Kodėl moterims net blogos naujienos išeina į gera?

Tyrimai rodo, kad moterys jautresnės blogoms naujienoms. Tačiau, nepaisant to, gyvena ilgiau. Kaip tai gali būti susiję?

Kanados mokslininkai atliko nedidelį tyrimą, kuriame dalyvavo 60 žmonių. Tyrimo duomenys skelbiami žurnale "PloS One". Mokslininkai sako, kad tyrimas atskleidė skirtumus tarp vyrų ir moterų, praneša ELTA. Moterų, kurios prieš tai sužino blogų naujienų, organizmai stresinėse situacijose gamina daugiau streso hormonų. O štai vyrų neigiamos naujienos taip neveikia.

Mokslininkai tyrimo dalyviams davė skaityti laikraščių naujienas apie nelaimes ir žmogžudystes arba neutralias istorijas, pavyzdžiui, apie filmų premjeras. Tuomet buvo atliekamas streso testas ir jo metu matuojamas streso hormono kortizolio lygis. Pastebėta, kad pačios blogos naujienos streso hormono lygio nepadidino, bet šias naujienas skaičiusios moterys vėliau jautriau reagavo į streso testą. Blogos naujienos tokio poveikio vyrams nedarė.

Pastebėjus, kad moterys jautriau reaguoja į stresines situacijas, ir atsižvelgiant į tai, kad jos gyvena ilgiau nei vyrai, buvo nutarta, kad  jų organizmai geriau neutralizuoja neigiamą streso poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai.  Pasak mokslininkų, atsakymas į šį klausimą gali padėti pagerinti žmonių sveikatą.

Kai kurie anksčiau mokslininkų daryti tyrimai pateikė išvadą, kad moterims stresą neutralizuoti padeda aktyvesnis socialinis gyvenimas, geresni bendravimo įgūdžiai - kitaip tariant, savo problemas jos tiesiog iškalba.

Tačiau gali būti ir kita versija - polinkis į negatyvumą padeda moterims apsiginti ir išlikti taip pat kaip ir kitiems gyvūnams. Kaip tai vyksta? Mokslininkai jau seniai pastebėjo, kad dauguma žmonių blogus dalykus pastebi greičiau ir linkę juos ilgiau prisiminti nei teigiamus. Tarkim, džiaugsmas išlošus tam tikrą pinigų sumą trunka kur kas trumpiau nei liūdesys tokią pat sumą praradus.

Pasirodo, tai, kad mūsų smegenys kur kas greičiau reaguoja į pavojaus signalus nei į džiuginančius dalykus, nulemta evoliucijos.  Anot mokslininko Stiveno Pinkerio, tai padeda išlikti. Jei gyvūnas ne iškart pastebi maisto šaltinį ar poravimuisi tinkamą partnerį, nieko baisaus nenutinka - tiesiog kurį laiką jis pabus alkanesnis. Kas kita, jei jis nepastebės artyn sėlinančio plėšrūno ar kito gyvybei mirtino pavojaus - tokiu atveju delsimas būtų mirtinai pragaištingas.

Taip ir moterys - bijodamos apiplėšimų, avarijų, bankų krizės ar E priedų maiste, jos sąmoningai save nuo to saugo ir galbūt dėl to yra sveikesnės bei ilgiau gyvena.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis