Stereotipai, kurie trukdo mėgautis seksu

Romantiški kino filmai, meilės romanai ir visokios egzotiškos teorijos kartais daro mums meškos paslaugą – manome, kad seksas turi atitikti kažkokius standartus, o jei ne, tuomet geriau išvis be jo.

Keista, kad tokia intymi, nevieša mūsų gyvenimo dalis, yra suvaržyta tokiomis griežtomis taisyklėmis ir nuostatomis. Juk iš tiesų tai, kas vyksta tarp dviejų žmonių, turėtų būti tik jų reikalas. Kita vertus, kuo didesne paslaptimi kas nors apgaubiama, tuo labiau norisi praskleisti jos uždangą. Neturėdami galimybės matyti, kas vyksta kitų miegamuosiuose, iš nuogirdų kuriame įvairias teorijas apie tai, kaip reikia mylėtis. Portalas pasion.ru pristato labaiusiai mums trukdančius sekso mitus.

1.Geriausias seksas – spontaniškas
Tokiam seksui reikia nuolat turėti tinkamas sąlygas, tačiau iš tiesų retai kada būna taip, kad staiga kilus norui, gali jam ir atsiduoti – trukdo pašaliniai žmonės, darbai, nėra tam tinkamos vietos. Ypač sudėtinga, kai yra vaikų, kurie gyvena kartu. Anot specialistų, nėra nieko bloga planuoti seksą kaip ir kitus gyvenimo dalykus. Jo laukimas gali suteikti netgi papildomų malonių akimirkų. Toks pat neteisingas ir įsitikinimas, kad norint mylėtis, abu partneriai turi to labai trokšti. Statistika rodo, kad ne mažiau kaip 15 proc. atvejų suartėjimas vyksta vieno partnerio iniciatyva. Moterims paprastai reikia daugiau laiko įsijausti, tačiau nėra jokio pagrindo manyti, kad moteris, įsiaudrinanti pamažu, patirs mažesnį malonumą. Gundymo žaidimas gali būti toks pat jaudinantis kaip ir laukimas.
 
2.Mylinčios poros mylisi dažnai
Lytinis artumas būtinas. Tai tarsi klijai, kurie suklijuoja vyrą ir moterį į porą. Tačiau negali būti jokių nurodymų, kaip dažnai tai reikia daryti. Vieni mylisi kasdien, kitiems užtenka karto per mėnesį. Normalu, kad santykių pradžioje mylimasi dažniau, paskui vis rečiau. Svarbiausia, kad ši „veikla“ nebūtų išbraukta iš jūsų dienotvarkės visam laikui. Taip pat svarbu, kad toks santykių dažnumas tenkintų abi puses. Vyrai bent jau iš pradžių paprastai nori mylėtis dažniau, tačiau laikui bėgant kiekviena darni pora „pagauna“ savo ritmą, kuris tenkina abu.

3. Geras seksas turi trukti ilgai
Kino filmams tai privaloma – kuo labiau ištęsta meilės scena, tuo geriau. Tačiau realybėje pernelyg ištęstos sekso scenos neretai baigiasi ne orgazmu, o žandikaulius surakinančiu žiovuliu. Pensilvanijos universitete (JAV) atliktas tyrimas parodė, kad daugumai pageidautinas seksas turėtų trukti 7-13 minučių, tačiau įmanoma pasitenkinti ir per 3-7 minučių lytinį aktą. Taigi optimalus seksas trunka vidutiniškai dešimt minučių. Ilgesnis nei 13 minučių seksas buvo laikomas per ilgu, o 1-2 minučių – per trumpu. O geriausias variantas – įvairovė. Kartais galima skirti seksui ištisus savaitgalio pasigulėjinimus ir atsimėgauti juo iki soties, o kartais visai smagu pasitenkinti „greituku“, iki galo net nenusimetus visų drabužių – emociškai toks pasimylėjimas jaudina nuotykio ir aistros išgyvenimu, net jei ir nesibaigia abipusiu orgazmu.
      
4. Šeiminis gyvenimas užmuša potraukį
Seksualinis potraukis yra banguojantis – santykių pradžioje norisi mylėtis nuolat, vėliau pasimylėjimai tampa retesni, bet kokybiškesni, nes partneriai geriau pažįsta savo ir vienas kito kūną; tam tikrais etapais galimi atšalimai – pavyzdžiui, gimus vaikams. Svarbiausia nepanikuoti, ir nemanyti, kad dabar jau viskas baigėsi visiems laikams. Psichologai teigia, kad darnios, emociškai artimos poros, vaikams ūgtelėjus (apie 40-50 gyvenimo metus), dažnai išgyvena antrą medaus mėnesį.


5. Vyrai nori visada
Toks įspūdis gali susidaryti jaunystėje. Dėl hormonų siautėjimo jauni vyrai iš tiesų nori beveik visada, jiems nereikia priežasties seksui, reikia tik tinkamos vietos. Tačiau ilgainiui išryškėja biologinės žirklės – moterų seksualumas vis kyla ir viršūnę pasiekia ties 35 -tais metais, o vyrų mažėja. Verta tai žinoti, kad neimtume manyti, jog sumažėjęs vyro potraukis atsirado dėl to, kad jis mūsų nebemyli arba tapome seksualiai nepatrauklios. Beje, kuo pora geriau sutaria ir reguliariau mylisi, tuo biologinės žirklės yra mažesnės – tokiu atveju ir vyro ir moters seksualinis potraukis keičiasi daugmaž tolygiai.
Taip pat verta žinoti, kad vyrų libido kur kas jautresnis – jų erekcijos stiprumas ir noras mylėtis labai priklauso ir nuo to, kaip jam sekasi darbe.


7. Noras mylėtis priklauso nuo hormonų
Hormonai, aišku, daro šiokią tokią įtaką lytiniam potraukiui, tačiau ji nėra lemiama. Jei taip būtų, menopauzės laikotarpiu moterys išvis nenorėtų mylėtis. Tačiau neretai pasitaiko, kad kaip tik tuo metu, išnykus neplanuoto nėštumo baimei, jos patiria iš sekso didžiausią malonumą. Iš tiesų už lytinį instinktą ir malonumą suartėjimo metu atsakingos visai skirtingos smegenų dalys. Žmonėms, skirtingai nei gyvūnams, seksas skirtas ne tik giminei pratęsti, tad ir norisi jo ne tik „rujos“ metu. Tyrimai rodo, kad maždaug 38 proc. 60 metų vedusių žmonių mylisi kartą per savaitę ar net dažniau ir net 9 iš 10 teigia, kad jų sutuoktinis yra fiziškai patrauklus. Išsaugoti norą mylėtis padeda emocinis artumas, gebėjimas džiaugtis gyvenimu, atsipalaiduoti, o ne hormonų injekcijos.

7. Seksas būtinas sveikatai
Seksualinis gyvenimas – viena iš harmoningo gyvenimo sričių, ji turi būti patenkinta taip pat, kaip ir visos kitos, jei žmogus nori jaustis laimingas. Yra daug tyrimų, kurie patvirtina reguliaraus seksualinio gyvenimo naudą sveikatai. Kita vertus, nėra jokių tvirtų įrodymų, kad sekso trūkumas kenktų sveikatai. Viskas priklauso nuo to, kaip žmogus dėl to jaučiasi. Tie, kurie įprato reguliariai mylėtis, šią galimybę praradę, kurį laiką gali jausti diskomfortą, bet ilgainiui organizmas prisitaiko, kuo rečiau mylimės, tuo mažiau ir norime. Taigi galima sakyti, kad seksas nėra toks fiziologinis poreikis kaip alkis, troškulys ar miegas. Tai veikiau įprotis, kurį galima kontroliuoti. Kodėl ši nuostata trukdo mėgautis seksu? Nes jausdami spaudimą dėl neva „nesveiko“ gyvenimo, galim pulti į paniką ir pridaryti kvailų sprendimų.


8. Vyras gali atlikti tik tam tikrą skaičių aktų
Nežinia iš kur yra atkeliavusi teorija, esą vyras per savo gyvenimą gali patirti apie 5400 ejakuliacijų, į tai įskaičiuojant ir naktines paauglystės poliucijas ir masturbaciją. Vis dar tenka girdėti pasvarstymų, kad dažnas mylėjimasis sekina vyro gyvybinę energiją ir kūrybinį potencialą. Paprastai yra netgi atvirščiai Kuo reguliariau vyras mylisi, tuo ilgiau jam pavyksta išlaikyti potenciją. Skirtumas galbūt tas, kad spermoje mažėja gyvybingų spermatozoidų, dėl to prastėja vyro galimybės susilaukti palikuonių. Bet sekso kokybei tai nedaro jokios įtakos. Iš tiesų sperma gaminasi nuolat, skirtingai nei moteriški kiaušinėliai, kurių vos gimusi mergaitė turi apie milijoną, o iki subręsta jų lieka keli šimtai tūkstančių. Tačiau ir jiems išsieikvojimas negresia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis