Į darbo biržą – ne pašalpų, o darbo

Iki šiol į darbo biržas bedarbiai eidavo ne tiek ieškodami darbo, kiek dėl pašalpų ir įvairių socialinių garantijų. Nuo šiol jie gali tikėti ne formalių, o realių darbo pasiūlymų.

Nuo liepos 1-osios Lietuvos darbo biržoje pradedamas įgyvendinti naujas darbuotojų motyvavimo planas. Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, to bus siekiama darbo biržų darbuotojų veiklos rezultatus tiesiogiai susiejant su darbo užmokesčiu - kuo daugiau sėkmingai įdarbintų bedarbių, tuo didesnis atlyginimas.

Nuo liepos 1 d. darbuotojų veiklos vertinimo modelis pradėtas įgyvendinti trijose teritorinėse - Alytaus, Kauno ir Marijampolės - darbo biržose, į jį įtraukiant 57 darbo biržų valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis.

„Šios naujovės esmę įvardinčiau taip - tai darbuotojų motyvavimo sistema, kai jų veiklos vertinimas tiesiogiai susietas su pasiektais darbo rezultatais. Nuo šiol tie, kurie įdarbins kuo daugiau bedarbių, gaus didesnį uždarbį. Tikėtina, kad tam tikroje teritorinėje biržoje dirbantis specialistas geriausiai pažįsta savo vietos bendruomenės žmones, mato tokių žmonių galimybes, taip pat mato, koks darbdavių poreikis. Dažnu atveju tokio darbuotojo išmanumo ir entuziazmo dėka yra kuriamos net ir naujos darbo vietos. Todėl labai svarbu motyvuoti ir skatinti tokius darbuotojus", - tvirtino jis.

„Panašiu keliu eina ir Europa, todėl mes neturime atsilikti, turime būti modernūs ir šiuolaikiški, lanksčiau prisitaikantys prie modernėjančio pasaulio, žengti koja kojon su naujovėmis, o darbo birža turi būti kuo artimesnė darbdaviams ir darbo ieškantiems žmonėms", – teigė D.Jankauskas.

Planuojama, kad visose teritorinėse darbo biržose prie naujos darbuotojų vertinimo sistemos bus pereita nuo 2013 m. Žinoma, tai būtų daroma įvertinus ir patobulinus bandomojo projekto rezultatus ir pačią sistemą, siekiant užtikrinti, kad ji veiktų sklandžiai, būtų efektyvi.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, birželio 28 d. šalyje buvo registruota 205,8 tūkst. bedarbių - 9,95 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų.

Per savaitę užimtumas suteiktas 6,1 tūkst. bedarbių: teritorinių darbo biržų specialistai jiems padėjo įsidarbinti, pasiūlė dalyvauti laikino užimtumo priemonėse, įsigyti verslo liudijimą.

Palankios galimybės įsidarbinti išlieka pardavėjams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, virėjams, dažytojams, pardavimų vadybininkams.

Nedarbo socialinio draudimo išmokos buvo mokamos 33 tūkst. (arba 16 proc.) registruotų bedarbių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis