Apsėstieji: be mobiliojo telefono kaip be rankų

Kas užima svarbiausią vietą jūsų kelionės krepšyje, ką labiausiai bijotumėte prarasti? Nekapstykite pernelyg giliai – didžiausia jūsų brangenybė yra visada su jumis. Tai – mobilusis telefonas.

Neįtikėtina – atsiradęs mūsų gyvenime vos prieš kelis dešimtmečius, šis daikčiukas sukėlė didesnę priklausomybę nei tūkstančių metų istoriją skaičiuojantys narkotikai ar alkoholis. Šiuolaikinis pasaulis serga mobilomanija, skelbia „The Daily Mail“.

Apklausę 2500 žmonių, JAV rinkos tyrimų kompanijos „Taylor Nelson Sofres“ mokslininkai nustatė, kad 77 proc. žmonių didžiausią stresą atostogų metu sukeltų pamestas mobilusis telefonas. Palyginkite – pametę vestuvinį žiedą nerimautų tik 55 proc.

Kuo apklaustieji buvo jaunesni, tuo jų prisirišimas prie telefono buvo didesnis – tai nestebina žinant, kad jaunoji karta labiausiai pamišusi dėl naujausių informacinių technologijų.

Stebina kitkas. Manėte, kad vyrai net ir atostogaudami negali atsiplėšti nuo savo darbų ir todėl telefonas jiems būtinas kaip oras? Pasirodo, visai ne – kad pamestas telefonas sukeltų didžiausią stresą prisipažino 82 proc. moterų ir 73 proc. vyrų.

Jei reikėtų rinktis, ką imti į kelionę, 64 proc. apklaustųjų dėl telefono paaukotų tualeto reikmenis, plaukų džiovintuvą ir net batus!

Natūralu, kad labiausiai jie suirzta, jei paaiškėja, kad arti nėra maitinimo šaltinio, prie kurio bet kuriuo metu galėtų prijungti telefoną ir jį pakrauti. Tai apklaustuosius erzina labiau nei atidėtas skrydis ar problemos dėl viešbučio rezervacijos.

Viena vertus, toks žmonių noras nuolat būti „ryšio zonoje“ atrodo labai patogus – nesvarbu, kur atostogautų mūsų kolegos ar artimieji: ruoštųsi nardyti, koptų į kalnus ar žvejotų, mes visuomet juos galime pasiekti. Kita vertus, žmonės praranda galimybę sužinoti, kas iš tiesų yra tikros atostogos, kai tavęs nepasiveja ne tik darbo, bet ir kitų žmonių gyvenimo rūpesčiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis