Kaip per viešus renginius neramstyti sienų

Dažnai atėjusios į renginį ar vakarėlį, kuriame daug nepažįstamų žmonių, ramstome sienas ir nežinome, ką veikti.

Net jei renginyje nematote jokių reikalingų jums ar šiaip pažįstamų žmonių, laikas prabėgs smagiau ir linksmiau, jei leisite jį bendraudama su kitais, o ne stoviniuodama prie sienos. Portalas woman.ru siūlo kelis triukus, kurie leis vakarėlyje jaustis geriau.

Senas draugas

Kreipdamasi į kitą žmogų, įsivaizduokite, kad tai senas jūsų draugas ar mokyklos laikų meilė. Tai suteiks jūsų balsui minkštumo, žvilgsniui švelnumo, paveiks kūno kalbą, laikyseną ir gestus. Ši taktika apsaugo nuo šalto oficialumo, kurio retam mūsų pavyksta išvengti bendraujant su nepažįstamais žmonėmis ir kuris verčia įsitempti ne tik jus, bet ir jūsų pašnekovą.

Nuoširdi šypsena

Dauguma žmonių vakarėliuose nuolat šypsosi, tačiau tos jų šypsenos atrodo tarsi priklijuotos prie veido visažistės salone. Visų pirma, dirbtinai šypsantis, pakyla tik lūpų kampučiai, o tikrą šypseną išduoda raukšlelės apie akis. Tačiau ilgai nulaikyti tokią šypseną  sudėtinga. Kitas dirbtinumą išduodantis dalykas - trukmė, per ilgai trunkanti šypsena neatrodo nuoširdi. Norėdami sukelti simpatiją, naudokite tokią taktiką - žiūrėkite kelias sekundes į žmogų neutralia veido išraiška ir tik tuomet netikėtai nusišypsokite, tarsi tai, ką pamatėte, jus nudžiugino. Tai padeda užmegzti nuoširdų kontaktą.

Venkite trumpų atsakymų

Jei jau kas nors jus užkalbino pirmas, neatsakinėkite į jo klausimus trumpais „taip", „ne", „nežinau". Taip pat venkite ir kitokių vienažodžių atsakymų. Tarkim, jei jūsų klausia, iš kur jūs atvykote, neužtenka atsakyti „iš Vilniaus". Nes iš tiesų vargu ar jūsų pašnekovui tai labai rūpi - jis tiesiog bando pradėti pokalbį, tad padėkite jam. Galite ką nors pridurti apie tai, kaip sunkiai radote šią vietą, arba paklausti pašnekovo, iš kur atvyko jis, ar neįkliuvo pakeliui į tą didžiulį kamštį, kuriame stovėjote jūs ir pan.

Preteksto pokalbiui ieškokite šalia

Jei norite pati užkalbinti nepažįstamą žmogų, negalvokite kokių nors sudėtingų temų, nesistenkite žūtbūt sublizgėti sąmoju ar intelektu. Tiesiog kalbėkite apie tai, ką matote. Jei jis užkandžiauja, paklauskite, ar jums vertėtų irgi to pabandyti, jei kas nors vyksta scenoje ar salėje, komentuokite: „Atrodo poniai X šviesūs plaukai tinka labiau, kaip manote?", „įdomi mintis, bet negaliu su tuo sutikti" ar pan.

 Įtraukite ir kitus

Labai daug vakarėlių svečių daro vieną didelę klaidą - jei jau susiranda kokį pašnekovą, prilimpa prie jo visam vakarui. Stebėkite aplinką, matykite žmonės, kurie viena ausimi klausosi jūsų pokalbio norėdami prisijungti taigi įtraukite ir juos kad ir tokia paprasta fraze: „O ką jūs manote apie tai?" Judėkite po salę. Jei matote, kad pašnekovas pats pernelyg prilipo prie jūsų,sugalvokite pretekstą pasitraukti: „O, turiu pasilabinti su vienu pažįstamu", „gal reikėtų paskanauti tų sumuštinukų?". Blogiausiu atveju visada galite išeiti į tualetą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis