko siekti, jam tampa nuobodu gyventi. Be to, nuolat laukdami, kol išsipildys mūsų norai, mes vis atidėliojame gyvenimą į priekį, užuot mėgavęsi juo dabar. Ką daryti, kad taip nenutiktų? Nesikoncentruokite į rezultatą. Svarbiausias dalykas, kurį turi suteikti norų išsipildymas, – ne konkretūs pasiekimai, o tikėjimas, kad viskas bus gerai, taip, kaip ir turi būti. Tai leidžia atsipalaiduoti ir pradėti mėgautis gyvenimu.


Daugiau informacijos apie norų formulavimo taktiką ir strategiją bei teigiamų pavyzdžių, kaip tai veikia, rasite Pierre Franckh knygoje „Norėk ir turėsi“ (leidykla „Alma littera“).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis