Kaip išjudinti protą, ištikus kūrybinei krizei?

Bosas prašo rytdienai pateikti keletą šviežių minčių, o galvoje taip tuščia, kad net zvimbia. Ką daryti?

Kas nėra susidūręs su visišku kūrybiniu akligatviu - kartais tai sukelia nuovargis, kartais jaučiamės tiesiog išsisėmę. Kaip atgaivinti kūrybiškumą, pataria Richardas Wisemanas, knygos „Did You Spot the Gorilla?" autorius.

Leiskite sau atsitraukti

„Stimuliuokite" savo protą - karštligiškai apmąstykite problemą, o paskui imkitės kitokios veiklos, maitinkite protą kitomis idėjomis - nueikite į muziejų, dailės parodą, kiną, teatrą, pavartykite žurnalų, pabendraukite su įvairiais žmonėmis. Pasinerkite į naujas patirtis ir leiskite protui pačiam rasti sąsajas - jo atradimai gali būti jums visai netikėti ir švieži.

Keiskite požiūrio kampą

Pamėginkite įsivaizduoti, kaip šią problemą spręstų vaikas, menininkas, valstietis, gerokai vyresnis žmogus, jūsų draugas. Kaip ją spręstumėte atsidūręs kitoje šalyje, žemyne, kitokioje aplinkoje. Sugalvojęs mintį, pabandykite ją apversti aukštyn kojomis ir pagalvokite, kas nutiktų, jei viską darytumėte atvirkščiai. Pagalvokite, kaip tai spręstumėte turėdamas tik 10 minučių arba priešingai - 10 metų?

Pralinksmėkite

Kuo labiau įtemptos jūsų smegenys, tuo labiau jose stringa geros mintys. Atsipalaiduokite. Pažiūrėkite juokingą vaizdelį internete, papasakokite anekdotą, prisiminkite kokį nors juokingą nutikimą iš savo gyvenimo.

Išjunkite autopilotą

Kai darome įprastą darbą, mūsų smegenys neretai įungia savotišką automatinį režimą - viską darome mechaniškai, net nesusimąstydami, nei ką darome, nei kodėl. Pabandykite išjungti automatinį valdymą ten, kur paprastai jį naudojate - keiskite kelionės maršrutą link namų, apsipirkinėti pradėkite iš kitos parduotuvės pusės. Uždavinėkite sau iš pažiūros kvailus klausimus apie gyvenimą: „kodėl žmonės verkia?", „kodėl bananai geltoni?",  „kaip mylisi banginiai?"  ir pan.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis