Pažvelkite su šypsena: kuo naudinga įtampa?

Sako, kad nuolatinė įtampa ir stresas yra visų ligų ir nelaimių šaltinis. Jei dar mokate iš to pasijuokti, įtampa jums nepavojinga.

Su humoru pažvelgti į įtampą ir save bei pasijuokti iš savo nerimo siūlo knygos Visaverčio gyvenimo vadovas" (leidykla „Alma littera") autoriai.

Taigi kokios naudos galima išpešti iš savo įtampos? Paskaitykite - gal tai padės kritiškiau pažvelgti į save ir šalia esančias susireikšminusias būtybes.

1. Įtampa padeda atrodyti svarbiam. Juk kiekvienas patiriantis tiek įtampos, neabejotinai labai daug dirba ir, žinoma, visi tie darbai bei reikalai yra nepaprastai reikšmingi. Argi nesvarbus žmogus galėtų turėti tiek daug neatidėliotinų reikalų? Žinoma, kad ne.

2. Įtampa leidžia elgtis egoistiškai. Juk kiekvienam aišku, kad toks užsiėmęs žmogus negali skirti laiko bendravimui su draugais, giminėmis ir kolegomis, o ką jau kalbėti apie artimus santykius.

3. Įtampa padeda išvengti atsakomybės. Juk akivaizdu, kad tokiam išsekusiam ir įtampos apimtam žmogui būtų tiesiog nepadoru skirti dar vieną užduotį ar prašyti jo pagalbos. Šis pasiteisinimas padeda išvengti ir namų ruošos.

4. Įtampa pateisina nesėkmes. Iš įtampos išvarginto žmogaus negali tikėtis puikiai atlikto darbo ir gerai prižiūrimų vaikų.

5. Įtampa leidžia nesisikaityti su žmonėmis. Esant įtampai, nurodinėjimai ir šiurkštumas daug labiau pateisinami. Kas gali priekaištauti dėl jūsų nemandagaus tono, kai aplink viskas griūva ir situacija darosi nevaldoma. Jei jums pavyktų ilgiau išlaikyti tokį katastrofos įspūdį, galėtumėte visiems vadovauti nekreipdami dėmesio į kitų žmonių jausmus.

Pasijuokite iš savo nerimo

Gyvenime gali sektis arba nesisekti. Jei tau sekasi, nėra dėl nerimauti, jei nesiseka yra du dalykai, kurie gali tau rūpėti - arba tu esi sveikas, arba sergi.

Jeigu tu sveikas, nėra dėl ko nerimauti, jei sergi, yra du dalykai, kurie gali tau rūpėti - arba tu pasveiksi, arba mirsi.

Jeigu tu pasveiksi, nėra dėl ko nerimauti, bet jei mirsi, yra du dalykai, kurie gali tau rūpėti - arba tu pateksi į dangų, arba į pragarą.

Jeigu tu pateksi į dangų, nėra dėl ko nerimauti, bet jei pateksi į pragarą, tai būsi toks užsiėmęs sveikindamasis su visais senais draugais ir pažįstamais, kad neturėsi laiko nerimauti apskritai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis