Žavus, linksmas, paslaugus ir mielas, bet ... vampyras

Manėte, kad energiniai vampyrai yra tik tie, kurie nuolat niurzga ir dejuoja? Nebūtinai. Kai kurie iš jų yra netgi pernelyg žvalūs ir linksmi.

„Kodėl jaučiuosi taip bjauriai? Gal pavydžiu jam grožio ir sėkmės?" - mąstote po susitikimo su tokia žavia asmenybe. Pavydas čia niekuo dėtas - tiesiog susidūrėte su energijos vampyru. Beje, energiniai vampyrai, skirtingai nei tikrieji, neretai net nenutuokia, kad jie tokie yra, todėl pykti ant jų ar bandyti perauklėti, neverta - tik atpažinti ir aplenkti ratu. Siūlome susipažinti su keletu labiausiai paplitusių vampyrų tipų pagal psichologo Alberto Bernsteino knygą „Emotional Vampires: Dealing With People Who Drain You Dry".

Kontrolieriai

Tai tipiški perfekcionistai, kurie puikiai atrodo ir visada priima teisingus sprendimus. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo puikūs draugai, nes visada tesi savo žodį - jei pažadėjo padėti, taip ir padarys. Viena problema - jie nori viską kontroliuoti, taip pat  - ir jūsų gyvenimą. Jei sumanysite pasielgti ne taip, kaip jie siūlė ar patarė, nusigręš nuo jūsų, parodydami, kad padarėte klaidą. Įrodyti, kad jie neteisūs, nepavyks. Šitie vampyrai minta aplinkinių paklusnumu ir bejėgiškumu, kurie augina jų valdžios, galios ir įtakos pojūtį.

Jei susidūrėte su tokiu vampyru, nebandykite atsiprašinėti dėl savo sprendimų ir įrodinėti, kad jis buvo neteisus. Tiesiog pasakykite, kad gerbiate jo nuomonę, tačiau jūs turite savo gyvenimą ir norite pats priiminėti sprendimus. Vos tik nustosite būti pagalbos prašančia bejėge auka, kontroliuojantis vampyras praras savo energijos šaltinį ir ims ieškoti kitų.

Paranoikai

Šie žmonės nuolat dėl visko įsižeidžia, nieko netiki ir nepasitiki, viską vertina įtariai. Net pačią nekalčiausią repliką, adresuotą visai ne jam, supranta kaip įžeidimą. Jiems beveik neįmanoma įtikti - tai ne tokiu tonu kalbate, tai ne taip pažiūrėjote, tai netinkamai pasisveikinote ar atsisveikinote. Net komplimentus jiems sudėtinga sakyti: „Gražiai atrodau? Ką turi omenyje? Ar prieš tai atrodžiau taip blogai?"  Šie vampyrai minta aplinkinių kaltės jausmu ir baime, kurią patys pasėja, gąsdindami etatų mažinimu, krize ar bent jau rekordiškai šalta žiema. Įdomu tai, kad šie vampyrai, būdami itin jautrūs kritikai, patys itin mėgsta rėžti kitiems tiesą į akis.

Jei susidūrėte su tokiu vampyru paranoiku, stenkitės neužsikrėsti įtarumo virusu, tačiau ir nebandykite jam įrodyti, kad jis klysta, kad situacija yra kur kas geresnė arba jūs norėjote ne įžeisti, o pasakyti komplimentą. Geriausiai juos neutralizuoja humoras: „Šalta žiema? Ką gi teks užsiauginti kailį". Svarbiausia nepradėti savęs kaltinti - jei žinote, kad tikrai nieko nenorėjote įžeisti, vadinasi nėra dėl ko krimstis. Kaip tai suprato ir įvertino kitas žmogus - jau jo, o ne jūsų reikalas.

Linksmuoliai

Iš pirmo žvilgsnio jie niekuo neprimena vampyrų - yra visada linksmi, žaismingi, siaučia vakarėliuose, nuolat pramogauja ir yra pasiruošę beregint išblaškyti jūsų niūrią nuotaiką ir problemas. Tai tie žmonės, kurie visuomet paskutiniai išeina iš vakarėlio, o išeidami dar išsitempia jus į naktinį miestą pasibastyti po klubus iki aušros. Atsisakyti jų siūlomų pramogų nelengva, nes tuoj pat būsite išvadinti šykštuoliais, paniurėliais, nuobodomis ir senukais. Būtent tuo šie vampyrai ir minta - amžinos šventės jausmu, kurį jūs privalote palaikyti, ignoruodamas savo poreikius ir įsipareigojimus. Tiesa, neretai jie minta ir labiau apčiuopiamu maistu - jūsų pinigais, nes patys dažniausia jų neturi.

Jei susidūrėte su tokiu vampyru, niekada nesikreipkite į jį su savo problemomis, tiesiog išnaudokite jį laisvalaikiui praleisti ir blogai nuotaikai prablaškyti. Tačiau nebijokite pasakyti „stop" tuomet, kai jums pramogų ir linksmybių bus gana, nes laiku nesustoję vietoj pasitenkinimo  patirsite tik sąžinės graužatį ir išsekimą.

Egoistai

Šie vampyrai aukas į savo tinklus gaudo, sukurdami reikalingo ir svarbaus žmogaus įvaizdį. Daugumą žmonių nudžiugina tokios reikšmingos personos dėmesys ir jie noriai užmezga su ja santykius. Neretai šio tipo vampyrai kaip masalą naudoja pagalbą - pamatę, kad atsidūrėte sunkioje padėtyje, kilniai pasiūlo pasinaudoti jų ryšiais ir pinigais. Tačiau vėliau už tai jums teks nemažai sumokėti. Kaskart, kai jam ko nors prireiks, bus priminta sena skola. Žmonės jiems reikalingi tik tam, kad tenkintų jų asmeninius poreikius - nuoširdžiai draugystei šių vampyrų pasaulyje vietos nėra. 

Atpažinti tokį vampyrą lengva iš to, kad jis skambina jums tik tuomet, kai ko nors reikia. Jei jis bando spausti jus, primindamas kažkada padarytą paslaugą, paprašykite tiksliai įvardinti, kiek už tai esate skolingi ir tą skolą nedelsiant atiduokite, o ateityje stenkitės palaikyti vien neutralius ryšius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis