Neturite charizmos? Jos galima ir išmokti

Mums nuolat kalama į galvą, kad charizma yra įgimta ir jei jos neturi, telieka spūdinti nuleidus uodegą. Iš tiesų viskas nėra taip beviltiška.

Tiesiog to, kas vieniems pavyksta natūraliai, kitiems reikia šiek tiek pasimokyti. Kaip tapti (ar bent jau atrodyti) savimi pasitikinčia asmenybe, pataria Olivia Fox Cabane knygoje „The Charisma Myth".

Krūtinę - į priekį!

Tyrimai rodo, kad laikysena lemia ne tik tai, kaip jus vertina kiti žmonės, bet ir suteikia pasitikėjimo pačiam žmogui. Kuo daugiau vietos užimate erdvėje, tuo tvirčiau jaučiatės. Todėl pamirškite nuleistą galvą, įdubusią krūtinę ir susikūprinusius pečius, kai einate į derybas. Jums gali padėti šie triukai. Prieš įeidamas į kabinetą, kur jūsų laukia pašnekovas: atsisekite viršutinę marškinių sagą;

- stovėdami pražerkite kojas taip, kad jos būtų kiek plačiau nei pečiai;

- ištieskite pečius, atstatykite į priekį krūtinę - tai padaryti bus lengviau sukryžiavus rankas už nugaros;

- giliai įkvėpkite ir iškvėpkite kelis kartus;

- plačiai nusišypsokite.

Klausykite ir girdėkite

Daugumai žmonių mieliausi pašnekovai yra tie, kurie mažai kalba, bet gerai klauso. Deja, ši auksinė taisyklė neretai pamirštama. Jei nuo pat pirmų sekundžių dėmesingai klausysitės pašnekovo, dažniau naudosite įvardį „tu" nei „aš"; uždavinėsite jam atvirus klausimus (tokius, į kuriuos negalima atsakyti vienu žodžiu), skatinsite jį išsikalbėti ir nuoširdžiai domėsitės jo nuomone, sudarysite jam malonaus žmogaus įspūdį. Jei jūsų tikslas yra kitoks - norite atrodyti ne malonus, o „kietas", tuomet skaitykite toliau.

Kontroliuokite save ir situaciją Jei norite parodyti, kad situaciją valdote jūs, galite išbandyti šiuos triukus:

- išlaikykite akių kontaktą bent 2 sekundėmis ilgiau nei norisi ir yra komfortiška;

- žiūrėkite į pašnekovą ne tik tuomet, kai kalba jis, bet ir tuomet, kai kalbate pats;

- sakinio gale šiek tiek nuleiskite balsą;

- prieš atsakydamas padarykite bent 2 sekundžių pauzę;

- stenkitės linkčioti galva rečiau nei esate įpratę, negestikuliuokite;

- sėdėkite ne palinkęs į pašnekovą, bet atsilošęs;

- klausydamas jo šiek nuleiskite žemyn smakrą ir sukryžiuokite  priekyje rankas - taip atrodysite nelinkęs tikėti viskuo, ką jis sako.

Beje, labai sėkmingas yra šių dviejų taktikų kaitaliojimas - iš pradžių atrodykite kietas, paskui tapkite malonus, retais atvejais galima daryti atvirkščiai.

Kaip atsiliepti telefonu?

Jūsų balsas atsiliepiant telefonu turi būti tvirtas - jokio nuovargio ir jokio minkštumo, „alio" tarkite taip, tarsi nežinotumėte, kas skambina. Išgirdę pašnekovo balsą ar jam prisistačius, sušvelninkite toną, parodykite nuoširdų džiaugsmą. Šis triukas skambintoją labai gerai veikia, nes sudaro įspūdį, kad net savo įtemptoje dienotvarkėje jūs visada esate pasirengęs skirti jam laiko. Pokalbio metu stenkitės ne sėdėti, o stovėti arba vaikščioti - tai suteikia kalbai daugiau energingumo. Šypsokitės, nors niekas jūsų nemato - tyrimai rodo, kad šypsantis keičiasi balsas, ir pašnekovas intuityviai jaučia jūsų nuotaiką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis