9 auksiniai patarimai, kaip padaryti pirmąjį gerą įspūdį

Jie pravers ne tik einant į pokalbį dėl darbo, tačiau padės jums ir derybose, ir svarbių susitikimų metu.

Einate į darbo pokalbį ir norite pasirodyti kuo geriau. Turėkite omenyje, kad 4 pirmosios minutės yra lemiamos – per jas darbdavys apie jus susidarys 90 proc. nuomonės, o net 60-90 proc. informacijos apie jus siunčia jūsų kūnas, pozos, gestai. Štai kokius 9 auksinės vertės patarimus, kaip gerai pasirodyti per pokalbį, pateikia A.ir B.Pease „Kūno kalbos vadovas“.

1. Priimamasis
Nusivilkite viršutinius drabužius ir, jei įmanoma, paduokite priimamojo sekretoriui. Neikite į kabinetą apsikrovę daiktais ir drabužiais, pasirodysite neprotingas. Priimamajame visada stovėkite, nesisėskite. Priimamojo sekretorius jus primygtinai prašys sėstis, kad galėtų ramia sąžine jus pamiršti. Stovėkite naudodami gestą už nugaros ranka saujoje (reiškiančios pasitikėjimą) ir kojomis lėtai siūbuokite pirmyn atgal (pasitikėjimas, valdymas). Ši kūno kalba primena, kad vis dar laukiate.

2. Įėjimas
Jūsų įėjimas sufleruoja, kokio elgesio tikitės iš klausėjų. Kai priimamojo sekretorius pakviečia įeiti, ženkite nedvejodami. Nestabčiokite tarpduryje kaip išdykęs moksleivis, atvarytas pas direktorių. Kai įžengsite, artinkitės tuo pačiu greičiu. Žmonės, kuriems stinga pasitikėjimo, pakeičia greitį ir įėję šliurina mažais žingsneliais.

3. Prisiartinimas
Net jei asmuo kalba telefonu, knisasi stalčiuje ar rišasi batų raištelius, eikite tiesiai, pasitikėdami, lygiu žingsniu. Pasidėkite portfelį, aplanką, paspauskite asmeniui ranką ir tučtuojau atsisėskite. Tegul žino, jog į kabinetus jūs einate pasitikėdamas savimi ir nesate pratęs, kad jus verstų laukti. Žmonės, vaikštantys lėtai ar žengiantys ilgais žingsniais, rodo, kad jei turi daug laiko ir niekuo nesidomi. Tai netinka sveikam, stipriam, autoritetingam ir gabiam asmeniui, galinčiam būti partneriu. Įtakingi žmonės vaikšto gyvai, vidutinio ilgio žingsniais.

4. Rankos paspaudimas
Delną ištieskite ir paspauskite taip, kaip spaudžia jums. Leiskite kitam asmeniui spręsti, kada baigti spausti ranką. Nesisveikinkite skersai stalo. Jau per pirmąsias 15 sekundžių ištarkite asmens vardą ir vienu sykiu nekalbėkite ilgiau kaip 30 sekundžių.

5. Kai sėdatės
Jeigu Jums liepia sėstis ant žemos kėdės, nukreiptos tiesiai į kitą asmenį, kėdę nuo asmens pasukite 45 laipsnių kampu. Jei negalite pakreipti kėdės, pasukite kūną.

6. Sėdėjimo zonos
Jei esate kviečiamas sėstis neoficialioje kabineto dalyje, pavyzdžiui, prie kavos stalelio - tai geras ženklas, nes 95 proc. verslo sandorių atmetama prie stalo. Niekada nesėskite ant žemos įdumbančios sofos, nes tuomet kyšos gigantiškos kojos ir viršuje jų maža galva – atrodysite mažų mažiausiai juokingai. Jei jau reikia, sėskite tiesiai ant krašto, kad kontroliuotumėte savo kūno kalbą ir gestus, ir nuo asmens nusisukite 45 laispnių kampu.

7. Jūsų gestai
Susikaupę, ramūs ir kontroliuojantys savo emocijas žmonės naudoja aiškius, paprastus, sąmoningus judesius. Aukšto statuso individai pasitelkia tik kelis gestus. Tai senovinis derybininkų manevras – žmonės, turintys galią, daug nejuda. Mėgdžiokite kito asmens gestus ir išraišką, kai tai priimtina.

8. Atstumas
Gerbkite kito asmens asmeninę erdvę; pirmosiomis susitikimo minutėmis ji bus didesnė. Jei prisislinksite per arti, asmuo sureaguos atsilošdamas, pasvirdamas į šalį, naudos pasikartojančius gestus, pavyzdžiui, ims barbenti pirštais. Įprastai galite prisislinkti artyn prie pažįstamų žmonių, bet atsitraukite nuo svetimų. Vyrai slenka arčiau moterų, su kuriomis jie dirba, o moterys stengiasi nuo jų pasitraukti toliau. Artimiau laikosi panašaus amžiaus asmenys, o nuo gerokai vyresnių ir jaunesnių stengiasi laikytis atokiai.

9. Išėjimas
Neskubėdami susikraukite daiktus, ramiai, ne karštligiškai, paspauskite ranką, apsisukite ir išeikite. Jei įėjus durys buvo uždarytos, jas paskui save uždarykite. Jums išeinant, žmonės jus stebi iš užpakalio, todėl patartina nusiblizginti batų kulnus. Vyrai paprastai į juos nekriepia dėmesio, bet moterys nusiteikusios kritiškai. Kai moteris nusprendžia išeiti, ji pasuks kojas į duris ir ims taisytis, lygintis drabužius bei plaukus, kad gerai atrodytų iš užpakalio. Kaip rodo paslėptos kameros, moteriai einant pro duris kiti tyrinėja užpakalį – patinka jums ar ne. Pasiekusios duris, lėtai atsisukite ir nusišypsokite. Bus daug geriau, jeigu darbdavys prisimins jūsų besišypsantį veidą, o ne užpakalį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis