Ar Jums patinka jūsų darbas? TESTAS

Mėgstamas darbas – vienas iš svarbiausių laimės veiksnių. Deja, tik kas antras lietuvis yra juo visškai patenkintas. Ar esate tarp jų?

Pasirinkta profesija ir darboviete visiškai patenkinti yra 53 proc. profesinės savanorystės projekto "Kam to reikia?!" atliktos apklausos dalyvių. Beveik trečdalis (31 proc.) respondentų norėtų kitos darbo vietos, o 16 proc. rinktųsi visai kitą profesiją, praneša agentūra ELTA.

Beveik pusė (48 proc.) apklaustųjų teigia, jog finansinio stabilumo praradimas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jie nesiryžta keisti nemėgstamos profesijos.

Kiti dažniausiai minimi argumentai buvo žmonių įsitikinimas, jog jau per vėlu keisti profesinę sritį (17 proc.), nežinojimas, kuo užsiimti gyvenime (16 proc.) arba tiesiog pokyčių baimė (13 proc.).

66 proc. apklausos respondentų teigė mėgstantys savo darbą. Trečdalis atsakė, jog ne visuomet yra patenkinti, o 2 proc. prisipažino negalintys pakęsti savo darbo.

Tyrimas parodė, kad tik 45 proc. respondentų šiuo metu dirba pagal įgytą specialybę.

Apklausa buvo atlikta naudojantis tarptautine mobiliąja programėle išmaniesiems telefonams "Omnitel Trends". Iš viso apklausti 439 respondentai.


O jums – ar patinka Jūsų darbas? Atsakykite į šiuos 8 klausimus, parengtus pagal portalą relax.wild-mistress.ru, ir nuspręskite, ar atėjo laikas pokyčiams. Beje, klausimai padės suprasti ir tai, ko labiausiai jums trūksta jūsų darbe – galbūt padarius kelis nedidelius pakeitimus, nereikės keisti darbo?

1. Ar dažnai vėluojate į darbą?
a) beveik niekada;
b) retkarčiais;
c) nuolat.

2. Paprastai einate į darbą...
a) su malonumu;
b) abejingai;
c) sunkiai.


3. Ar Jus tenkina jūsų alga?
a) ji tikrai nebloga;
b) galėtų būti ir didesnė;
c) visai netenkina.

4. Ar seniai sulaukėte darbe premijų ar kitokio įvertinimo?
a) sulaukiu nuolat;
b) lyg ir buvo kažkada kažkas;
c) pas mus tokių dalykų nėra.


5. Ar dažnai atostogaujate?
a) bent du kartus per metus;
b) kasmet, kaip ir priklauso;
c) kaip pasiseka.

6. Ką jums duoda jūsų darbas?
a) galimybes tobulėti;
b) galimybes pragyventi;
c) daugiau atima nei duoda.

7. Ar su kolegomis sutariate gerai?
a) taip, mes esame kaip viena šeima;
b) mūsų santykiai santūriai dalykiški;
c) tai tikras gyvačių lizdas.

8. Kaip praeina jūsų darbo diena?
a) greitai ir nepastebimai;
b) įprasta rutina;
c) atrodo ilga ir begalinė.

REZULTATAI


Jei daugiausiai atsakymų „a“
Jūs dirbate mėgstamą darbą, jis teikia jums džiaugsmą, savirealizaciją, pajamas, jaučiatės vertinamas ir patenkintas. Jei ir yra kokių minusų, jie pataisomi. Kol kas galite neskubėti atostogauti – turite dar pakankami jėgų ir motyvacijos.

Dauguma atsakymų „b“
Į darbą einate iš inercijos, didelio malonumo nebejaučiate. Gali būti, kad taip yra dėl paprasčiausio nuovargio. Neskubėkite keisti darbo, kol kas paimkite atostogų. Gali būti, kad po jų testo atsakymai bus visai kitokie.

Dauguma atsakymų „c“
Panašu, kad net atostogos jums nepadės. Į darbą einate kaip į katorgą, o tai tikrai kenkia jūsų fizinei ir dvasinei sveikatai. Tai nereiškia, kad turime mesti jį tuoj pat, bet įvertinę, ko jums trūksta labiausiai (pinigų, saviraiškos, gerų darbinių santykių), dairykitės tinkamesnio varianto. Kol jo ieškote, stenkitės kompensuoti darbinę įtampą mėgstama laisvalaikio veikla.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis