7 priežastys, kodėl žmonės gimdo vaikus

Tiesa, kad vaikai savaime yra vertybė ir turėti jų yra didelė laimė, įkalta į mūsų smegenis labai tvirtai. Tačiau jų susilaukę ir juos augindami, kai kurie tėvai vis dažniau ima abejoti, ar ši tiesa tokia jau absoliuti.

Ši tema pernelyg apraizgyta emocijomis, kad nejuokaujant būtų galima sau leisti suabejoti tėvystės prasmingumu. Tokios abejonės skamba beveik šventavagiškai. Todėl ir mes šįsyk negriausime visuomenės vertybių ir neieškosime priežasčių, kodėl gimdyti vaikus yra blogai. Geriau atmetę emocijas įvertinkime praktiškai, kuo tai yra gerai. 

1. Vaikai padeda pabėgti nuo vienatvės
Kartą pasigimdę vaiką, jo draugija galėsime džiaugtis bent jau tol, kol tas mažas, mielas padarėlis užaugs. Kuriam laikui jį prarasime paauglystės metais, bet jei santykiai kostysis palankiai, vėliau turėsime artimą žmogų visam gyvenimui. Taigi vaikas yra kur kas patikimesnis partneris visam gyvenimui nei draugai ar vyras. Auginant vaikus,  vienatvės gali netgi pritrūkti ir ji atrodys kaip prabanga (visada ilgimės to, ko neturim), bet kai vaikai išeis iš namų į savarankišką gyvenimą, suprasite, kiek daug praradote kartu su jų keliamu triukšmu ir nesibaigiančiais reikalavimais. Ypač vaikų naudingumą įvertiname gilioje senatvėje, kai tampame bėjėgiai ir yra sunku išsiverti be kitų pagalbos. Pasitaiko išimčių, bet dažniausiai savo tėvus karšina jų vaikai, ir tai yra kur kas maloniau nei laukti mirties slaugos namuose.

2. Vaikai suteikia gyvenimui prasmės
Pripažinkime - gimdymas bene lengviausias ir natūraliausias būdas suteikti prasmę savo gyvenimui. Net jei nesukūrėte jokio šedevro, nepasodinote nė vieno medžio ir neuždirbote milijono, paleisdami į pasaulį naują gyvybę, jau padarėte kai ką vertingo ir unikalaus, nes niekas kitas antro tokio kūrinio jau niekada nesukurs. O jei dar ir užauginote tą gyvybę doru žmogumi, drąsiai galite dėti pliusiuką savo nuopelnų lentelėje ties grafa „gyventa ne veltui".

3. Vaikai - tai investicija
„Ir kokia čia investicija, tai vienas nuostolis!" - šaukiate jūs. Nuo tada, kai pusę savo algos išleisdavote sauskelnėms ir mišinukams, padėtis tik blogėja. Nauji drabužiai, būreliai, pamokos, korepetitoriai, studijos, mašina, buto nuoma... O varge, ar tai kada nors atsipirks? Gal taip, o gal ir ne. Paskaičiuota, kad vieno vaiko užauginimas ir išmokslinimas kainuoja apie 100-200 tūkst. litų. Jei tuos pinigus pasidėtumėte į pensijų fondus, galbūt laimėtumėte ir daugiau. Kita vertus, jei investuojate teisingai - į vaiko išsilavinimą, o ne į jo drabužius ir žaislus, gali būti, kad senatvėje nereikės gyventi vien iš pensijos. Tik bėda ta, kad jūsų vaikai gali visai nenorėti tos ksolos grąžinti jums -  jie investuos į savo vaikus, o jums teks pasitenkinti likučiais.

4. Padeda realizuoti savo neralizuotus norus
Jei jums taip ir nepavyko tapti balerina, krepšininku ar direktoriumi, galbūt galėsite savotiškai kompensuoti šią netektį, matydami šiuose vaidmenyse savo vaikus. Vis dėlto čia geriau nepersistengti - jei vaikas linksta visai į kitą pusę, neverta jo spausti tik tam, kad patenkintumėt savo egoistinius troškimus. Nes vietoj garsios baleto žvaigždės užauginsite visą gyvenimą kordebalete šokančią neurastenišką vidutinybę, kuri iki mirties jums priekaištaus, kad neleidot jai būti gyvūnėlių daktare.

5. Parodo, kad su jumis viskas tvarkoj
Dauguma žmonių gyvena pagal aiškų, visuotinai patvirtintą teisingo gyvenimo scenarijų - išsilavinimas, darbas, šeima, vaikai. Jei bent viena iš šių dalių šlubuoja, jie jaučiasi nevisaverčiai. Vesdami už rankytės porelę vaikų (pageidaujama -  skirtingų lyčių), skelbiate pasauliui, kad viskas jūsų gyvenime klostosi teisingai ir sėkmingai.

6. Padeda išsaugoti šeimą
Nors jau dabar išsiskiria kas antra šeima, jei neliktų tokios jungiančios grandies kaip vaikai, kartu liktų gal tik kas dešimta. Vaikai padeda išsaugoti šeimą, stabilizuoja santykius, nes tėvai jaučia pareigą užtikrinti savo palikuonims saugią ir patogią aplinką. Tai apsaugo nuo skubotų skyrybų. Be to, vaikų turinti šeima lieka kartu ne tik dėl akių - ją vienija bendras tikslas, o tai kur kas stipresnis saitas nei seksas ar kiti dalykai.

7. Prailgina jaunystę
Ginekologų diskusijos apie tai, ar gimdymas labiau alina, ar vis dėlto stimuliuoja moters organizmą, nerimsta. Viskas priklauso nuo daug faktorių - kiek tų vaikų buvo, ar sunkus nėštumas bei gimdymas, ar sudėtingas buvo jų auginimas ir priežiūra ir pan. Tačiau vertinant psichologiškai, vaikų turėjimas neabejotinai jaunina, nes jie priverčia mus neatsilikti nuo gyvenimo - domėtis mados, muzikos naujovėmis, priverčia mokytis kartu su jais, dirbti kompiuteriu, susipažinti su naujausiomis technologijomis ir pan. Jiems užaugus, galime bendrauti su vaikaičiais - tad nenuostabu, kad kartais seneliai mąsto kur kas jaunatviškiau nei amžiaus vidurį pasiekę jų vaikai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis