Iš gaisro moterys gelbėtų pinigus, pasą ir... vaikų piešinius

Jei staiga kiltų gaisras, ką pirmiausiai gelbėtumėt iš materialaus turto? Pasirodo, ir vyrai, ir moterys pirmiausia pultų į slaptavietę, kur guli pinigai, o paskui – kiekvienas sau.

Pasak "ERGO Lietuva" Turto draudimo departamento direktoriaus Tomo Nenartavičiaus, gyventojų apklausa atskleidė, jog labiausiai nenorima prarasti pinigų (84 proc.), paso (72 proc.), informacijos, laikomos kompiuteryje ar kitoje laikmenoje (66 proc.), nuotraukų (54 proc.), dovanotų ar paveldėtų prisiminimą keliančių daiktų (47 proc.), papuošalų (39 proc.), kompiuterių (31 proc.) ir drabužių (25 proc.).

Draudimo bendrovės atstovas pasakoja, kad dažniausiai žalos gyventojų turtui padaro vanduo - apie 35 proc. draudžiamųjų įvykių įvyksta būtent dėl trūkusių vamzdžių. Taip pat neretai gyventojai turto netenka dėl vagysčių, gamtos stichijų siautėjimo bei gaisrų.

„Nors gaisrai tampa tik 5 proc. draudžiamųjų įvykių priežastimi, tai pačios skaudžiausios nelaimės, kadangi liepsnose per trumpą laiką prarandama daugiausiai turto", - teigia T. Nenartavičius.

Jo teigimu, ilgapirščiai vidutiniškai vienu įsilaužimu padaro 3,5 tūkst. litų žalą.

Gyventojų apklausa atskleidė, jog pinigai ir pasas - patys svarbiausi dalykai, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus ar lyties žmogus yra.

Sociologas prof. Dr. Vylius Leonavičius teigia, jog pinigai yra universaliausia priemonė, leidžianti kompensuoti prarastus daiktus, todėl jų reikšmei skiriamas toks didelis dėmesys.

"Kita vertus pasaulio šalių vertybių tyrimai rodo, kad Lietuvoje nemaža gyventojų dalis nesijaučia materialiai saugūs, todėl galima spėti, jog pinigų praradimas Lietuvos gyventojams veikiausiai būtų didesnė nelaimė nei labiau pasiturinčių Vakarų šalių piliečiams, kurie, anot tyrimų, jaučia didesnį materialinį saugumą bei dažniau prioritetą teikia asmens saviraiškos vertybėms", - teigia jis.

Tyrimas atskleidė ir įdomių skirtumų tarp vyrų ir moterų. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad vyrams labiau nei moterims svarbesnis pasas, gimimo liudijimas, informacija, laikoma kompiuteryje ar kitoje laikmenoje, renkamų daiktų kolekcijos, pinigų, kompiuterio, vaizdo ir garso aparatūros ir paveikslų.

O štai moterys labiau nei vyrai baiminasi dėl santuokos liudijimo, vaikų piešinių, nuotraukų, dovanoto ar paveldėto prisiminimą keliančio daikto, papuošalų, buities technikos, drabužių, avalynės, baldų bei knygų praradimo.

„Vyrų ir moterų skirtumus diktuoja jų socialiniai vaidmenys, kaip jie save suvokia ir supranta. Moterys linkusios save išreikšti per papuošalus ir drabužius, šeimos ar santuokos vertybėmis, vyrai - domėjimusi technika", - teigia prof. dr. V. Leonavičius.

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė "Prime Consulting" gyventojų apklausą atliko gegužės mėnesį. Jos metu buvo apklausti 1007 respondentai iš visos Lietuvos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis